Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[Mafia] Sigil'de Cinayet

tunca

Öne çıkan mesajlar

simdi bu kadar fantastik çaba yeter, daha fazla ogrenmek isteyen sorsun yardimci olayim.
oyuna duz bir mafia oyunu olarak bakip suphelilerimi ve nedenlerimi ortaya atayim.

1. suphelim cenx
neden:
-onceki oyunlardan quote alma olayina girmek istemiyorum ama gayet sakin bir arkadasimiz olarak hatirliyorum cenxi. bu oyunda ise agresifligi(agresiflik inaktiflikten sonraki en buyuk mafia taktigidir bence) tavan yapmis. Bkz. ornekleri:
cenx said:

kerim said:

linc oyu geri cekme: ispanak

linc oyu: sixoms

bi sixomsu deneyelim bakalim nolcak

hem de daha mesaji yok sanirsam

bende uyarıcı etken olarak arkadaşa katılıcam bu seferlik

cenx said:

dur bendfe bi yoklim bakalım
linç oyu: ispanak

cenx said:

kime wagon yapıyoruz?

kime wagon yapiyoruz dalga konusu olarakta gorulebilirdi. zira bende yaptim bu sakayi. ancak ben hiç kimseye oy kullanmadim hala, cenx ise her wagona katildi neredeyse.

2. neden:
-spyro oyuna donus yapmis dun, biraz biraz beni koruyan bir mesaj atmis. spyronun sozlerinin normalden daha fazla dikkate alinacagini daha oncede soylemistim. nedenide kendisinin hepimizden daha tecrubeli olmasi. mantikli hareketlerde bulunmasi ve tahminlerinde basarili olmasi genelde. spyro bana yapilan wagona "mafia ve nub" wagonu diyince linç oyunu ilk kim geri çekiyor bkz.

cenx said:

kerim said:

bi sixomsu deneyelim bakalim nolcak

hem de daha mesaji yok sanirsam

bende uyarıcı etken olarak arkadaşa katılıcam bu seferlik

bu mesajiyla cenx tabii ki

yeterli kanit yok ama cenx digerlerinin arasinda parladi nedense gozumde, o yuzden;

linc oyu: cenx
Sosyal ağlarda paylaş

ispanak said:

1. suphelim cenx
neden:
-onceki oyunlardan quote alma olayina girmek istemiyorum ama gayet sakin bir arkadasimiz olarak hatirliyorum cenxi. bu oyunda ise agresifligi(agresiflik inaktiflikten sonraki en buyuk mafia taktigidir bence) tavan yapmis.

bak abi essek kadar yazmisim
onceki oyunlardaki townie davranisinla uyusmuyor suanki davranisin
cassiline onceki oyunlardan quote olayina izin verdi ama pek emin degildi
tuncaya sordum, hele bi izin versin, bana onceki oyunlarin arsivleri açilsin, ben o zaman senin davranislarinin eskiden sakin suan ise agresif oldugunu herkeslere gostericem merak etme

ben senin zaman içindeki davranislarini karsilastirirken, sen "ama herkes yapiyooo" demen daha bi saçma oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Tuncadan izin çikti
Argumanimizi geçmis zamandan kanitlarla destekleme vakti

Simdi bu bir onceki oyunun ilk linçinden once cenxin mesajlari
Su ozelliklere dikkat
cenx bu mesajlarda saldirgan degil
cenx bu mesajlarda mantikli onermeler kurmaya çalisiyor, yeri geliyor liste yapiyor kendince
gayet aktif çunku kendinden emin, kendisi mafia degil(masumlugun verdigi rahatlik gayet hakim adama)
son olarak usluba dikkat

cenx said:

Spyro said:

##LİNÇ: cenx

burdayım ben. kafe biraz yoğun ve daha 3. oyunum olduğundan insanların konuşmalarını ölçüp biçiyorum. bu sefer bir ipucu bulucam işallah :D

cenx said:

yok öyle bi mantık arkadaşlar
3 oyundur townie kalan bir sürü insan olmalı.
yalnız değilimdir herhalde?
bittus mafya değildir ondan eminim şu an. tırmalamaya başladı çünki. öteki türlü sessiz kalanları konuşturmak gibi bir niyetiniz varsa diğerlerine de bir yönelin derim. herkesi konuşturun sonra beni neden suçlamayı istediğinizi mantıklı bir şekilde tekrar söyleyin lütfen. yoksa gerçekten çok soğuyacağım bu oyundan.

cenx said:

aslında bu olay bana kesin olarak townie olan insanları gösterdi. oldukça yararlı oldu. sizden ricam bu listede olanlar birbirlerini tutsunlar. 100 de 100 eminim fikirlerimden. daha sonra eklemeler ve cıkarmalar yapabiliriz. fazla sayıda mafya vardır diye düşünüyorum. 2 gurup olmalarından dolayı... bence 10 tane townie 5 er tanede mafya vardır. yanılıyor olabilirim tabi. ama su listede yorum yapılmamış kişilerin üzerinde duralım derim.
Oyuncular
1-blazkowicz: townie gibi ama emin deilim
2-Nosfe
3-Spyro - townie. mantıklı şekilde insanları konusturmaya çalışmış. mafya olsaydı izlemede kalırdı.
4-Smoke
5-Leopar
6-BabacumMostors
7-cenx : townie!1!
8-kermit : ne olduğu belli deil ama uyuzluk olsun diye tuncaya verdiğini düşünüyorum. bence townie.
9-ShadowFury : townie. altta kalanın canı cıksın mantığının zararlo olacağı konusunda uyarmış.
10-Osso
11-elesso
12-Bittus
13-egoyagmur : 2 kere townie ise 3. kesin sıcar demesiyle zaten mafya olmadığını gösterdi. mafya olsaydı farklı bir arguman kullanırdı. demekki onlardan haberdar deil
14-KahnX
15-QueenOfSpades : townie. yoksa beni direk ölüme gönderirdi. ne olup bittiğinden habersiz.
16-Krusty
17-ZaugnaKhaldun : kesin townie. herkes birisine yüklenmişken aksini savundu. halbuse mafya olsaydı bu onun için aradan bi townie silmek için iyi bir fırsat olurdu.
18-tunca : zaugnayla aynı sebeblerden. saolsun bir felaketi önlememize çok yardımcı oldu yine.
19-Olivies

cenx said:

khanx bence yanılıyorsun. townie gibi gözükmeyi gerektiricek bir konumda değildi oyun. osso o riske girmedide zaungamı girdi?

--------------------------------------------------------
bu oyunda ise cenxin yukarida quoteladigim mesajlari disinda(ki hepsi linç etme çabasi içinde) bir mesaji daha var sadece

cenx said:

Spyro said:

çok güzel.. ilk dakikalardan geyiğe vurun da mafyalar cirit atsın daha önce yaşandığı gibi..

linç oyu: cenx

Spyro said:
ilk mesajımda linç oyu atmamın sebebi de bu tür oy çoğunluğu gerektiren bir oyunda elle tutulur bazı konuşmaların yapılmasına sebebiyet vermeye çalışmak.. ne de olsa şu an kullanacağımız hiçbir şey yok.. o yüzden, random bir oy atarak biraz hareket getirmeyi amaçlıyorum..

aslında attığım oy tam olarak random sayılmaz.. oyun başlayalı çok kısa bir zaman oldu ama yine de henüz hiç postu olmayanlardan birini seçtim.. konuşmaların gidişatına veya oy verdiğim şahsın açıklamalarına göre değiştirebilirim tabi..

hemen "omg mafya bu adam.. linç oyu vermiş direkt.." diye saldırmayın pls..

bir daha anlatmaya üşendim.. ilk turdan kaza kurşununa kurban gitmeyelim..

yok ben değilim
4. oyunum ve hala mafia deilim raad ol geniş takıl mayko

o da kendisini savunmak için
Inaktivite ve agresiflik + onceki oyunlarda çogunlukla aktif ve sakin bi oyuncu

Not: Diger oyunlardan biri kilitli alintilayamiyorum, digeride zaten kralin linçe karar verdigi bir oyun ne yazik ki. Bunlarla idare edin.
Sosyal ağlarda paylaş

ki ben kendisini suçlar suçlamaz gorup bir cevap yazmasida suphelerimi arttirdi
çunku bu oyunda biraz biraz inaktifti. Benim suçlamalarimin aktif oldugu zamana denk gelmesi gibi bir tesaduf olabilir mi acaba? Bence olabilir evet. Zaten spyro cenxi ortaya attiginda ilk ben korudum ama suan gozumde nambir van saspectsin cenx efendi! Yoksa pis casus mu demeliydim!
Sosyal ağlarda paylaş

cenx mafyalardan biri olabilir ama şu an için o ihtimali çok görmüyorum..

ilk turda çok yönlendirme yapmayım diyordum ama ortak noktaya varılacak gibi gözükmüyor.. gereğinden fazla uzadı bence..

abilify arkadaşımızın oyun boyunca attığı iki post aşağıda..

Abilify said:
linc oyu:kerim

Abilify said:
linç oyu geri çekme: kerim
linç oyu: ispanak

ben de dedim ki..

Spyro said:
linç oyu: abilify

başka da diyeceğim yok hakim bey..
Sosyal ağlarda paylaş

cenx said:

ya beni asın
sonra şu şizofreni asın ne olursunuz
mantık o kadar saçma ki cevap vermek için wall of text yapmam gerek. hiiç uğtaşamicam kusura bakmayın.

ben bu mantikla geçen oyunda ninjayi yakaladim sen naptin hee!.
içgudulerime ve mantigima guveniyorum.
eger digerlerine mantikli gelmezse soylediklerim spyronun wagona katilirim bu aksam, zira abilify sendende beter inaktif + agresif(seninle ayni takimdan bile olabilir belki, baksana mesajlarin linççiligine)
Sosyal ağlarda paylaş

Bittus said:

Abilify'ın mesajlar dikkat çekici evet ama oyunu arada bir takip eden bir townie de olabilir (ki bana öyle geliyor)

oyu ona kullanmak konusunda emin değilim o yüzden.

çok mantıklı geliyor
bence daha önceki oyunlarda çok iyi oynamış arkadaşlardan birini keselim
hayır townie se sorun deilde mafyaysa cok can yakarlar asdfgdsgsd
babacum
gel seni keselim la sen pro oynuosun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...