Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

said:
Dhaa gerilerdeyim okuya okuya geliyorum da adamı anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

İsrail yarın gelse, "bence Kürt halkı eziliyor Türkiye'de, onlara yardım getiriyorum" diye bi yığın erzak vs. yollasa ki hepimiz biliyoruz PKK'ya gideceğini, o zaman ne diyeceksiniz? Şu giden yardımın Hamas'a gitmemesinin imkanı yok bir kere. İSrail'in yaptığı çok büyük şerefsizlik ona bir şey diyemem ama PKK'ya gideceği belli bir yardım grubu gelse Türk askeri de onları öyle yada böyle sokmazdı bölgeye. Bundan eminim. Doğrusu da budur çünkü ülkeleri yönetenler için ülkenin menfaati önce gelir.

PS: Doğrusu derken ülke yönetimi mantığı açısından, yoksa etik değildir ve ABV hepsinin yani

gerilerde olduğunu bilyorum ama anlamamakta ısrar etmemen için uyarayım da.. dostum burada önemli olan nokta, ne olursa olsun sivil gemiye silahlarla çıkanların orantısız güç kullanması..

bizde tersi bi durum olsa da gelen "yardım(!)" grubuna askerler silahla ateş açıp milleti katletse "ooo barbar türkler!" diye ayağa kalkar dünya.. anında EU'dan bi sürü delege akın akın poşularını takıp gelirler ya orası da ayrı saçmalık, ayrı ikiyüzlülük..

Yapılan müdahale fazla,
sadece ablukaba almaları ve geriye göndermeleri gerekirdi, bize yapılsa biz bunu yaparız.
Ama sonuçta aksiyona geçmekte adamlara birşey diyemeyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

Filistinide hamasıda pkk ile bir tutamayız ama hadi tutki tuttuk bazı ülkelerde pkk gibi bir terör örgütüne insanı yardım götürmeye kalktılar...

16 tanesini öldürürmüydük? taş sopa bıçak silah bile çekseler biz öldürürmüydük?

Cevabı ben biliyorum sizinde bildiğinizi umuyorum

Askerimiz önünü keserdi. Adamlar yoluna devam etse yada sopayla bıçakla askerimize saldırsa "öpe öpe" öldürürdük. Hiç şüpheniz olmasın. Söz konusu PKK'ya giden yardımsa ve uyarımıza rağmen durmazlarsa tabii ki öldüreceğiz. Ne yapalım? Biz öldürmeyiz biz cici insanlarız buyrun on binlerce insanımızı öldüren PKK'lılara yardım götürün diyip çekilecek miyiz? Gerçekçi düşünün biraz ya
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

Yalnız askerlere saldırı var gerçekten de. http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/10195838.stm

Edit: Videoda 20-25. saniyelerde görülüyo açıkça

abi iyi guzelde adam orda sopayla vuruo. karşısında adamın elinde tufek var. eğer bole saldırılara karşı insanları öldürdülerse nası acıklarlarki bunu. sen orda adamın kafasına sıkmak zorunda değilsin. koskoca askersin orda. al tufeği vur ağzına adamın. en fazla kaldır vur bacağından. öldürmek zorunda değil ordaki insanları.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Farinal said:

Suark said:

aah ah.
anlaşamıyoruz işte..

Tamam etik değil
tamam common sense
tamam insanlık
falan filan

Adamlar iki gün sonra PKK ya gemiyle yardım götürürse hiç birşey diyemicez.
Al bak buraya yazdım, gıkımızı çıkaramicaz.

abi ne anlatıosn allah aşkına ya
adamlar hamasa gidiorz die mi yola çıktı?
orda ki yaralı, aç, evsiz insanlara yardım etmek için yola çıktılar. depremden sonra ülkelerin bir bölgeye yardım etmesi gibi. of kendimi ilk okulda hissettim ne saçma şeyler ya pkk ya yardıma isveç gelse napamışız falan allam

İsrail yarın gelse, "bence Kürt halkı eziliyor Türkiye'de, onlara yardım getiriyorum" diye bi yığın erzak vs. yollasa ki hepimiz biliyoruz PKK'ya gideceğini, o zaman ne diyeceksiniz? Şu giden yardımın Hamas'a gitmemesinin imkanı yok bir kere. İSrail'in yaptığı çok büyük şerefsizlik ona bir şey diyemem ama PKK'ya gideceği belli bir yardım grubu gelse Türk askeri de onları öyle yada böyle sokmazdı bölgeye. Bundan eminim. Doğrusu da budur çünkü ülkeleri yönetenler için ülkenin menfaati önce gelir.

