Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Szasstam said:

Suark said:

Gemiye gitmeyebilirlerdi ama,

Sonuçta yük gemisi değil mi bunlar, çek önüne bitane savaş gemisi. tamam işte

Doğru bunu yapabilir, ama kimse yapmadı diye bir halt yiyemeyecek adamlara.

Anlamak istemediğiniz nokta şu, kimse israilin bu yaptığı doğru demiyor, ama politik olarak yırtmak için argümanları var diyoruz. ve siz ister kabul ister etmeyin yırtacaklar.

Hani olayı tek taraflı görmeyin lütfen.

bu işte. Adamların politik olarak kendilerini haklı çıkartacak bahaneleri var, aynı durum bizde yaşansa biz de aynısını yapardık ve yapmalıydık diyorum. Düşmanımın dostu düşmanımdır.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Yahu videoda gözüküyor aşağı inen askere direk girişiyorlar. Bu durumda asker ne yapsın. Saldırıya uğrayan asker kendini savunmuş der İsrail. Kimse de ses çıkartamaz.

Uluslararası sularda da olsa düşmanıma yardım gitmesine izin veremem der. Yine haklı olur.

nasıl bir mantık bu? 10000 kilo eroini satmak için pazarlık yaptığım adam silah çektiğinde ben onu öldürsem bu nefsi müdafaa olmaz. yasa dışı bir iş yaparken yaptığın bir eylemin yasal olduğunu iddia edemezsin.

kim ki israil uluslararası sularda kendisiyle alakası olmayan bir gemiye kendi ülkesinde olmayan bir limana giderken asker çıkartıyor, insanları öldürüyor.

hakikaten bırakın israil haklı olabilir, şöyledir böyledir.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

@Alexi: Ya bize göre tecavüze uğruyor Filistin, hatta çoğu kesime göre öyle. Ama şimdi doğruya doğru Kürtlerin bağımsız olmasını ve Kürdistan kurulmasını istiyor aslında neredeyse tüm büyük devletler. Onlar da gelip yıllardır Kürdistan'ı işgal ediyorsunuz diye savunabilirler başka bir durumda. Bu yüzden durumlar benzer. Sen duygusal yaklaşıyorsun da göreceli bir durum. PKK'lılara göre Kürt halkının Filistin halkından farkı yok çünkü. İsraillilere göre de Hamas'ın PKK'dan farkı yok. Bunu demek istiyorum. Bizce farklıdır, biz yanlış görürüz o ayrı. Ama uluslararsı arenada düşününce, dengelere falan bakılınca, PKK Hamas'a denk durumdadır. Biz beğensek de, beğenmesek de. Onaylasak da, onaylamasak da

Anlamıyorum gerçekten, yukarıda 2 paragraf yazı yazdım neden kıyaslıyamayız diye, hala oturup dış güçler kürdistan falan diyorsun burda, umut sarıkaya karikatürü gibisin.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Konumuz PKK teröristleri değil ayrıca yalan bilgiler yazmayalım foruma lütfen.
nileppezdel said:

Ama şimdi doğruya doğru Kürtlerin bağımsız olmasını ve Kürdistan kurulmasını istiyor aslında neredeyse tüm büyük devletler.

Yalan mı? Lütfen...

Ha ayrıca wastyrx, uluslararası karasularında yaptı diye haksız olmasına ben anlam veremiyorum. Dediğim gibi Türkiye biriyle savaşta olsa, ve o düşmana yardım gidecek olsa, uluslararası karasularda da olsa müdahale edecektir ülkemiz, ve etmelidir. Salak mıyız bırakalım yardım gitsin?
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

nileppezdel said:

Esnaf said:

ondan önce ateş açılmıştır bence.yoksa sanmıyorum elinde silahlı adamlara taş sopa dalcaklarını

Ben de bunu sanmıyorum işte. Bence askerler çok haklı olarak gemiye çıktılar, "biz size durun dedik dinlemediniz, çevirin şimdi gemiyi geri. yardımların hamasa gitmesine izin veremeyiz" diyeceklerdi. Bizimkiler "cCc İslam kardeşlerimiz ölüyor cCc" modunda gaza getirildikleri için o anda direk "Islam fuck yeah!" resmindeki arkadaşların surat ifadeleriyle saldırdılar. Askerler de doğal olarak ateş açtı. Kamera kayıtlarına göre de ateş edilmedne önce sopalı bıçaklı saldırı var gibi ama.. :/

simd hiç bir ülkenin askerinin sivil bir gemiye uluslar arası sularda cıkma hakkı yok. haklıs ebep falan dğeil yanı.
asker doğal olarak ates acmaz, ates etmeden etkisiz hale getiermeye calısır.
ayrıca cıkartma yapılmadan önce israilliler zaten pervaneleri kitleyip gemiyi durduruyor. söylenene göre daha cıkrtma yapılmadan önce ates acılmıs gemiye.

