Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

@gellidus:
baba çalışan sayısı?? başka yasal prosedürler de vardır kesin..

takıldığın yer bunca olay içerisinde o kadar manasız ki.. ve bir o kadar da mesnetsiz..

yav mutlaka vardır bazı gerekçeleri ona birşey demiyorum ama benim içinde öyle bir kurt var içimi kemiriyor sadece onu belirtmek istedim sadece.. Daha önce olmayan olaylar değil, yardım malzemesi ile silah cart curt giderken yakalandı birçok kez o bölgede..
Sosyal ağlarda paylaş

Her milletin bir karakteri vardır, her insanın olduğu gibi.
Türk milletinin karakterinde de düşene el uzatmak vardır. Bundan 500 sene önce elin korsanı gemisine sadece Osmanlı Sancağı çekerek bir çok adayı feth etmişdir. Şimdi ise düştüğümüz durum, bize ait Türk bayraklı bir geminin Somalili korsanların yaptığı gibi saldırıya uğramasıdır. Haklı, haksız, suçlu, suçsuz ilgilenmiyorum... milletin karakterini, duruşunu sergilemek zorundayız.
Eskiden o topraklarda Alparslan Selçuklu devletini kurmuştu. Bizimle alakasız, bize çok uzak topraklar değiller. Orada yaşayan her halk, kurulan her devlet bizden miras yer.
Bu hükümetin görevi hak ettiğimiz saygının bize gösterilmesini sağlamaktır. Yapamıyorlarsa, yapan gelsin.
Filistinlilerin şuan düştükleri pozisyon kendi hatalarından kaynaklandı. Topraklarını para karşılığı kendileri sattılar, haklarını savunamıyorlar, topraklarını savunamıyorlar. Israilin el kadar toprağı vardı Ürdün, Lübnan, Mısır ve Filistin bir olup 3 milyonluk Israile 60 milyonluk 4 devlet saldırdılar, kaybedip daha da fazla toprak kaybettiler. Israil Mısırı Kızıldenize kadar aldı daha sonra Mısır ağlayınca geri verdi. Yani Araplar hep kendileri kaşınıyorlar.
Fakat Osmanlıda bu milletlere bu topraklarda abilik yaptı ne aç bıraktı, ne medresiz bıraktı... Israil başka bir devleti himayesi altına almayı bilemeyen bir devlet, fetih yapamayan sadece işgal edebilen korsan bir devlet.

Insanların suyunu, ekmeğini, elektiriğini kesersen Türk milleti gibi eski evsahibide tutar oraya sahip çıkar, çıkmalıdırda. Zonguldakdaki adamada sahip çıkılsın, Iskenderundaki şehitin ailesinede sahip çıkılsın, Filistinede sahip çıkılsın.

Biz ne zaman bu kadar küçüldük ki herkezi sahipsiz bırakmaya başladık?
Sosyal ağlarda paylaş

acik ve net yaziyim

ihh nin ne oldugunu, o organizasyonu yapanlari biliyoruz hamasla bagi olan, bizim hukumetinde destek verdigi bir pdernek

evet, her milletten insan vardi ama bu organizatorlerin kimligini degistirmiyor

hamas butun dunyayi, ozellikle israili cok feci trolledi

israil bu baiti yedi, akilsiz davranip bolgede en ihtiyaci oldugu ulkeyi karsisina aldi, kuzey koreden farki olmadigini uluslararasi sularda korsanlik yaparak dunyaya ispatlatladi

su surec guzel yonetilirse bile bile olmeye gidenler amaclarina ulasmis olucak, gazzedeki hukuksuz israil ablukasijin kaldirilmasidir buda

ama israil bunu kaldirsa bile birsey degismiycek, hamas israili tahrik edicek, salaklar orantisiz guc kullanip sivilleride oldurucek, kinayip gecicez