PS: Doğrusu derken ülke yönetimi mantığı açısından, yoksa etik değildir ve ABV hepsinin yani :D
abi yanlış anlama ama sana salakmı desem bilemedim.demek istediğin 16 kişiyi haklı sebeplerlemi öldürdüler?
Sosyal ağlarda paylaş

çok benzer değil ama kıbrısta sınır ihlali yapıp bayrak direğine tırmanan maymunu vurup öldürmüştü türk askeri.
bu gemilerin de hedefi sınır ihlali yapmak. gazze sularının kontrolü israil yönetiminde ve israil burayı abluka altında tutuyor.

uluslararsı karasularında olması, aşırı güç kullanılması direk hayvanlık orası ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

Kayıtlara geçmez ama,
Özel kuvvetler yaklaşık 2-3 sene önce diyarbakırda başlayan küçük çaplı isyanı bastırmaya gitti. 21 ölü var dendi,
gerçek ölü sayısı 200'ün üstünde. Adamlar balkondan kafasını çıkaranı indirmişler.
( polis intel ftw )

Bizde yapıyoruz yani,
ki yapmalıyız. Orantısız güç kullanıcaksın ki kalkışamasınlar bir daha.
Sosyal ağlarda paylaş

uluslararası sularda oldu bu olay. işgal altında olan filistin'in israil kontrolünde bulunan kısmında değil. o yüzden direk savaş sebebi. yani türkiye uluslararası hukuka göre savaş açabilir kimse birşey diyemez. tabi kağıt üzerinde.

askerler çıkarma yaparken insanların saldırması kendini savunma olduğundan müdahaleyi meşru kılan bir olay değil. ilk taciz ve müdahale israil tarafından geliyor.

ama israil kontrolünde bulunan ve resmen uluslararası kanunla kabul edilen karasularına girmiş olsaydı gemiler ve dur ihtarlarına uymayıp devam etselerdi batırsa bile kağıt üzerinde haksız sayılmaz sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

said:

PS: Doğrusu derken ülke yönetimi mantığı açısından, yoksa etik değildir ve ABV hepsinin yani

gerilerde olduğunu bilyorum ama anlamamakta ısrar etmemen için uyarayım da.. dostum burada önemli olan nokta, ne olursa olsun sivil gemiye silahlarla çıkanların orantısız güç kullanması..

bizde tersi bi durum olsa da gelen "yardım(!)" grubuna askerler silahla ateş açıp milleti katletse "ooo barbar türkler!" diye ayağa kalkar dünya.. anında EU'dan bi sürü delege akın akın poşularını takıp gelirler ya orası da ayrı saçmalık, ayrı ikiyüzlülük..

Tamam gayet haklısın, sivillere müdahale edilmesi, hele uluslararası sularda edilmesi yanlış. Ama bu kadar basit değil olay.

Hamas İsrail için PKK gibidir. İsrail kendini haklı görüyor, aslında haksız. Bu olabilir. Ama sonuç olarak aktif savaş halindeyken düşmanına yardım gidecek. Saf kelebekler modunda dolaşmayın lütfen, o yardım tabi ki Hamas'a gidecekti. Adamlar yardımı Hamas'a götürmüyorlardı ancak Hamas'a gidecekti sonuçta o yardım. İsrail bundan çekinmekte sonuna kadar haklı, PKK'ya yardım gideceğini düşünsek biz de izin vermezdik geçmelerine.

