Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

bende son 2 aydır tedavi görüyorum ağzıma 10a yakın dolgu yapıldı geçen gün en sonuncyu yaptktan sonra temzilk cila felan bir şeyler yaptı doktor, sonra eve geldm hiç dolgu yapılmamış dişimde ağrı var özellikle ısırınca bende kıllandım tekrar gittim doktra bu sabah diş etinde çekilme olmuş gargara kullan felan geçer dedi. bu normalmidir?
Sosyal ağlarda paylaş

patrickstar said:

bende son 2 aydır tedavi görüyorum ağzıma 10a yakın dolgu yapıldı geçen gün en sonuncyu yaptktan sonra temzilk cila felan bir şeyler yaptı doktor, sonra eve geldm hiç dolgu yapılmamış dişimde ağrı var özellikle ısırınca bende kıllandım tekrar gittim doktra bu sabah diş etinde çekilme olmuş gargara kullan felan geçer dedi. bu normalmidir?

ne normalmi ? ağzından 10 a yakın çürüğü olan bi insanın diş etinde çekilme olması normal..ağız hijyenine dikkat etmen gerekiyo onu durdurmak için
Sosyal ağlarda paylaş

süpermiş bu konu ya,

şimdi ben yaklaşık 10 sene önce tel taktım, tedavi bitti falan filan. yanlız o zamandan beri ön dişler ufak ufak kaydı eski haline dönmeye çalıştı ve çıkıklık var oynadı biraz. Hıyarlığımdan sallamadım, tekrar tel takma durumu olur mu ? hatta olabilir mi? başka çözümler falan var mıdır? (yaş 24)
Sosyal ağlarda paylaş

merhaba jeon

gece diş sıkma (bruksizm hastalığı) ortodontik tedavi gören hastalarda diş diziliminin bozulmasına sebep olabiliyo..eğer öle bi sıkıntın varsa hekimine bildirirsen gece yatarken takman için sana bi plak yapabilir..

2. olarak 20 lik dişlerin sonradan çıktıysa diş dizilimini bozmuş olabilir..

bu iki sebepte yoksa hekimine uğramanı ve dişlerin dile bakan yüzünden takılan tellerle ilgili bilgi almanı tavsiye ederim..hem estetik olarak bi problemi yok hemde dişlerinin diziliminin bozulmasını engeller
Sosyal ağlarda paylaş

patrickstar said:

potasyumun mu eksik ya. 10 dolgu nedir asdfsa
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...