Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

israil BM üzerinden yapılan yardımları kabul ediyor. açıkladılar daha önce. bu şekilde bi yardım filosu gibi birşey yapıyorsanız ozaman bizim kontrolümüze verin biz dağıtalım dediler. onun haricinde BM yardımlarına karşı değiller.

dediğim gibi bu yardımlar hamas'ın eline geçecek. geçmemesine imkan ihtimal yok. hamas'ın eline geçince hamas bunların büyük bi çoğunluğunu silaha, bombaya ve kendi savaşı için gereken şeylere dönüştürecek. nekadar iyi niyetle yapılırsa yapılsın yardımlar.

ayrıca viktor'un dediği gibi kandil dağına, kuzey ırak bölgesine bugün israil yardım konvoyu çıkarsa , pist yapsa kargo uçakları indirse ve çimento, demir, yığsa ne düşünürsünüz mesela.

tabi orda insanlar ölüyor. halk bir taraftan hamas'a laf edemiyor çünkü saf, cahil ve çaresiz. öbür taraftan israil için kabul edilebilir kayıplar. tabi insanlar yardım ettiklerini sanıyorlar. çoğu sırf müslüman din kardeşleri diye ediyor etsin önemli değil. ama bunun arkasında ki gerçekleri görmek lazım. HAMAS diye bi terör örgütü var orda. onun kontrolü olmadan birşey olmaz. yardım ediyorsanız bilin ki o yardımların 80% i bunlara gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

once silahi biraksinlar
sonra insan haklari

çok anlamsız olmuş. sanki hamas "silah bıraktık" derse israil de silahı bırakıp işgali-kuşatmayı-ambargoyu bitircek mi? yoo. öyleyse neye bırakıyo, kime bırakıyo? sen olsan bırakır mısın?

hamasa emanet edilmek istenmeyen yardım malzemeleri, hangi akla hizmet israile emanet edilebilir, bi de o var.

umarım israil bi manyaklık yapıp da engellemez bu gemileri.
Sosyal ağlarda paylaş

Kesinlikle. Yesinler birbirlerini. Ortada yenecek halk kalmayana kadar, sonrasında da farklı rotalara yelken açılsın.

Toplanan yardımın yüzde kaçının Gazze halkına gideceği fazla umrumda değil. "Her türlü" , "her oranda" yardıma son derece muhtaç durumdalar. "Hamas ellerinden alır bişey olur olay çıkar amman" gibi ifadeler de İsrail'in her zamanki trollüğünden başka bişey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

aquila said:

umarım israil büyük bi mallık yapar ve altta kalanın canı çıksın oynarız.

abi kim nerede demişti hatırlamıyorum da, Türkiye vs İsrail durumunu şöyle anlatmıştı biri

Türkiye de 200 elite longswordman (miydi adı?) var, İsrail'de 100 elite longbowman var ama arada 2 kat duvar var.

bizde 200 yeniçeri var sori
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...