Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

Katibim said:

ya madem öyle bende bi iki şey sorayım

Şimdi benim ön iki dişin ortasında bir ince çizgi belirdi sanırım çürüyor dolgu olursa güldüğümde 3. bir diş gibi sırıtırmı ?

Hemen onun yanındakinde de küçük bir diş var o da çürük

Ve son olarak sağ taraftaki küçükken süt dişi dediğimiz ama şimdi ne diyoruz gömülü bir durum var

ve dişlerinde inci gibi parlatılması lazımm

Bu işin bana maliyeti ne kadar olur ?

Maliyeti de dolgularının nasıl olacağı da yaptırdığın yere göre değişir. Tanıdıklarından tavsiye al öyle git doktora.Geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

Home bleeching ile zaten diş rengini açıyorsun düzenli fırçalayarak da geri dönüşü en aza indirirsin yalnız sigarayı bırakman lazım, çayı da açık içmeye çalış mümkünse ^^

yok ben kendim için söylemedim ya, mesela diyorum. bleaching yaptırmadan da ton açılabilir mi yani, düzenli fırçalamayan biri fırçalamaya başlarsa?
Sosyal ağlarda paylaş

Benim ön dişler Tarkan'ınki kadar olmasa da hafif ayrık, bunlar nasıl düzeltiliyor? Arayı mı dolduruyorlar, dişleri mi gerdiriyorlar?

Bir de önceden de sormuştum ama cevap almamış olabilirim. Ön alt dişimin teki hala süt dişi (gülmeyin). Oynama vs. bir sıkıntı yok ama kıl oluyorum aynada görünce. Bunu düzeltme yolu var mı?

Çok iğrenç dişlerim varmış lan cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

copry said:

Home bleeching ile zaten diş rengini açıyorsun düzenli fırçalayarak da geri dönüşü en aza indirirsin yalnız sigarayı bırakman lazım, çayı da açık içmeye çalış mümkünse ^^

yok ben kendim için söylemedim ya, mesela diyorum. bleaching yaptırmadan da ton açılabilir mi yani, düzenli fırçalamayan biri fırçalamaya başlarsa?

Tabi fırçalamaya başladıktan sonra bir mikltar açılır rengi.
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:

Benim ön dişler Tarkan'ınki kadar olmasa da hafif ayrık, bunlar nasıl düzeltiliyor? Arayı mı dolduruyorlar, dişleri mi gerdiriyorlar?

Bir de önceden de sormuştum ama cevap almamış olabilirim. Ön alt dişimin teki hala süt dişi (gülmeyin). Oynama vs. bir sıkıntı yok ama kıl oluyorum aynada görünce. Bunu düzeltme yolu var mı?

Çok iğrenç dişlerim varmış lan cidden.

Hafif ayrıksa takılmamak lazım . Geçen bir arkadaş vardı resmini falan yollamıştı ona da aynısını söyledim. Ortodontik veya protetik tedavilerle düzeltilir.Ama çok abartı bir durum yoksa rahatsız olmamaya bak.

Süt dişin için maalesef yapabilecek birşey yok . Anladığım kadarıyla ana dişin oluşmadığı için süt dişin düşmemiş. O öyle kalacak. Protez falan taşımaz zira. Ama şuan görmeden etmeden konuşuyorum En iyisini yine muayene olduğun doktor söyler.
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

2 haftadır günde 3 ağrı kesici içiyorum bu çenem öldürecek beni ya . aslında şu an kulağım daha çok ağrıyor öle böle değil.doktora gittim dişime vurdu vurdu ağrıyormu dedi e ağrımıyor dolgu yapılan dişim değil çenem ağrıyor dişetim şişmiş ta tepeye kadar.ilaç verdi 3 gündür kullanıyorum fayda yok henüz

doktorum civanım şimdi şu konuda bi yorum yapsan. hala ağrıyor çenem dün de kulağım çok ağrıyor diye sağlık ocağına gittim kulağıma damla filan versinler diye.kulağın iltihaplanmış dedi damla+antibiyotik verdi bu da.ben kafayı yemek üzereyim sorun kulağımda mı dişimde mi .dişetimin şiştiği ortada fakat doktor dişime vurdu ağrımıyor diyince bişi yok dedi. ağrımazsa sorun yokmudur nedir
Sosyal ağlarda paylaş

Abi çoğunuz no-lifersınız, buradan başka arkadaşlarınız yok derecek kadar az. Her aktiviteyi buradan arkadaşlarınızla yapıyosunuz. diş fırçalama kültürünüz yok. diş etini tanıma kültürünüz yok. diş minesini tanıma kültürünüz yok. Kafanız tek bakış, dolgu çeşitliliğine hazır değilsiniz. diş ipi kullanıyorum diyeniz de tatava. ağız ve dış sağlığı merkezinin her yerini bilirim diyo, ara sokakta bir esnaf dişçisine uğramamıştır mesela. Duyulmuş dişçileri görmüştür.

sayfa sonu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...