Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

adamın içi çürümüş abi.

nasıl bi sigara içmektir o?

bilmiyorum ki bende. sadece ön taraftaki 3 dişin arkasında var, diğer dişler bembeyaz. duman direk ön dişlere değdiği için oluyor sanırım. uzun süre içince engellemek mümkün değil herkeste oluyor az veya çok.

ya geçende 20lik dişlerin durumu için röntgen çektirmeye gittiğimde doktora sormuştum. sıkıntı çıkartır mı diye. temizlersek iyi olur ama sıkıntı çıkartmaz demişti.

istanbulda var mı tavsiye edebileceğiniz iyi bir yer. parası mühim değil mağdur etmesin anlayışlı olsun can yakma olayını minimumda tutsun yeterli.

bu olayın dışında şu diş taşlarının tamamını temizleticem (kazıtarak değil ufak makinası varmış onla yapanlar) ve yeterince gaza gelebilirsem henüz haraketlenmemiş gömülü olan 20lik dişi çektiricem. çektirmezsem 1 sene içinde kabir azabı yaşatmaya başlayacak belli çünkü çıkmayan bir o kaldı. ekşideki yorumlar sağolsun hayattan soğudum.
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

Kanal tedavim bugün bitti benim, ama maalesef dolgu tutmayacakmış dişi. Köprü olacak dedi. Şu an sağ alt 5. dişimin yarısı yok, diğer yarısı da çok sağlıklı görünmüyor (diğer dişlere göre daha siyaha çalıyor rengi :(). Şu durumda dişin çekilmesi gerekecek mi, gerekseydi çeker miydi şimdiden? Çekecekse acır mı ki bu? Sormayı unuttum da kendisine.

Bir de bu köprü denilen olayı Uzman TV den izledim de biraz. Bu köprü altında kalan dişlerin çürüme ihtimali yok mudur? Onlar çürüyecek olursa vs nasıl anlayabiliyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi dişini röntgenlerini görmeden çekilmeli veya çekilmesine gerek yok diemem ama muhtemelen çekilmez , kanal tedavili dişler ölü dişler olduklarından renkleri morarır zamanla zaten. Çekilse bile uyuşacağı için herhangi bir ağrısı olmaz kanal tedavisinden daha kolaydır . Köprü mü olacak dedi kaplama mı? Orda daha önceden çekilmiş bir diş var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

ya benim disim bardak gibi oldu adam oydu birakti ta dibine kadar ordan iceri ince bi igne soktu rontgen cekti ben bu disi cekerim arkadas dedi saonra bende karar veremedim o kadar oydun bari doldur dimi yok doldurmadi antibiyotik verdi gonderdi beni bende kac gundur ici bos disimle geziyorum yarin gene gidicem 4 gundur 1500mg antibiyotik kullandim kokunde bi hastalik oldugunu soyledi ama ben o disi kaybetmek istemiyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

cambazct said:

ya benim disim bardak gibi oldu adam oydu birakti ta dibine kadar ordan iceri ince bi igne soktu rontgen cekti ben bu disi cekerim arkadas dedi saonra bende karar veremedim o kadar oydun bari doldur dimi yok doldurmadi antibiyotik verdi gonderdi beni bende kac gundur ici bos disimle geziyorum yarin gene gidicem 4 gundur 1500mg antibiyotik kullandim kokunde bi hastalik oldugunu soyledi ama ben o disi kaybetmek istemiyorum...

Hacettepe endodontiye git
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

Şimdi dişini röntgenlerini görmeden çekilmeli veya çekilmesine gerek yok diemem ama muhtemelen çekilmez , kanal tedavili dişler ölü dişler olduklarından renkleri morarır zamanla zaten. Çekilse bile uyuşacağı için herhangi bir ağrısı olmaz kanal tedavisinden daha kolaydır . Köprü mü olacak dedi kaplama mı? Orda daha önceden çekilmiş bir diş var mı?

Yok köprü olacak dedi sanırım, implant değil. Hiç dişim çekilmedi daha önce oradan. Bu köprü denilen şey yandan birer dişi biraz törpüp 3 dişin üzerlerinin full kaplandığı muhabbet değil mi? Yanlış şeyleri mi izledim yoksa asdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi kaplama denilen şey implant ile aynı değil dimi? İmplant sıfırdan vidali midalı diş yapılması, kaplama ise bir kısmı olan dişin etrafının birşeyler ile full diş yapılması. Köprü de yalnızca diş yoksa yapılan birşey.

Şu an benim durumumda kaplama yaparsa, yandaki dişlere vs hiç dokunmayacak, diş ölçümü alıp oraya tek bir diş kaplaması yapacak.

Köprüye giderse ortadaki dişimi çekecek, yandaki dişleri törpüleyecek oraya üçlü bir diş getirecek. Herhalde dişimi çekecek olsa söylerdi bugünden :(
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

cambazct said:

Hacettepe endodontiye git

hocam benim duruma da bir yorum yapsan ne güzel olur
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...