Az önce milliyet'de video'yu izledim. Bizimkiler bildiğin gemiye helikopterden inen askerlere sandalye sopa dalmışlar.

E vurur o zaman asker tabi. Sanırım ölü sayısı biraz daha azalabilirdi bizimkiler direkt vurmasa.
Sosyal ağlarda paylaş

hani el altından askeri mühimmat taşıyolar diye yapmış olabilir dersinizde
lan filistinin neyi kalmışki 1 gemi askeri mühimmatı israil engelemek istesin
olay daha cok kinci yapıya sahip.
acıtasonlarla girmek yanlış, bu gemi olayı israilin karşılık vereceği biline biline yla cıktı. savaş halinde bir ülkeye meydan okuman da denilebilir.
kurtuluş savaşı dönemi karadenizden azmı yardım getiriyorlar diye el altından işgalcilere/çetelere silah yardımı yapılmadı?
israili sevmiyorum gemi yollanmasınada kızıyorum
birlik beraberlik varsa 3. dünya savaşı cıkana kadar israille savaşma taraftarıyım. umrumda değil!
israil bugun kendi projelerini yıllar içinde gerçekleştirirken arapların izlemesi can sıkıcı.
zamanında araplar bizide arkamızdan vurmuştu. din kardeşimiz diyede israile kızgınlık içerisindede değilim sadece savaş kuralları cercevesinde yaptıkları güç gösterilerine karşıyım.

ülkenin durumu can çekişme pozisyonunda aynı 19. 20. yy türkiyesi gibi.

Atatürkü hala sevmeyen varmı.
Sosyal ağlarda paylaş

hayrı zaten, direniscilere yardım edilcekti deniyopr. e direnisciler ulusal hukukta haklı sen isgalci olarak değilsin.
blockade'ı kırıcaklrdı diyolar, e zaten blockad usulus hukukta haksız, insanı yardım tasıyan kurumlar haklı.

gecin yanı "abi israil zaten gelisinler biz dağıtılaım demis bunlar kabul etmemişi".
eletkriti suyu doğal gazı iletişimi kesen israil. yardım kuruluslarına izin vermiyen israil. Birlesmi milletlerin depolarını ablukayta alan, direk birlesmis milletlerin halka yardım yapmasını engelliyen israil.

gecin yanı
Sosyal ağlarda paylaş

Alexi_Septimus said:

nileppezdel said:

@Alexi: Ya bize göre tecavüze uğruyor Filistin, hatta çoğu kesime göre öyle. Ama şimdi doğruya doğru Kürtlerin bağımsız olmasını ve Kürdistan kurulmasını istiyor aslında neredeyse tüm büyük devletler. Onlar da gelip yıllardır Kürdistan'ı işgal ediyorsunuz diye savunabilirler başka bir durumda. Bu yüzden durumlar benzer. Sen duygusal yaklaşıyorsun da göreceli bir durum. PKK'lılara göre Kürt halkının Filistin halkından farkı yok çünkü. İsraillilere göre de Hamas'ın PKK'dan farkı yok. Bunu demek istiyorum. Bizce farklıdır, biz yanlış görürüz o ayrı. Ama uluslararsı arenada düşününce, dengelere falan bakılınca, PKK Hamas'a denk durumdadır. Biz beğensek de, beğenmesek de. Onaylasak da, onaylamasak da

Anlamıyorum gerçekten, yukarıda 2 paragraf yazı yazdım neden kıyaslıyamayız diye, hala oturup dış güçler kürdistan falan diyorsun burda, umut sarıkaya karikatürü gibisin.

Rakamlar falan bizim gözümüzde önemli. Teoride adamlar için PKK neyse HAMAS da o. bunu söylüyorum. Onlar daha beter ezmiş olabilirler. Onlar eziyet ediyorlar eyvallah, bence de ediyorlar, Allah da belalaırını versin zaten. Ama PKK'ya göre de Kürtlere eziyet var burada. Onu geçtim DTP'liler bile Q_Q modundalar yani. Yok resmi dilde Kürtçe yok eziliyoruz bık bık.

