Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

DoruK said:

nileppezdel said:

DoruK said:

nileppezdel said:

Eee her alman da şerefsiz değil işte, sadece naziler şerefsiz. Bunun gibi her yahudi de şerefsiz dğeil her arap da şerefsiz değil.
herkes bu kadar insancıl düşünmüyor nilep.

sen de düşünmüyorsun aslında da muhalif olucam diye tutuyorsun bi yerden o ayrı.

Gayet düşünüyorum. Muhalif olma isteğile alakası yok, şu faşist düşünceye katılan insan değildir zaten gözümde. Size yaranmak için de onaylayamam kusura bakmayın. Hiç de şerefsiz olmayan Yahudi tanıdıklarım var, çok şerefsiz Türkler de tanıdım. Millete göre sınıflanırma yapıyorsak tanıdıklarım arasında Türkler kaybeden taraf olur :P
ee benim kuzenimin kocası yahudi, çok da severim kendisini biraz kıl olsa da, okuyorsa selam :p böyle argümanlar eskidi bi update et kendini.

öte yandan hangi düşünceye katılan kime yaranmayacaksın? yani benim yahudilerin toptan ortadan kaldırılmasını istediğimi falan mı düşündün?

buraya yazmamın tek nedeni şu "insaniyiz biz süperiz" diye takılan tipler -kusra bakma sen de dahil- gerçekten kuyruğuna basıldığında canavara dönüşebiliyor, ve ben burada yazan hiç kimsenin bu konuda samimi olduğunu düşünmüyorum. /thread
arkada kalmış gözden kaçmasın
Sosyal ağlarda paylaş

tomkat said:

ulan senin icin tek tek serefsiz olmayan yahudilerin listesini mi cikaricam

lafi ozellikle kicindan anlayip marjinal takilcam diye kasiyorum bu kadar de bari durust ol

bana mı diyorsun? önce adam gibi okuda ne yazdığımı ondan sonra bana şerefli yahudilerin listesini gönderirsin Ulan
Sosyal ağlarda paylaş

Bir milleti şerefsiz diye genellemek faşistliktir. Bu net bir durum yani. Onlar da sizi genelleyebilir çok rahat.

Devlet politikalarına gelince, bizim devleti yönetenlerden hiç açmayalım ağzımızı bence. Devlet politikasını milletin belirlediği ideal bir dünyada yaşamıyoruz ama öyle düşünüyorsanız da bizim ülkenin politikacılarının yedikleri haltlar belli. Bu durumda bütün milletimiz üçkağıtçı, dolandırıcı falan.

Tüm Türkler dolandırıcıdır, üçkağıtçıdır, başkasından para alıp oğluna gemicik alır derlerse ses çıkartamazsınız :P

Marjinal olma havasında değilim, daha önceden de dedim ırkçının tam tersi bi adamım, millet kavramından nefret eder ve önce insan derim. İnsan her ülkede insan, şerefsiz her ülkede şerefsiz. Bunu savunan marjinal değildir, yetersiz insani duygularınız sizi utandırdığı için saldırmayın önce insana değer verenlere
Sosyal ağlarda paylaş

Farinal said:

ne alakası var? 8 yaşından büyük herkes bir devletin hareketleriyle bir milletin her ferdine küfür edip öldürmek istemeyi ayırt edebilir bence. biz edebiliyoruz en azından keşke bizim gibi daha çok insan olsa ama mağara adamları çoğunlukta dünyada ve türkiyede.

