Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

_anijav_ said:

havaya bir kurşun sıksan yine yatışır o kalabalık amaç kendini savunmak değil cinayet

lol harika.

Ben olayları canlı izledim gemide halen bağlantı varken ve henüz operasyon başlamadan İsrail gemilerinden uyarı atışı yapıldığı sırada "SONUNA KADAR DİRENECEĞİZ!" diyordu konuşan herif.

İyice saçmalamaya başladın sen.
Sosyal ağlarda paylaş

Cassiline said:

_anijav_ said:

havaya bir kurşun sıksan yine yatışır o kalabalık amaç kendini savunmak değil cinayet

lol harika.

Ben olayları canlı izledim gemide halen bağlantı varken ve henüz operasyon başlamadan İsrail gemilerinden uyarı atışı yapıldığı sırada "SONUNA KADAR DİRENECEĞİZ!" diyordu konuşan herif.

İyice saçmalamaya başladın sen.
Hah ben bazukada atsan direnicez derim
ama iş biraz ciddiye binince yusuf yusuf olmuyan adam çok azdır.İstenilse her türlü KANSIZ o olay kapanırdı bunun savunması yaparak saçmalama
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Bu operasyon planlıdır.
Bu operasyon direnç gösterme ya da göstermeme bir tarafa dursun sadece Türk bandıralı gemi Mavi Marmara hedef alınarak yapılmıştır. Direnç gösterenler sadece işe bahane olmuştur. Beyaz bayrak sallayan kişileri vuranların oturup susanlara karşı sessiz kalacağını beklemek olaya fazlaca insan gözüyle bakmaktır ama bilsinler ki o askerler insandan ziyade her türlü sıfatı gerek geçmişteki icraatlarla (tankla ezdiği çocuklar ve katlettiği insanlar, plajlarda vurduğu çocuklar da ortadadır ve buna tüm dünya şahittir) gerek şu an ki yaptıklarıyla gayet göstermektedir.

Kimse pembe gözlükleri takıp olaya bakmasın. Biber gazı, sis bombası hadi bilemedin plastik mermilerle dağıtabilecek bir kalabalık sadece sizin ileri sürdüğünüz ve bunlarla aynı görüşü destekleyen sebeplerle süslenerek öldürülerek dağıtılmıştır.

"Operasyon planlıdır" konudaki en harika laf olabilir. Yapma ya? Planlamış demek herifler operasyonu, vay anasını arkadaş.

İsrail bile kalkıp gemidekilere herhangi bir provokasyon saldıramaz. Evet belki en başta gemidekiler saldırmasalardı, İsrailliler yine taciz edeceklerdi fakat bu olayın doğası budur, kaçırmayacaksın ipin ucunu, karşındakine koz vermeyeceksin.

Gemiye "Aktivist" diye angry mob yükleyip gidersen de yersin beynine 5 kurşunu, öldüğünle kalırsın, bu kadar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Sabah TVde konuşuyordu o gemidekilerden biri. Diyor işte biz Bursalılar grubu geminin ön sol kısmının nöbetini aldık bilmemkimler sağ arkayı aldık bekliyoruz ne zaman gelcekler falan diye yani içerdekilerin niyeti de normal değil pek.

+1

diğer taraftan da yaralı + ölü sayısnı alır gemideki adam sayısı ile karşılaştırırsanız diğer tarafın da niyetinin çok da normal olmadığı sonucuna kolayca varıcaksınız..

adamlar kim varsa ateş açmışlar nerdeyse..
Sosyal ağlarda paylaş

Biz adamlar öldürmeye geldi diyoruz, sen koz vermeyecektin diyorsun. Sen kendi görüşünü savunmak için plastik mermiyi, gaz bombasını, sis bombasını ve çeşitli ölüme sebep vermeyen silahlarla dalmayı yok saydığın gibi onlar da amaçları için illa ki bir koz bulacaklardı kafanı yorma sen.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız bisey söyliycem.

evet bordalama yanlıs, ates etmeleride yanlsı bence, hesapta bu olaylarla en super ilgilenen özel kuvvetler bizde diye gezinirler, adam gibi yapabilirlerdi operasyonu kanlı yapmayı tercih ettiler. bildiğim cinayet.

ama su var, greenpeace de dünyanın dört bi yanında eylemler yapıyo dimi, gidip greenpeace' sokakta katılıp "bende köprüden bayrak asıcam" diyince astırıyolarmı size? gidip "kendimi suralara zincirliycem" diyince zincirletiyolarmı? butür eylemlerin olayların eğitimi var arkadaslar. kolay değil öle aktivist olmak.

bizimkiler belliki bir amac ugruna doğru bildikleri sey uğruna düşmüşler yola, kesinlikle yanlıs demiyorum amacok daha iyi sonuclanabilirdi hersey.
Sosyal ağlarda paylaş

_anijav_ said:
Hah ben bazukada atsan direnicez derim
ama iş biraz ciddiye binince yusuf yusuf olmuyan adam çok azdır.İstenilse her türlü KANSIZ o olay kapanırdı bunun savunması yaparak saçmalama

Ben o olayın kansız kapanacağını düşünmüyorum, iki tarafın da psikolojisi müsait değildi buna.