E adamlar geçemezsin dediler, ver yardımı biz inceleyip yollayalım sivillere, ama sen direk gidersen Hamas'a gider buna izin veremeyiz dediler. Bizimkiler devam etti takmadan. E ne olacak? İsrail'li siviller gelip de "hayır efendim biz PKK'ya deil masum Kürt halkına yardım getirdik" diyerek yollarına devam edeccek olsa Türk askeri izin verir mi geçmesine? Vermez. Doğal olarak gemiye asker çıkardılar. Çıkan askerlere sopayla bıçakla saldırı olunca asker de bıçaklanmayacak heralde? Sıkar kafasına.

Dediğim gibi etik değil ama adamlar öyle çok aşırı haksız da değiller. Hepimiz biliyoruz o yardımın hamasın eline geçecek olduğunu ve İsrail'in buna izin vermemesi çok normal. Hamas'a yardım sivillerden gidiyor diye bırakacak halleri yok heralde? Güç kullanmadan durdurmaya çalıştılar, adamlar durmadı. E gücü kullanırlar o zaman.

Dediğim gibi şerefsizce bir şey aslında ama bizimkilerin de akıl etmesi lazımdı ve PKK'ya yardım durumu olsa aynısını biz de yapardık. Kesinlikle eminim bundan.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendimizi kandırmayalım tüm dünyanın bildiği şeyide inkar etmeyelim

Türkler sivillere tüfekle ateş etmezler.
Türkler diplomatik anlamda kendilerini zora sokacak birşeyede sebep olmazlar.

Bu iki sebepden ötürü pkk'ya dahi insanı bir yardım gelse 1 kişinin ölme ihtimali binde birdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ama barış mesajları verilmiş, beyaz bayrak çektik saldırdılar açıklaması yapılmış. Ama sen bi video kaydetmişsin, içinde askerlerin gemiye indiği anda gerek sopayla gerek tekme tokat saldırıya uğradığı açıkça görülüyo. Bu fail değil de nedir? Adam çok da güzel yedirir "askerimiz kendini savundu" diye.
Sosyal ağlarda paylaş

cCc Türkler melek cCc

bırakın ya, PKK'yla alakası olmayan bir sürü Kürt vatandaşı da öldürüldü bu ülkede. Biliyoruz neler olup bittiğini.

Uluslararası sularda olması düşmanına giden yardımı engelleme hakkını elinden almıyor İsrail'in. Hukuken haksızlar ama düşününce Hamas'a gideceği belli o yardımın. Bunu neden anlamak istemiyorsunuz? Daha bu olaylar çıkmadna da konunun ilk sayfalarında herkes diyordu o yardım Hamas'a gider sağlam para kıraralar silah olarak geri döner falan diye.

Uluslararası sular, orantısız güç. Eyvallah, ayıp. Ama düşmanına gideceği neredeyse kesin olan yardımı engellemeye hakkı vardır bence savaştaki bir devletin.
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

Abi ama barış mesajları verilmiş, beyaz bayrak çektik saldırdılar açıklaması yapılmış. Ama sen bi video kaydetmişsin, içinde askerlerin gemiye indiği anda gerek sopayla gerek tekme tokat saldırıya uğradığı açıkça görülüyo. Bu fail değil de nedir? Adam çok da güzel yedirir "askerimiz kendini savundu" diye.

Israil karasularında gerçekleştiği dahi kesin olmayan bir olaydan bahsediyoruz. Adamların üzerine ateş açılması, helikopterden ışıklı ve pahalı askerlerin inmesinden önce gerçekleşen bir olaydan bahsediyoruz.

Üzerlerine ateş açıldığı için beyaz bayrak sallıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

Kendimizi kandırmayalım tüm dünyanın bildiği şeyide inkar etmeyelim

Türkler sivillere tüfekle ateş etmezler.
Türkler diplomatik anlamda kendilerini zora sokacak birşeyede sebep olmazlar.

Bu iki sebepden ötürü pkk'ya dahi insanı bir yardım gelse 1 kişinin ölme ihtimali binde birdir.

peki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...