Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

şöyle bir şey var; uluslararası hava sahası, uluslararası sular, kırmızı noktalar gibi kavramların ihlali halinde tüm muhatap alacağımız devletler katı yaptırımlar uygular. iş bize gelince hep madara oluyoruz, harika bir duruşumuz var. şamar oğlanıyız resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

KISACASI artık uluslararası sular diye bir kavram kalmadı arkadaşlar bunu anlamış olduk. Güçlü olan hepsini lehine kullanacak.

evet adamların rahatlığına şaşırmaktan usandım adeta.
hatırladığım kadarıyla bunun ciddi yaptırımları olması gerekiyor.
bu konuda uluslararası arenada nasıl bir hüküm uygulanıcak onu da çok merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

said:
One of the commandos told reporters he descended by rope from a helicopter onto one of the six ships in the convoy and was immediately attacked by a group of people waiting for them.

"They beat us with metal sticks and knives," he said. "There was live fire at some point against us."
One of the commandos said some of the soldiers were stripped of their helmets and equipment and a number were tossed from the top deck to a lower deck and then leapt into the sea to save themselves.

"They jumped me, hit me with clubs and bottles and stole my rifle," one of the commandos said. "I pulled out my pistol and had no choice but to shoot."

Bu ne yahu, nasıl komando bu? İnsan yalan da olsa gerçek de olsa şöyle bi açıklama yapmaya utanır özel kuvvet olarak komando olarak. Gelsin bizim orduda 6 ay kısa dönem askerlik yapsın da bari askerliğe dair temel bi iki şey öğrenir :D

Komando ama kantinde yapmış. İple sarkıp çokomel uzatıyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu forumda hala kör cahil insanların olması beni şaşırtmakta.

Hakikaten olayı kürt,pkk veya bilmemne diye nasıl bağladınız ?

Açın biraz haberleri izleyin bu bile bir fikir sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

Gazze israil'in ambargosunda. Ve bu uluslar arası hukuka aykırıdır. BM'nin ısrarı üzerine hala birşeyleri öne atıp ambargoyu kaldırmamaktadır israil. Oradaki insanları pislikten,açlıktan öldürüp belki daha vahşi planlarını uygulayacaktı.

Sivil yardım kuruluşlarından hiç birinin israilden izin alma gibi bir sorunu yoktur. Filistin bir devlet ve oraya her kuruluş özgürce yardım yapabilmeli. Ama israil buna bir şekilde engel olmak istiyor ve haksız güç kullanıyor.

İsrail hiçbir kanunu tanımayıp ortadoğuda ali kıran baş kesen olarak takılıyor.

Gemiler uluslar arası sulardaki rotasını izlemekteler yani israilin karasuları ihlal edilmedi.

Arkadaşlar bu konu nereden bakarsanız bakın israilin çok haksız olduğunu gösterir.

Allah aşkına saçmalayıp başka yönlere çekmeyin. İsraile giren çıkan gazzeye gidicek insani yardım.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında İSrail almıyor orda biz dunyadaki 10. orduyuz onlar 11. yani ordaki verilere göre biz daha üstünüz ordu olarak.
Borastus said:

http://www.globalfirepower.com/countries-comparison-detail.asp
israil tek puanla alıyor asd

Ama şu var adam gider parası ile amerikadan ucak gemisi alırmı bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

said:
One of the commandos told reporters he descended by rope from a helicopter onto one of the six ships in the convoy and was immediately attacked by a group of people waiting for them.

"They beat us with metal sticks and knives," he said. "There was live fire at some point against us."
One of the commandos said some of the soldiers were stripped of their helmets and equipment and a number were tossed from the top deck to a lower deck and then leapt into the sea to save themselves.

"They jumped me, hit me with clubs and bottles and stole my rifle," one of the commandos said. "I pulled out my pistol and had no choice but to shoot."

Bu ne yahu, nasıl komando bu? İnsan yalan da olsa gerçek de olsa şöyle bi açıklama yapmaya utanır özel kuvvet olarak komando olarak. Gelsin bizim orduda 6 ay kısa dönem askerlik yapsın da bari askerliğe dair temel bi iki şey öğrenir :D

Abi yalan değildir ya o adamın helikopterden gemiye indiği videoda resmen maymun ediyolar askeri :D aciz kalıyo yani close quarters combat konusunda
Sosyal ağlarda paylaş

Hahahahahahah komandoları bile tüfek kaptırıyosa şimdi yola çıksak yarın sabah kahvemizi Tel Aviv de içeriz. Hadi helikopterden inince sopa yemeyi anlarım, direkt ateş açmamak için/kamera kayıttayken adam öldürmemek için saldırmayıp geri çekilmeyi tercih etmiştir ama tüfek kaptırmak rezaletin daniskası.

O değil de Kurtlar Vadisi: Gazze ne zaman çıkıcakmış bilen var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...