Dediğim gibi, İsrail'in yaptığını savunmuyorum sadece kendilerini haklı gösterebilirler bunu savunuyorum. Filistin'de yaptıkları insanlık suçudur ama ortada hali hazırda bir savaş varken savaş mantığıyla bu yapılanlar falan anormal değil. Biz savaşta olsak ve biz de yapsak kesinlikle kınamam ülkemi
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Alexi_Septimus said:

nileppezdel said:

Rakamlar falan bizim gözümüzde önemli. Teoride adamlar için PKK neyse HAMAS da o. bunu söylüyorum. Onlar daha beter ezmiş olabilirler. Onlar eziyet ediyorlar eyvallah, bence de ediyorlar, Allah da belalaırını versin zaten. Ama PKK'ya göre de Kürtlere eziyet var burada. Onu geçtim DTP'liler bile Q_Q modundalar yani. Yok resmi dilde Kürtçe yok eziliyoruz bık bık.

Dediğim gibi, İsrail'in yaptığını savunmuyorum sadece kendilerini haklı gösterebilirler bunu savunuyorum. Filistin'de yaptıkları insanlık suçudur ama ortada hali hazırda bir savaş varken savaş mantığıyla bu yapılanlar falan anormal değil. Biz savaşta olsak ve biz de yapsak kesinlikle kınamam ülkemi

Ulan ne delibaş adamsın ya, helal olsun gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendilerince haklılarmış :S Kendi kendilerini doğru görebiliriler eğer savunduğunuz buysa ama bir şizofrende benim yaptılarım doğru diyebilir. Sonuç empatik saçmalama...

PKK ile Filistin halık arasında dağlar kadar fark var. Bu ne cehalettir anlamıyorum ki. Son yıllarınızı mağarada mı geçirdiniz? İşgal edilen bir devlet var ortada. Bizimkiler hamasa silah yardımı yapmaya gitmiyor. Çok mu zor bunu anlamak. Ha hamasta haklıdır ama o çok ayrı bir tartışma konusu.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

ha bu sırada "israile verilseydi israil kendi dağıtırdı" lafını kim söylediyse ona da bi tarafımla gülüyorum

işgal altındaki kısımların sadece yaşamak için ihtiyacı olan minimum erzak yardımı 50 tonsa israil sadece bunun 15 tonluk kısmına izin veriyor zaten

israil dış işleri bakan yardımcısı söyledi
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu adamlar SAVAŞTA! Bunun nesini anlamıyosunuz. Yarın öbür gün Allah korusun biz bir savaşa girsek, bütün dünya bu savaşı haksız bulsa bizi kınasa falan ama biz kendimizi haklı bulsak tekinizin gıkı çıkmaz ama insan hakları falan diye. Haklıyız dersiniz. Onlara göre de onlar haklı işte. Bunu görmek çok mu zor?

Bana göre de haksızlar, ama savaşta olan bir devletin bunu yapması normaldir. Yoksa filistine eziyet var, insanlık suçları var trilyon tane hepsinde haklısınız.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Yahu adamlar SAVAŞTA! Bunun nesini anlamıyosunuz. Yarın öbür gün Allah korusun biz bir savaşa girsek, bütün dünya bu savaşı haksız bulsa bizi kınasa falan ama biz kendimizi haklı bulsak tekinizin gıkı çıkmaz ama insan hakları falan diye. Haklıyız dersiniz. Onlara göre de onlar haklı işte. Bunu görmek çok mu zor?

Bana göre de haksızlar, ama savaşta olan bir devletin bunu yapması normaldir. Yoksa filistine eziyet var, insanlık suçları var trilyon tane hepsinde haklısınız.

Her olayı Türkiye'yle kıyaslamandan duygusal bir insan olduğun çok belli.

Zannedersem Suadiye Akasyalı Sokak civarlarında oturuyorsun? Çok duygusal bir sokaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

ne savaşı ya sende cahil cahil konuşma artık abarttın
Sosyal ağlarda paylaş

Oha adres verdi ayıp.

Bu ülkede yaşadığım için bu ülkeyle kıyaslayacağım. Tüm dünya bizi haksız bulsa bile biz kendimizi haklı görürsek her şeyi yaparız. Buna da ses eden çıkmaz şurada konuşanlardan. Hadi %3'ü aşırı hümanist olsu ntamam ama geri kalanı gayet de "Haklıyız dünya ne derse desin, dünya Türk'ün ... yesin" modunda olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...