hamas var oldugu surece hicbirsey degismiyicek
Sosyal ağlarda paylaş

ben de diyorum ki;
1. gemide ne olursa olsun uluslararası sularda çıkamazsın
2. gemide buldukları içerisinde silah falan çıkmadı.
3. bundan sonra "silah bulduk!" derlerse de zerre kadar inandırıcı olmaz. elbette CNN falan pohpohlar haberi (über satılıklarmış yalnız amerikan medyası)
4. adamlar "tabanca var!" dediler.. o bile sonradan "olaylar sırasında bizimkilerin elinden silahı almaya çalışırken yanlışlıkla ateşlenmiş. ama tetiğe kimin elinin değdiği belli değil!" diye kıvırdılar sonrada.

ha bunlar israil haber sitelerinden gelen haberler bir de.. yani, silah yok babam.. inşaat malzemesi var..
Sosyal ağlarda paylaş

gellidus said:

Khelben said:

gellidus said:

söylemek istemiyordum ama söyleceğim..

Mavi marmara gemisi İBB den parayla alındı daha önce diyen arkadaş gibi bütün seferlerini türk bayrağı ile yapan gemi sadece bu sefer için baska bayrak taşıyor..

ve o gemiden silah çıkarsa -ki çıkacağına inanıyorum- Türkiyenin vermek zorunda kalacağı imtiyazları düşünmek bile istemiyorum..

nereye silah çıkıyor abi o gemiden, BM açıklama yaptı, eğer çıkarsa bizim sorunumuz değildir, biz mühürleyip yolladık sandıkları diye. kaldı ki çıkan "tehdit unsurlarının" resimleri mevcut.

Arkadaşım demek istediğim tamda bu işte..

Bm diyorki silah varsa bizim sorunumuz değil.
İsrail diyorki karşılık verdiler.

O gemiden 5 tüfek 3 roketatar çıksın bak bakalım Türkiyenin başına neler geliyor.

Türkiye bir anda ortadoğuda savaş çığırtkanlığı yapan ülke olur ve TEK başımıza kalırız. Bir allahın kuluda destek vermez..

Böyle olayları yorumlarken lütfen biraz dünya siyasetini göz önünde bulundurun. daha 1.5 hafta önce neler oldu. İran Türkiye anlaştı dünya karıştı fln.. Yani benim istediğim dönüp dolaşıp bizim kıçımzda patlamasın bu olay..

Bide Hamas seçimle gelmiş diyen arkadaş eğer ciddi ise bana özel mesaj atarsa onu gerekli bilgi,belge ile donatırım ve ortaya attığı tezin ne kadar vahim olduğunu elimden geldiği kadar anlatırım..

gemiden silah çıkmadı abi sonuç olarak. haberlere bakmadın mı yani hiç bir kere bile. ve evet hamas seçimle geldi oraya.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de israilin yaptıklarını neden "default" olarak alıyoruz? "öyle yapacakları belliydi, nasılsa öyle olucaktı" falan, canavarlık bu resmen, insanlık dışı bi olay. ama kabahatli olanlar oraya gidenler öyle mi? çüş artık.

savunmasız derken, savunmalı nası gidiceklerdi? donanmayla mı? silahlarla mı? o zaman israil napıcaktı?

bilmeyenler için söyleyelim, İHH 120 ülkede faaliyet gösteren bi örgüt, afrikada katarakt tedavisi için, su kuyularının açılması için yardım götürmüş bi örgüt. hala sorguluyo muyuz? israili sorgulamaya da sıra gelicek mi?
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

6 Mayıs 2005 seçiminde El Fetih oyların yüzde 56'sını, Hamas ise yüzde 33'ünü aldı. Fetih 84 yerden 45'ini kazandı. Hamas 23 yerde seçimi kazandı.

elinde mossad belgeleri falan mı var?

abi google a "Hamas secim" yazıp çıkan sonucu burayamı yazıyorsunuz?

Biraz daha araştırın gözünüzü seveyim.. Bakın bu kadar yüzeysel tartışınca olmuyor.. O 2005 seçimlerinin bi 3-4 sene öncesine git neler yaşanmış olmuş fln..

