Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

X-Men: First Class (2011)

Innuendo

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...
Film bayağı güzel filmdi. Birkaç ufak detay dışında gayet beğendim ben. Çizgi romanlarla tutarsızlık olabilir, o kısmına çok aşina değilim x-men'in, yakalayamadığım tutarsızlıklar olması muhtemel. Ama film olarak bakıldığında güzel. Zaten ilk iki filmi de "güzel olmuş yaw" diye izlemiştim ben, 3te ve özellikle wolverine'de biraz mehlemiştim.

- Tek sorun var, tüm bilgiyi sıkıştırmak için çok atlamalı zıplamalı yapmışlar, özellikle ilk yarısı sanki ziplenmiş gibiydi, kese kese gitmişler, "19xx - yyyy" diyo 30 sn gösteriyo hemen ardından "19xx - zzzz" diyo başka bişi gösteriyo hemen ardından "19xx - tttt" diyo başka bişi gösteriyo. Hani bu bir kere yapılır, iki kere yapılır da ardarda 7-8 defa yapılınca eeeh film mi izliyoruz fragman mı diyo insan.

- Filmin en eğlenceli sahnesi "sürpriz oyuncu"lu sahneydi, zaten görünce siz de anlayacaksınız. 10-15 saniye ya sürdü ya sürmedi ama yetti.

- Kıyafetlere falan laf eden fenerli magneto diyen, beast niye öyle değil diyen arkadaşlar filmi izledikten sonra utanmışlardır. Açıklaması var filmde. Zaten ilk filme gönderme bu da, çizgiromanlardaki kıyafetlerle dalga geçme amaçlı.

- Filmde bir sorun da karakterlerin kıyafet değiştirir gibi taraf değiştirmesi, fazla yapmacık duruyor. Ama bu genel olarak filmlerde, çizgiromanlarda ve x-men dünyasında da böyle olduğu için olduğu gibi kabul etmek lazım. Ama dediğim gibi yapmacık durdu.

- Biraz fazla üstünkörü geçmiş gibi, dvd versiyonunu beklemek kesilmiş sahne var mı bakmak lazım, o sahneleri de ekleyince kat kat daha iyi bir film haline gelebilir.

- Öküz sinema yönetimi credits başlar başlamaz kapattığı için credits sonu sahnesi var mı bilmiyorum ama muhtemelen vardır.

- Fragmandaki şarkıyı bilen varsa yazıversin pls
Sosyal ağlarda paylaş

SuSaNoO said:

izlediğim en iyi çizgi roman filmlerinden biriydi bana göre.

patrick stewart , ian mckellen gibi ustaların olmaması filmi görmeden önce içime bi kurt düşürmüştü ama başrol oynayanlar özellikle magneto ve xavier çok iyi kotarmışlar bence.

thordan kat kat iyiydi.

Kıvanç tatlıtuğ kadar taş düşecek başına
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

hayret Rew film begenmis.

ilk defa olmuyo, sık sık da güzel film diye yazıyorum da beğendiğim filmler göze batmıyo çok tartışma çıkmadığı için :D

Güzel film yaparlarsa beğeniyoruz abicim, tutup uzaylılarla yalan rüzgarı çekerlerse ya da pokahontası maviye bulayıp önümüze koyarlarsa ona laf ediyoruz :D
Sosyal ağlarda paylaş

ya, benim filmde en çok önem verdiğim şey senaryo, o yüzden sanırım fazla sert giriyorum o tür filmlere. Şöyle bi çok beğendiğim filmlere baktım hep senaryolarında bi orjinallik barındıran filmler. İlla unique olmak zorunda değil elbette senaryo ama çok bariz remakeler olunca ya da çok fazla tutarsızlık içerince anında soğuyorum filmden.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

ac kitap oku lan o zaman.

onu da yapıyorum zaten :)

Ama kitabın veremeyeceği zevki veren filmler var şimdi.

Bu filmin senaryosunu da sevdim ben. Çizgiromanla tutarlı mı değil mi bilmiyorum bu konudaki çizgiromanlarını okumamıştım X-Men'in. Ama film olarak baktığımda sevdim. Bir tek işte biraz hızlı geçmiş başları o da çok göze batıyo, ama dvd versiyonunda daha uzun detaylı olur diye ümitliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...