Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[Mafia] Sigil'de Cinayet

tunca

Öne çıkan mesajlar

Dün ben mesaj yazmadan önce girsen direk bana verirdin diye tahmin ediyorum. Mesajlarından çıkıyor bu zaten. Yani linç oyu vermemenin sebebi o an foruma bakmamış olman bence. Bana şüpheli geldi sadece, net birşey söyleyebileceğimiz bi durum yok zaten. Oyum böyle kalsın şimdilik.
Sosyal ağlarda paylaş

inaktif olarak görüldüğüm için oylar verilmiş bana. dün foruma bakmamamın sebebini yazdım zaten bi önceki sayfada. hiç mesaj atmadığım söylenmiş ona cevap verebilirim sadece, 2. sayfanın başında yazmıştım, önce düşmanların sayısını tahmin edelim diye. ki hala da mantıklı geliyor bana. tercih sizin. Smoke'tan sonra şüpheli gördüğüm 2. kişi ucunbiri bu arada, onu soyleyebilirim.

oy vermeden önce son mesajlarımı okumanızı rica ederim sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Sixoms said:

inaktif olarak görüldüğüm için oylar verilmiş bana. dün foruma bakmamamın sebebini yazdım zaten bi önceki sayfada. hiç mesaj atmadığım söylenmiş ona cevap verebilirim sadece, 2. sayfanın başında yazmıştım, önce düşmanların sayısını tahmin edelim diye. ki hala da mantıklı geliyor bana. tercih sizin. Smoke'tan sonra şüpheli gördüğüm 2. kişi ucunbiri bu arada, onu soyleyebilirim.

oy vermeden önce son mesajlarımı okumanızı rica ederim sadece.

benden şüphelenmeni anlayabilirim, çünkü çok konuşuyorum fazlaca heyecanlıyım ama genel çoğunluk bunu ilk oyun heyacanıma veriyordur kanımca, sana oylamamın sebebi ise gidici görünmen.

benim şüphelendiğim isimlerin başında da buyse geliyor mesela.
ispanak'a linç oyu verip akabinde hemen "aktif birini gönderiyoruz ya aslinda, inaktiflere oylayalım" diye yan çizmesi bana sanki ispanakla buyse aynı mafya takımındanmış, buyse townielere yaranıp kendini farklı göstermek istiyormuş gibi geldi.
2. ve 3. olarak şüphelendiklerim ise buyse, ispanak konusunda milleti caydırmaya çalıştığında kısa sürede onaylayan nameless ve smoke'tur.

bilemem tabi, dediğim gibi çömez olduğumdan fazlaca kuruyor olabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

benden o mesaj yüzünden şüphelenmeni hiç anlamam yalnız. sanıyorum ıspanak'a ilk mafya diyen de bendim ilk başta biraz gerilere bakarsan.

ancak daha sonra baktım adam hiç olmazsa yazıyor birşeyler. aktif, mafya da olsa bir süre dursun oyunun selameti için dedim. diğer arkadaşlar da katıldı buna.

oyu geri almam bu yüzden. ıspanak yemeyi de sevmem, mafya kokan ıspanağı hiç sevmem. bana göre 2 numaralı şüpheli kesinlikle ıspanak.
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi beyler oncelikle bazilariniz ilk tur oldugu için, "isimiz sansa kaldi omg" tarzi yorumlarda bulunuyor. Wagonlara atlamaya hevesli insanlarda goruyorum bol bol. Suphelendigim insanlar var. Onlara deginecegim daha sonra. Ancak suan daha onemli bir konu var bence. Suan normal bir mafia oyunu oynamiyoruz. Arkada bir hikaye var( ki bu hikaye bize ipuçlari verebilir, okuyup anlamaya çalisana veriyorda), hikayeninde arkasinda dev gibi bir setting var. Once bir hikayeyi okumaya, onun uzerinden yorumlar yapmaya davet ediyorum herkesi. Anlamsiz wagonlar ancak kaosa goturur. Gitmememiz gereken yerde orasi zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi ufak bir mantik yurutmesinde bulunalim. Iki mafia grubu bulundugunda, bu mafialari bir sekilde esit yapmaya çalisirlar ki kazanma orani birbirine yakin olsun. Adaletsizlik olmasin vs. Onceki oyunda biz 3+3 mafia vardir diye dusunmustuk. Yanildik, nosfe recruiter çikti, o sekilde esitlediler durumu.
Peki bizim elimizde bu konuda mantik yurutmemizi saglayacak ne tur bilgiler var?

1- 2 mafia grubu var, bu gruplar hakkinda bilgi sahibi olmak isimize yarayacaktir oncelikle(çok onemli birsey olmasada, tuncanin planescape mantigina aykiri birseyler koymayacagina inaniyorum. bu yuzden dusmanimizi taniyalim)
xaositects(chaosmen)
the revolutionary league(anarchs)

Lutfen oncelikle dusmanlarinizi tanimaya çalisin. Misal, anarchlarin aramizda olabilmesini anlarim. Planescape:Torment'in daha baslangicinda bir anarch spyiyla karsilasiriz zaten(adam zombie kiligina girmis kendini kesip biçerek ahaha). Çunku anarchlarin duzen uzerine bir amaçlari var. Ancak xaositects neden? Yani adamlar world of darknessin malkavianlari gibi, genelde duzenli konusmayi bile beceremeyen tipler?

Simdi benim ilk onermem, bu oyunda recruitin bulunmadigi yonunde. Biz basit bir koy degiliz. Aksine sigilin police factioniyiz. Nicknameimiz bosa hardheaded degil. Yani koylu recruit eder gibi recruit edemezsin bi faction uyesini. Aksine içimizde bulunan insanlar diger factionlardan olduklarina gore casuslar. E bir casusun bir polisi recruit etmeye çalismasi gayet saçma geliyor bana, boyle bir factionun içerisinde. He tunca recruit olayini kaliba uydurmak için mafialardan birini wizard yapmis olabilir. Bu durumda dominate yiyip gayet recruit olabiliriz, ama yinede bana yapmamistir boyle birsey gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...