Hamas sadece İsrail e terör uygulayan bir örgüt değil aynı terörü kendi halkınada uyguluyor..
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

gellidus said:

söylemek istemiyordum ama söyleceğim..

Mavi marmara gemisi İBB den parayla alındı daha önce diyen arkadaş gibi bütün seferlerini türk bayrağı ile yapan gemi sadece bu sefer için baska bayrak taşıyor..

ve o gemiden silah çıkarsa -ki çıkacağına inanıyorum- Türkiyenin vermek zorunda kalacağı imtiyazları düşünmek bile istemiyorum..

ilk açıklamalarda gemide silah bulamadılar.
bayrak olayı vergi ve çalışan sayısı ile alakalıdır. Tr'de yasaların o gemi için emrettiği çalışan sayısını devamlı tedarik edemiyorsan gidersin Malta bayrağı falan çekersin. Kuralları daha gevşektir, bulundurman gereken ekipman zorunluluğu çok daha azdır. Bizde -sanırım vergi ağırlıklı- yatlarda bile bi sürü yabancı bayraklı görebiliyorsun zaten..

ha bi de hürriyetin verdiği haber gerçekten öyleymiş..
http://www.jpost.com/Israel/Article.aspx?id=177108

adam "el kaldıranların cezasını vericez!" demiş tam olarak..

that anyone who raised a hand against our soldiers will be punished to the full letter of the law.

saçma bunlar

israil silah var diyerek olayı gerçekten kılıfına uydurmaya çalışıyor. birincisi uydu yayını kesildiği anda silah konulması çok muhtemel.
ikincisi de çekirge'nin yazısı çok iyi.

çekirge said:

Türkiye’de bu gemilere demir, bıçak, silah yüklendi...

Evet aynen böyle diyor. Doğru mu bilmem. Ama bunu İsrail devletinin sözcüsü söylüyor. Diyelim ki, birkaç fanatik giderken yanına silah aldı...

Şimdi sorulara gelelim:

1) Bizim istihbarat gemilere binenleri neden takip etmedi. Ve bunları görmedi?

2) İsrail bu tehlikeli durumu madem tespit etmiş. Neden Türk makamlarına bildirmemiş?

3) İsrail gemide silah olduğunu bile bile neden saldırı düzenledi? Neden gemi Türkiye’den ayrılmadan uyarı yapmadı?

4) Askeri ve güvenlik konularında Türkiye ile işbirliği yapan İsrail bu konuda neden işbirliği yapmadı?

Bu sorular önemli...

Çünkü bu soruların cevapları bizi başka bir noktaya taşıyor...

Nükleer bir noktaya..
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

Biz ne zaman bu kadar küçüldük ki herkezi sahipsiz bırakmaya başladık?

Dediklerin doğru, Osmanlı büyüktü.

Fakat şimdi bize ne?

Biz ne diye onları savunalım. Ağababaları petrol içinde yüzüp 7 yıldızlı otellerde Sultanları gölgede bırakan seks partileri düzenliyorlar.
Sırf arabistanda 1000lerce kişilik kral ailesinin her birininn milyonlarca doları var.

Mısır desen aynı, Suriye desen aynı.

Türkiye aptal mı, askerimiz veya ekonomimiz enden onlara yardım etmek için zarar görsün.

Önce her bir türk vatandaşı refaha ulaşmalıki o yardımlar oraya yollanabilsin.

Türkiye kimseye arka çıkmak zorunda değildir, ve bence öncelikli olan Türkiyenin ÇIKARlarıdır.

