Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

barbu said:

ne gecmis olsunu ya. adam hasta degil ki sarı disli sadece.

tam paragoz doktor gibi konusmaya baslamıs bu copry he. tam cakal

^_^ para almıyorum ki nasıl paragözüm anlamadım barbuş aşkolsun .

geçmiş olsun çünkü dişlerin birgünde renklenmesi mine hipoplazisinin göstergesidir, ve o insan benim alanımda hastadır .
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle bu dev hizmet için teşekkür ederüm :)

şimdi; ön alt dişlerimin arkasında sanırım kireçlenme var.yani ne olduğunu tam bilmiyorum hani çaydanlıkta su kaynatırsın da gri kireçler oluşur ya aynısı dişimde :( acayip acıyo bazen . dişlerimin aralarında (ön teraftan başladı) siyah lekeler görüyorum çürük değil de sanki bişey yapışmış gibi ama çıkmıyor kesinlikle.sigara - alkol (bu etkiler mi bilmiyorum gerçi) kullanmıyorum ama çay kola içioz tabükü.dişçiden tırsan biri olarak napcamı şaşırdım bugün hiçbişi yemedim misal başım ağrıyo ühühüh
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

öncelikle bu dev hizmet için teşekkür ederüm :)

şimdi; ön alt dişlerimin arkasında sanırım kireçlenme var.yani ne olduğunu tam bilmiyorum hani çaydanlıkta su kaynatırsın da gri kireçler oluşur ya aynısı dişimde :( acayip acıyo bazen . dişlerimin aralarında (ön teraftan başladı) siyah lekeler görüyorum çürük değil de sanki bişey yapışmış gibi ama çıkmıyor kesinlikle.sigara - alkol (bu etkiler mi bilmiyorum gerçi) kullanmıyorum ama çay kola içioz tabükü.dişçiden tırsan biri olarak napcamı şaşırdım bugün hiçbişi yemedim misal başım ağrıyo ühühüh

öncelikle rica ederim =))

dişlerinin arkasında gördüğün kireçlenmeler 'diş taşı' dediğimiz oluşumlar. dişlerinin arasındaki renklenmeler de
'renklenmeler' oluyor. bunları diş taşı temizliği yaptırarak temizletmen gerekiyor. ağrılı bir işlem değil. işlem öncesi 'fıs fıs' ile dişetlerini uyuşturmasını rica edersen hekiminden oldukça rahat edersin. onları temizlettikten sonra da 'farhex veya andorex' isimli gargarayı al ve günde 3 kez kullan. ağrın geçecektir. geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Sevgili Doktor Bey

Şimdi benim diş etlerim normal olması gereken renkten daha kırmızı. Bunun için bundan 5-6 ay önce dişçiye gittim bana ilk 1 hafta iç diye bir antibiyotik verdi. Zaten 2-3 kere onu içince direk default pembe rengini aldı dişetlerim sonra dişçiye gittiğim oda bişiler yaptı diş taşı temizliği gibi falan sonra bana bir ilaç verdi diş macunuyla karıştır dişini fırçalamadan falan diye herşey güzel buraya kadar lakin aşağı yukarı 2 ay sonra gene eski haline döndü diş etlerim. o antibiyotik'in adı ne olabilir ki ? :D
Sosyal ağlarda paylaş

dişetini diş diye algıladım ^_^

tetradox vermiş olabilir sefalosporin türevi birşey vermiş olabilir. lakin antibiyotiği kendi kafana göre uygulaman çok tehlikeli. özellikle ağız florasında direnç gelişme ihtimali çok yüksek. tekrardan bir görün doktorun yazsın antibiyotiğini. geçmiş olsun.

p.s doktor hanım ^^
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...