Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Esnaf said:

bişeyler saçmaladı işte.kınıyorum felan filan

saçmalamak değil bu.
olayların kınanması demek uluslararası hukukta bildiğimiz kınama kadar basit birşey değildir. böyle bir olay olduğunda kınandığı devlet büyükleri tarafından açıklanmazsa tasvip ediliyor anlamına gelir. o yüzden kınanma basit birşey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Ha, nolursa olsun İsrail'in yaptığı hayvanlığa çok sert tepki gösterilmeli ona karşı değilim. Adamların tüm ülkelerarası ve ticari anlaşmalarını feshetmekten konsoloslarını ülkeden kovmaya kadar her türlü tepki yerindedir şu anda. Ama tutup da her gün ülkede bu kadar ölümü görmezden gelip de müslümanlık ana başlığı altına sokarak ülkeyi galeyana getirebildiği için bunu gazladıkça gazlayan insanlara da dikkat etmek lazım.

ben de bundan korkuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

Esnaf said:

saçmalamak değil bu.
olayların kınanması demek uluslararası hukukta bildiğimiz kınama kadar basit birşey değildir. böyle bir olay olduğunda kınandığı devlet büyükleri tarafından açıklanmazsa tasvip ediliyor anlamına gelir. o yüzden kınanma basit birşey değil.
saçmalama derken zaten beklenen şeyleri söyledi demek istemiştim benim hatam tabi
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

Esnaf said:

saçmalamak değil bu.

her zaman olan şey olduğundan basit demiş.

Ona bakarsan mısır da kınadı. Yarın 4-5 ülke daha kınar.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız nefret ettiğimiz İsrail'in kendi halkı ne kadar memnundur acaba.

Bırak 10 ölüyü gemiye saldırmayı, 1 vatandaşı için savaş olmasa bile yeri yerinden oynatır, gerekirse istala veya büyük yıkıntılar yaratır.

Her halkın hissedebilceği duygular değildir bunlar, hani şu 'onur meselesi' demeciyle aslında Türkiye'ye ironinin kralını yapmışlar. Biz onur meselesine önem veririz arkasındayız filan demeleri gibi, oha lan, biz ne yapalım o zaman?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
gazze filosundaki yardım gönüllüleri yalnız türklerden mi oluşmaktadır?

hayır. filoda, 50 değişik ülkeden, her ırktan, her dinden, farklı siyasi görüşlerden gönüllüler yer almaktadır. gemide ingiltere�en, irlanda�an, italya�an, yunanistan�an, bulgaristan�an, isveç�en, almanya�an, avustralya�an, abd�en, endonezya�an, bosna�an vs. gönüllüler mevcuttur. gönüllülerin yaklaşık yarısı türk vatandaşı, diğer yarısı ise takriben 50 değişik ülke vatandaşıdırlar. gemide müslümanlar, hıristiyanlar, yahudiler ve ateistler mevcuttur. ayrıca, 30 civarında gönüllü değişik avrupa ülkelerinden milletvekilleridir. emekli diplomatlar, nobel ödülü sahibi mairead corrigan maguire, amerikan ordusundan emekli bir albay, sanatçılar ve yazarlar da bu filonun yolcuları arasında yer almaktadır.

Başka ülkelerden ölen kimler var belli değil mi hala?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
One of the commandos told reporters he descended by rope from a helicopter onto one of the six ships in the convoy and was immediately attacked by a group of people waiting for them.

"They beat us with metal sticks and knives," he said. "There was live fire at some point against us."
One of the commandos said some of the soldiers were stripped of their helmets and equipment and a number were tossed from the top deck to a lower deck and then leapt into the sea to save themselves.

"They jumped me, hit me with clubs and bottles and stole my rifle," one of the commandos said. "I pulled out my pistol and had no choice but to shoot."

Bu ne yahu, nasıl komando bu? İnsan yalan da olsa gerçek de olsa şöyle bi açıklama yapmaya utanır özel kuvvet olarak komando olarak. Gelsin bizim orduda 6 ay kısa dönem askerlik yapsın da bari askerliğe dair temel bi iki şey öğrenir :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...