Gidenler "YA ALLAH! ŞEHİT OLURUZ NE GÜZEL!" diye gidiyorlar, İsrail de vurmak için bahane arıyor bariz şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

Şahsi düşüncem iki tarafta belirli bir direnç bekliyordu ama israil böylesine hazırlıklı olunabileceğini tahmin etmedi ve gemidekilerde israilin bu direnişe ateşle karşılık vereeceğine ihtimal vermediler. Sonuç yaşanan bu durum oldu ne yazık ki.KEşke taraflardan biri daha ileri görüşlü olabilseydi de bu hale gelinmeseydi.
dasaaa said:

Absolut said:

Sabah TVde konuşuyordu o gemidekilerden biri. Diyor işte biz Bursalılar grubu geminin ön sol kısmının nöbetini aldık bilmemkimler sağ arkayı aldık bekliyoruz ne zaman gelcekler falan diye yani içerdekilerin niyeti de normal değil pek.

+1

diğer taraftan da yaralı + ölü sayısnı alır gemideki adam sayısı ile karşılaştırırsanız diğer tarafın da niyetinin çok da normal olmadığı sonucuna kolayca varıcaksınız..

adamlar kim varsa ateş açmışlar nerdeyse..
Sosyal ağlarda paylaş

açık açık konuşalım.

gemidekiler zaten mevzu arıyordu bu açık. heleki yıllarca israil askeri görsem de öldürsem diye hayal etmiş insanlar. şu anda ben de bu hayale sahibim mesela. ileride bir gün öyle bir durum olsa ben de sopayı kafasına koyarım, ölürsem de ölürüm.

ama gemiyi yöneten bülent yıldırım saçmaladı. o insanlara sahip çıkmak zorundaydı. öyle ordu gibi süremezsin onları orada yöneticiysen. onların canları sana emanet.

israil ise yıllardır filistinlilere böyle davranıyor. yargısız infazların haddi hesabı yok. bunu ilk kez türkiye de gördü.

bizim polis/asker bu adamların yanında melek. bizimkiler de biz siviliz bize bir şey yapamazlar sandı. ama israil 7 den 70e korkuyla büyütülen bir toplum. herkes bize düşman modunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Şahsi düşüncem iki tarafta belirli bir direnç bekliyordu ama israil böylesine hazırlıklı olunabileceğini tahmin etmedi ve gemidekilerde israilin bu direnişe ateşle karşılık vereeceğine ihtimal vermediler. Sonuç yaşanan bu durum oldu ne yazık ki.KEşke taraflardan biri daha ileri görüşlü olabilseydi de bu hale gelinmeseydi.

İsrail Türkleri Filistinli çapulcu falan zannetmiş bence ondan oldu hep bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Biz adamlar öldürmeye geldi diyoruz, sen koz vermeyecektin diyorsun. Sen kendi görüşünü savunmak için plastik mermiyi, gaz bombasını, sis bombasını ve çeşitli ölüme sebep vermeyen silahlarla dalmayı yok saydığın gibi onlar da amaçları için illa ki bir koz bulacaklardı kafanı yorma sen.

Bunu ben de söylüyorum zaten, gel gör ki İsrail bile hiçbir provokasyon olmadan sivil öldüremez orada. Ağır tacizde bulunurlardı muhtemelen ama kimseyi öldüreceklerini sanmıyorum.

Koz vermeyecektin diye inat etmemin sebebi, videoyu izleyen tarafsız bir adama "Aa evet ama, inenlere ilk gemidekiler saldırmış" dedirtip İsrail'e kendini savunma şansı vermiş olmaları.

Az önce de dedim, "Aktivist" diye angry mob doldurursan gemiye, böyle bir durumda sana da suçluluk payı çıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:

açık açık konuşalım.

gemidekiler zaten mevzu arıyordu bu açık. heleki yıllarca israil askeri görsem de öldürsem diye hayal etmiş insanlar. şu anda ben de bu hayale sahibim mesela. ileride bir gün öyle bir durum olsa ben de sopayı kafasına koyarım, ölürsem de ölürüm.

ama gemiyi yöneten bülent yıldırım saçmaladı. o insanlara sahip çıkmak zorundaydı. öyle ordu gibi süremezsin onları orada yöneticiysen. onların canları sana emanet.

Hah işte geldin sonunda dediğime.
Sosyal ağlarda paylaş

bunların hepsi biliniyordu bence,zaten geminin içeriği yurdumun şeriat insanıyla kaynıyor onları israil e yolluyorsun hmmm sonuç ne olabilir acaba?

bunları geçin israil delikanlı gibi gelirseniz tepenize binerim dedi,dediği gibide bindi.

Bana asıl şunu söyleyin hadi israil çok kötü bir yer bunların hepsi şeytanın elçisi neydi he bide siyonist miyonist dolayısyla,zavallı özgürlük savaşçısı haması ve onları besleyen filistine ambargo uyguluyor.Bir daha söylüyorum tamam israil kötü

iyide arap ve müslüman olan mısır niye filistine ambargo uyguluyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...