Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rift: Planes of Telara

Zinxen

Öne çıkan mesajlar

ne yazalim

grafikler 10
ses muzik 10
animasyonlar 10
oynanabilirlik 10
biraz agir bir oynanis wow gibi degil daha cok warhammer conan agirliginda
questler wow
achivementler wow
rift saldirilari public questler gibi warhammer
crafting var
collectableslar var
32 sinif icinden 3 unde ozellesebiliyorsunuz
talent sistemi seklinde ilerliyor ozellikleriniz
class buyuleri gucleniyor wow gibi
yuzebiliyor ve sicrayabiliyorsunuz :)
karakter yaratma ekrani aion conan benzeri gelismis
mountlar var
houseing yok

beta degil sankir elease oyunun bu bolumu level 9 oldum daha olmedim kolaylik wow :P
SLI destegi yok :( su an icin
beta olmasina ragmen fransizca almanca serverleri var, pve pvp rp serverleri var 4 serverdi su anda 8 e cikti ve hepsi full ama gram lag yok oyunda. ve oyunun ilk anlari sirf savas o derece yogun.

guzel oyun ama yenilik bazinda kattigi bir sey yok, klasik quest mob oldur ol levelle.. bu kadar ama bunlarin en iyilerini kopyalamis koymuslar oyuna. basarili olmasini saglar herhalde bu ozellikleri.
Sosyal ağlarda paylaş

32 class icinden 3 unu secip talentlerle ilerliyoruz demistim yanlis cikti, basta sectigimiz ana dallardan warrior, cleric, rogue, mage altindaki siniflardan 3unu secebiliyormusuz, yani mantiken wow daki 10 classin 3 er talentini alip ayirip sinif yapmislar gibi dusunebiliriz. ama tabii burada wowdaki gibi 3 icinde sikismiyoruz 8 icinden 3 unu secebiliyoruz.

oyunun en guclu noktasi bu sanirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm, level 7 yapıp bıraktım.

- Hikayeyi beğendim sayılır, bir nevi AION'un alternatifi aslında.
- Combat akıcı ama bir WoW veya AION gibi değil, ability spamleniyor evet ama WAR'a benziyor.
- Grafikler zevk meselesi ama AION-vari. Tema olarak baya güzel aslında, teknolojik cihazlar gayet iyi görünüyor, yerli yerinde, büyü effektleri güzel, kesinlikle cartoony değil.
- Yine ilk CB olmasına rağmen seslendirmeyi sevdim, quest textleri iyi yazılmış, sorunla karşılaşmadım.
- Karakter yaratma baya detaylı, hızlıca random bir tip yaratıp girdim ama baya uğraşılacak bir sistemi var.
- Karakter level aldığında statlar WoW misali oyun tarafından veriliyor, size sadece "talent" vermek kalıyor. 1. leveldan itibaren talent vermeye başlıyorsunuz. 6. levelda 2. spec açılıyor. Baya alternatifli. İlk questte 3 seçenek sundu warrior için mesela, 2 sword&shield, 1 twohanded. İkinci questte yanlış hatırlamıyorsam ilk questten seçmediğin 2 tane + 4 spec daha sundu. 2'si offensive, 2'si defensive. Oyun neyin iyi kombinasyon yapılacağını söylüyor.
- Questler akıcı, çok yormuyor, hızlıca geçiyor ve en önemlisi quest hub'ı şeklinde hazırlanmış, iyi yönlendiriyor.
- "Rift" sistemini de görebildim, 4 phaseliydi. İlk olarak tırt mob kesmece, sonra biraz daha kuvvetli mob kesmece, sonra elit kesmece, sonra portaldan atlamaca şeklindeydi. Tam olarak WAR Public Questleri andırıyor ancak reward sistemi nasıl göstermedi.

İlk söyleyebileceklerim bu kadar L7'e kadar olan süreçte. Çıkarken birisi L16 bir mage olduğunu söylüyordu, kolay kolay kasılıyor yani. İş güç olmasa ben de devam ederdim.
Sosyal ağlarda paylaş

heheh sabah kalktim rift beta oynayasim vardi cok enteresan ilk kez bir betada bu oluyor wow betadan sonra. ne guzel bir his.

oyundaki kucuk detaylar cok hosuma gidiyor ornegin ;

area looting , 3-5 mob kestiniz ayni alanda, birini lootladiginiz an digerlerinide otomatik lootluyorsunuz.

ana haritayi actiniz haritada onemli yerlerin fotograflari cikiyor karsiniza, harita acikken kosmaya basladiniz harita otomatik fade oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...