11 yaşından büyük herkes de biraz inceleme, tanıma, tv de görme ile ırklara has bazı özelliklerin gerçekten var oldugunu görebilir ya. yahudilerin %90'ı : yerde açlıktan ölüyor olsan gelip 1 dolar vermez sana oracıkta gebersen. para dinleri imanlarıdır(100 denek üzerinden 98 ünde şahsen gördüğüm şey). kürtlerin %90'ı temizlikten uzak insanlar(hijyen),türkleri şerefsiz gözüyle görüyorlar (üniversite mezunları dahil) . zencilerin %90'ı dünyaya bizi çok ezdiniz nefretiyle bakıp her kötü davranışlarında kendini haklı gösterme başarısına sahip. türklerin %90'ı _____ (bişeylerdir doldurun). çerkeslerin %90'ı parayı kullanmayı bilmez. vs vs die gider bu. var böyle şeyler yani. ha bundan genelleme çıkarıp ırkçılığa dökülmeli mi ? ne bileyim , bilemiyeceğim orasını. ama gerçekten var böyle şeyler her ırka has, gidip şu dakika israil forumlarına baksanız onların da tamamı biz süper çok iyi insanlarız dünyanın gerisi ve türkler terorist, bize saldırmaya geldiler diye konuşuyorlar. bunlardan etkilenip ırkçılık yapmak ise 8 yaşla falan alakasız bence. sadece bi getirisi pozitif faydası olmayan bişey, aptalca bişey o kadar. ama olabiliyor. ben mesela şahsen hiç hayatımda böyle şeylere bulaşmamış olsam da, antalyada 2006 yazında patlayan pkk bombasında yaralanan 96 kişiden birisiyim, 6 yerime 30 tane dikiş yedim 1 hafta hastanede yattım 2 hafta yürüyemedim, bu olayın 3 ay sonrasında anadolu üniversitesinde inşaat mühendisliği okuyan kürt bi arkadaşımın bile pkk yandaşı oldugunu öğrendim istemeden, o gün bugündür bildiğin kürt sevmem,ırkçı oldum, bundan da utanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Marjinal olma havasında değilim, daha önceden de dedim ırkçının tam tersi bi adamım, millet kavramından nefret eder ve önce insan derim. İnsan her ülkede insan, şerefsiz her ülkede şerefsiz. Bunu savunan marjinal değildir, yetersiz insani duygularınız sizi utandırdığı için saldırmayın önce insana değer verenlere
millet kavramını ben de sevmem, hatta takmam laf aramızda. öte yandan bunu kendince cool olabilmek için kendine kimlik oluşturmakta kullananları da sevmiyorum.

şurda yazdıklarım yanlış anlaşılmasın, zaten daha önce çok yazmışımdır ingilizin avustralyalı katli, fransanın afrikalı katli falan benim derdim değil, dert olarak da görmem. isteyen istediğini yapsın, umrumda değil demiyorum ama naturel seleksiyon diye bişi var.
Sosyal ağlarda paylaş

@nilep: sen sunu anlamıyorsun. butun araplar rererö, bütün yahudiler hebele demiyor insanların cogu burada.

mesela turkler olarak gayet tembel ırkız. calısmayız, isin kolayına kacarız. bu gayet soylenebilicek birsey. bu demek degil ki cok calıskan milyonlarca insan yok. var ama bu genelleme yapacaksan boyle denir.

araplar pistir denir mesela. hepimizden temiz arap da vardır.

genelleme denilen bir sey var. ki bu genlleme yapılırken hepsi aynı kefeye konmaz oyle soylense bile. laf oyunu olur anca. gercekten oyle soyleyen adamı da anlarsın zaten. gerci senin anlıyacagından emin degilim, ya da anlasan bile gene zıttını soylersin de o konu dısı.

bunu soyledi diye insan fasist olmaz.

fasistligi iyi anlayın once.
Sosyal ağlarda paylaş

nil yabancı biri Türkler için;

Türkler banka hortumlar
Türkler rüşvet alır
Türkler rüşvet verir
Türklerde belediyeden iş almak istiyorsan adamın olacak
Polis çevirirse at bi çorba parası geç Türkiyede

derse eğer sana. Ki bu yaptığı genellemedir.

Yok Türkler öyle şey yapmaz diyebilecekmisin?
diyemeyeceksin çünkü bu dediklerime sen kendin şahit olmadıysan bile elbet bi yakından duymuşluğun vardır.

İşte genelleme yapmak yanlıştır ama senin Devletinde, Hükümetinde banka hortumcusu varsan Türkler dediğin gibi dolandırıcıya çıkar,

Çocuk öldürürsende senin milletin çocuk katili sıfatı ile karşı karşıya kalır.

Yahudiler kendilerini bile sizin kadar savunmuyorlar. Irkçı yaklaşımdan rahatsızlık duyduklarınıda düşünmüyorum rahatsız olan millet çocuk ölümlerine bir dur der, işgal ettikleri topraklarda hiç değilse insanların sağlık, eğitim hizmeti alabilmesini sağlar, elektriklerini kesip karanlıkta oturtmaz.

Şimdi bu yapılanları eleştirenler faşist oluyorda, insanlara orada işgal ettikleri topraklarda bu eziyetleri yapanlar demokrat mı oluyor?

Biz burada ırkçılığı tasvip etmiyoruz, ben humanist olabildiğim ölçüde olmaya çalışıyorum, elimden geldiğince, sabrım yettiğince az evel ve demin söylediklerimde dünyanın onlara bakış açısıyla ilgili ben kendi bakış açımı söylemedim ama yahudi düşmanlığının hat safhada başlayacağını düşünüyorum, yahudi düşmanıda değilim ayrıca olursamda bunun sebebi benim ilkelliğim olmaz Israilin yürüttüğü devlet politikası olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...