60 yıl önce İngilizlere tek bir silah patlatmamış insanların torunlarının bugün ingilizlerin sebeb olduğu bir zulüm için ağlamaları onların cezaları ve kaderleridir.
Sosyal ağlarda paylaş

hamas seçimle gelmedi diyenlere ne diyeyim.

hamas planları bozdu sadece. israil izin verdi seçimlere katılmasına parti olarak. onların planına göre el fetih kazanacaktı, hamas normalleşecekti. ne oldu peki. hamas kazandı. iktidara gelmesine israil izin vermedi terör örgütü oldu sonra birden hamas.

bu kadar balık hafızalı olmayın kurban olayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Şurda bazı insanları çözemiyorum halen daha bu yardımı yapan insanlar yobazdı,tarikatçıydı falan deniyor şu anki durum ÜLKE İÇİNDEKİ LAİKLİK-CEMAAT KAVGASI DEĞİL. istediği kadar cemaat götürsün ya yardımı yada bu yardımı laik kişiler götürseydi de fark etmez bu sorun bizim ülkemizdeki siyasi sorundur şu anda başka bir devletin üstünü basa basa söyliyim ki anlayın artık BAŞKA BİR ÜLKE bizim insanlarımızı öldürdü hemde kendi karasularında falan değil uluslararası sularda korsan gibi yaptı bunun savunulacak yanı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:

hamas seçimle gelmedi diyenlere ne diyeyim.

hamas planları bozdu sadece. israil izin verdi seçimlere katılmasına parti olarak. onların planına göre el fetih kazanacaktı, hamas normalleşecekti. ne oldu peki. hamas kazandı. iktidara gelmesine israil izin vermedi terör örgütü oldu sonra birden hamas.

bu kadar balık hafızalı olmayın kurban olayım.

Tabii, HAMAS kazanıncada bol bol İsrail propagandası sayesinde herkes ama HAMAS teröristtt iyor.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi şöyle birşey var rte seçimle geldi bu ülkeye ama bu tarz olaylar yaşansaydı rte'ye oy vermeyen insanlar da mı aynı şekilde acı çekicekti veya kim olursa olsun ordaki çocuklar insanlar acı çekmek aç kalmayı kendi tercihleri ile yaptılar diye mi çekmek zorundalar. israil kim seçilirse seçilsin rahat bırakır mı orayı kandırmayın kendinizi
Sosyal ağlarda paylaş

hamas halk arasinda populer ama

hastane yapiyor, okul yapiyor

sonra buralari mevzi olarak kullaniyor, israil dalinca cocuk ve sivil katliyamlari oluyor

hamasin yapisi bu

hadi bunu dunya bi sekilde yiyor, okumusuz diyorsunuz bari siz yemeyin

israil haydut devlet
hamas terorist bir organizasyon

akli basinda olan hicbir insanin bunlardan birine taraf olmasi beklenemez
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğim gibi bu dünyada her millete bir rol düşmüştür bize biçilen kefende mağdurun yanında yer almak, haksızlığa karşı koymak.
Biz öyle petrol zengini olup seks partileri ile milyar dolarlar içinde yüzmek isteyen bir milletmiyiz, hiç sanmıyorum.
Biz övülmeyi, kahraman ilan edilmeyi, kurtarıcı olmayı milyar dolarlara yeğleriz.
Bizim milletimizin karakteristik özelliği böyle olduğu sürece arkamızdan bıçaklasalarda, açlıktan ölsekte yine son gücümüze kadar elimizden geleni başka milletler için yaparız.
Güney Koreyede gittik, ben şaştım Normandiyaya nasıl çıkmamışız diye işte diyoruz ya Hitleri severmişiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

sonra buralari mevzi olarak kullaniyor, israil dalinca cocuk ve sivil katliyamlari oluyor

hamasin yapisi bu

israil haydut devlet

şudur abi olay. haması destekleyen de israili destekleyen de maldır.
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:

Viktor said:

hamasin yapisi bu

israil haydut devlet

şudur abi olay. haması destekleyen de israili destekleyen de maldır.

dimi,
bırakalım HAMAS 1-2 tane israilliyi,
İsrailde 4-5bin Fİlistinliyi öldürsün her yıl
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...