Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

dişçi arkadaşlara: ya 1 aydan fazladır sorunum bitmedi bitmiyor. çenemin ağrısından ölüyordum en son kalktım kulağımda belki sorun vardır die gittim doktora hiçbişeyin yok diyip kas gevşetci verddi çene ağrım geçti. şimdi bi kaç gündür çenem kulak yanından ağrı başladı yine dişlerimi kontrol ettim o da nesi. alt sol 20 lik dişim içe dğru kaymış bildiğin bütün dişlerim sıra sıra o içeriye eğilmiş şekilde. bugün fark ettim üstteki 20 likte dışa doğru kaymış.yıllardır olan dişlerim doktora gittikten sonra yamuk yapmaya başladı hayır alttakine dolgu yapmıştı doktor ondan mı oldu .şimdi baktım sağ üst 20 lik te hafif dışa kaymış o da dolgulu. 2 tane dolgu için gittim 2 ay olacak nedir elinizden çektiğimiz :P napim şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

Son 20'lik yaş dişim çıkmaya başladı fakat şerefsiz ters çıkıyor. (Yukarıya doğru çıkacağına ağzımın içine doğru.) Hiç bir ağrım sızım yok şimdilik ama çektirmek gerekicek herhalde benim sorum bu çekme işleminin ne kadar süreceği konusunda. Bir kaç seans mı yapmam gerekecek yoksa bir gün gidipte halledebilir miyim?
Sosyal ağlarda paylaş

hocam , hatırlarsanız belki dry soketli bi kök diş çekimi hadisem vardı . Sağ 6 idi o . Sol 6 da çürüktü aynı şekilde ve ağzımdaki son çürüktü . İlk diş çekimi sonrası , öldürseler gitmem diyordum . Ama bi cesaret gittim dişçiye . Ağızda hiç çürük diş kalmasın artık katlanalım bi sefer diye . Bu sefer tek seferde bütün olarak alabildi yine aynı doktordu . Şu an 2. gün ve iyileşti nerdeyse . Önceki diş çekimini 1 ay çekmiştim , felaketti .
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bende bi anımı anlatıyım; fakültedeki haocamızın eşi diş hekimiydi,hocayla yakınlık kurabilmek için buna gittim diş çektirmeye ufak tefek bir bayan başladı bu benim dişimi kanırtmaya ben acıdan bağırdığımda bu korkuyor bırakıyor elindekini filan yüzünden güvensizlik akıyor,duvardaki diplomaasına zoom yapıyorum filan gerçekten diş hekimi mi diye.acıdan terliyorum deri koltuktan kayıyorum filan.yaklaşık 50 dakikanın ardından çekti.şimdi bir sürü çürüğüm var ama gitmem dişçiye filan.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır hocam malasef kurtarmıyordu . Aslında çok önceden çekilicekti o kök dişleri fakat , çene gelişimini etkiler diye çektirmedik . 20 li yaşlara gelince çektireyim dedim . 20 lik dişler çıktı zaten düzgün şekilde . Orası komple boş kalmadı yani . 7. dişler sağlı , sollu var .

-------

Bu arada yukarıda arkadaş ta bahsetmiş , olay dişçide bitiyor belki ama dişin yapısı da çok önemli . Öyle parçalı , berbat durumda olan dişlerin çekimi zor olabiliyor . Tek parça , tutma yeri kolay olan dişler tek parça halinde sorunsuz çıkıyor . Bence ağzınızda çürük diş olmasından ziyade biraz acı çekin . Acı da dediğim en fazla , başta iğneyi vururken 5-10 saniye . Sonra ağzına matkapla girse bile hissetmiyosun zaten .
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...