Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

HAMAS karşılık olarak roket atmıyor birader. o soba borusundan roketler hedef gözetmiyor. onun amacı kaos ve korku yaratmak. ve o ne olur ki bu soba borusundan dediğin roketler sivil hedefler için ölümcül askeri hedefler için fasa fiso. amaç sivil hedef vurmak. adam canlı bomba ile LOKANTA, TREN, METRO, OTOBÜS bombalıyor ya halen inatla savunuyorsun. hani geçtim israil i haritadan silmek, yahudileri yok etmek planlarını.

adamlar sivil hedefleri kendilerine kalkan yapıyorlar. şehir içinde bir yerden başka bi yere giderken en kalabalık mahallelerden geçiyorlar. sivillerin yaşadığı binalarda aileleriyle birlikte yaşıyorlar. ve bunlar israil tarafından bilinen kişiler. haliyle hepsine karşı israil nokta atışıyla saldırı yapıp ne var ne yoksa yok etti. 5 terörist öldürüyor onun yanında 10 tane sivil ölüyor çoluk çocuk. israil de bana mı sordun sivillerin yanına taşınırken diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

israil e toprakları satanlar bunlar. birlik olup israil e karşı durmayan gene bunlar. tüm araplar birbirlerini düzmeye çalışıp israilden dayak yedi. israil gram toprak kaybetmedi tersine toprak kazandı savaşarak. 4 bir yanı düşmanla dolu ve haliyle dünyanın en iyi istihbarat örgütünü kurdu. adamlar 7.5 milyon nüfusa sahip bunun bilmem kaç katı arap birlik olamıyor. sonra müslümanım diyorlar. sende gelip savunuyorsun inatla.
Sosyal ağlarda paylaş

karasakal said:

Sabra ve Şatilla katliamı 16 Eylül 1982 tarihinde İsrail yanlısı aşırı sağcı Hristiyan Falanjist milislerin Batı Beyrut'ta Sabra ve Şatilla adındaki Filistin mülteci kamplarını basarak çocuklar dahil binlerce (700 ile 3500 arasındadır) kişiyi katletmesi olayıdır. Katliamda sonradan İsrail'in eski Başbakanlarından olan Ariel Şaron'un rolü olduğu bilinmektedir. BBC'ye göre İsrail Meclis Araştırma Komisyonu Sharon'u katliamdan dolayı dolaylı olarak sorumlu bulmuş, Sharon bunun üzerine Savunma Bakanlığı görevinden istifa etmiştir.

e tamam israil devleti degilki, israil icindeki teroristler yapmis onu, hrant dink olayindan cokta farkli degil durum olarak

ama baslangici herzamanki gibi atlanmis

Olayın öncesinde Hıristiyan Falanj Milislerinin lideri Beşir Cemayel'in bir bombalı saldırı sonucu öldürülmesiyle Falanjistler, intikam fırsatı aramaya başladılar.

olay lubnanla suriye arasindadir bu arada, sharon el altindan desteklemistir dogrudur ancak israil develtinin bir politikasi degildir, bizim hrant dink olayina benzer
israil bu konuda mahkemelik olmsu raporlarda yayinlanmsitir ancak olayin oncesinde herzamanki gibi rahat durmiyan araplar var

besir cemayeli "ulkeyi yahudilere sattin!" diye olduren adamida suriye daha sonra hapisten kacirmsitir lol
Sosyal ağlarda paylaş

İsraile satılan topraklar şu anki İSrail topraklarının sadece 1000de 3ü.

Arapları övmüyorum, Araplar şöyle iyi böyle beceriklide demiyorum. Hatta İSrailin savaşla toprak kazanmasına da itirazım yok, Sonuçta toprak kanla alınır, 1968 savaşlarında Suriyeli Mısırlı generaller mavi-pembe balolarla uğraşırken İsralinin ARap Birliğini 1-100 oranıyla dümdüz etmesinden dolayı Arapların o toprakalrını hakettiklerini de düşünmüyorum.

Benim itiraz ettiğim nokta, İsralinin Devlet terörü uygulaması. Ve bunun sonucunda öldürülen tek suçu Filistinde doğmak olan çocuklar, kadınlar, siviller.
Sosyal ağlarda paylaş

Karasakal said:

İsraile satılan topraklar şu anki İSrail topraklarının sadece 1000de 3ü.

Arapları övmüyorum, Araplar şöyle iyi böyle beceriklide demiyorum. Hatta İSrailin savaşla toprak kazanmasına da itirazım yok, Sonuçta toprak kanla alınır, 1968 savaşlarında Suriyeli Mısırlı generaller mavi-pembe balolarla uğraşırken İsralinin ARap Birliğini 1-100 oranıyla dümdüz etmesinden dolayı Arapların o toprakalrını hakettiklerini de düşünmüyorum.

Benim itiraz ettiğim nokta, İsralinin Devlet terörü uygulaması. Ve bunun sonucunda öldürülen tek suçu Filistinde doğmak olan çocuklar, kadınlar, siviller.

Ezici ustunlukteki taraf israil oldugu için hamas susacak
susmazsa filistin duz olana kadar devem edecek
yani tamam israil bayagi bayagi katlediyor ama bunun baska yolu yok
Sosyal ağlarda paylaş

Levent'te İsrail Konsolosluğuna saldırılar başlamış.

İsraillilere ingilizce çağrı yapılıyor gemiden

gemidede sessizce kuran okuyun dua edin anonsları yapılıyor gönüllülere

bu arada gemi ve çevresindeki gemileri rotalarını görebilirsiniz
http://www.marinetraffic.com/ais/tr/default.aspx?mmsi=616952000¢erx=33.43777¢ery=32.68494&zoom=10&type_color=6

gemi geri dönecek sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

bizim ülkeyi anlamak mümkün değil millet sokaklarda aç geziyo işsizlik kol geziyo evsiz kaynıyo sokaklarda ama kalkıp bir tanesine yardım etmeye uğraşmıyor dünyanın neresinde savaş varsa nerde zorluk varsa hemen en başta tuzu kapıp koşan bizim insanlar. Yardım etmeyelim demiyorum edelimde önce kendi halkımıza edelim yardımı sonra yaparız başkalarına. Ha gerçi arapları hiç sevmem çok menfaatçi bir toplum araplar.

İSrail gemilere saldırmış iyice sapattı israil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...