Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Su üstünde koşmak

Rewendor

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

izlemedim ama ninjaların bunu yapmak için ayakkabıları vardı!!!

o değil de insanın su üstünde koşması için min 92-110 kmh arası bişi koşması lazım.. dolayısı ile fake dolayısı ile reklam falandır..

eğlenceye alıyorum

Fake olduğunu sanmıyorum, adamlar Red'in dediği gibi 5-6 adım atıp sonra düşüyorlar zaten. Bir de ninja ayakkabısı demişsin de doğru mu bilmiyorum ama adamlar da özel ayakkabı kullandıklarını söylüyolar :)

Eğlenceye ait bir konu olduğuna da inanmıyorum, kesinlikle konu dışına ait bence. Ama mod sensin.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

izlemedim ama ninjaların bunu yapmak için ayakkabıları vardı!!!

o değil de insanın su üstünde koşması için min 92-110 kmh arası bişi koşması lazım.. dolayısı ile fake dolayısı ile reklam falandır..

eğlenceye alıyorum

Abi astin kendini cidden. Izlemeden konu mu tasinirmis ?

edit : kaldi ki bir sureklilik yok. bahsettigin hizlar -neye gore hesapladin bilmiyorum, oturup ugrasmadim- sureklilik saglamak icin. adamlar firlatilan yassi tas misali maksimum 10 adim atip batiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bittus said:

imkansız değil ya. imkansız olsaydı suda taş sektirme diye birşey olmazdı

o kadar küçük kütleye sahip taşın bile sekebilmesi için ne kadar hızlı gitmesi gerekiyor? insanın kütlesini taşa bir oranlasana, sonra o orantıyı taşın gitmesi gereken hıza çarp? daha bitmedi bulduğun sonucu da yine taşın sahip olduğu düz yüzey ve insanın sahip olduğu yüzeyle ilginç bir fiziksel formül ile orantılamalısın ve onu da çarpmalısın o zaman sonucu bulursun. taş gibi düzgün ve yatay bir yüzeye de sahip değiliz, 2 tane sap gibi bacağımız var.
Sosyal ağlarda paylaş

ninjaların ayakkabısı var kısmı geyikti.. onların kullandıkları ayakkabıların pirinç tarlalarında çamura batmamak için kullanıldığını suda yürümek için işe yaramadıklarını biliyoruz..

ayrıca bir insanın suda koşabilmesi için 92-110km/sa hızla koşması lazım ki ayaklarını ne fazla sayıda suya değdirmen gerektiğini düşün.. biz ağır canlılarız ve ayaklarımızın alanı a4 kağıdı kadar bile değil.. az alan cm2'ye daha çok ağırlık demek.. dolayısı ile her sn.de çok fazla sayıda adım atarak koşacağınız bir yüksek hızlı koşu gerekiyor.. yani 92-110km saat hızla ve küçük küçük adımlarla koşmanız gerekiyor..

sonuç olarak bu bir reklam.. bir viral..

"HEEY SU GEÇİRMEZ AYAKKABILAAAR" dan başka bişi değil
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

Bittus said:

imkansız değil ya. imkansız olsaydı suda taş sektirme diye birşey olmazdı

o kadar küçük kütleye sahip taşın bile sekebilmesi için ne kadar hızlı gitmesi gerekiyor? insanın kütlesini taşa bir oranlasana, sonra o orantıyı taşın gitmesi gereken hıza çarp? daha bitmedi bulduğun sonucu da yine taşın sahip olduğu düz yüzey ve insanın sahip olduğu yüzeyle ilginç bir fiziksel formül ile orantılamalısın ve onu da çarpmalısın o zaman sonucu bulursun. taş gibi düzgün ve yatay bir yüzeye de sahip değiliz, 2 tane sap gibi bacağımız var.

yüzüstü atlasak GÜÜÜM diye?
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

ninjaların ayakkabısı var kısmı geyikti.. onların kullandıkları ayakkabıların pirinç tarlalarında çamura batmamak için kullanıldığını suda yürümek için işe yaramadıklarını biliyoruz..

ayrıca bir insanın suda koşabilmesi için 92-110km/sa hızla koşması lazım ki ayaklarını ne fazla sayıda suya değdirmen gerektiğini düşün.. biz ağır canlılarız ve ayaklarımızın alanı a4 kağıdı kadar bile değil.. az alan cm2'ye daha çok ağırlık demek.. dolayısı ile her sn.de çok fazla sayıda adım atarak koşacağınız bir yüksek hızlı koşu gerekiyor.. yani 92-110km saat hızla ve küçük küçük adımlarla koşmanız gerekiyor..

sonuç olarak bu bir reklam.. bir viral..

"HEEY SU GEÇİRMEZ AYAKKABILAAAR" dan başka bişi değil

yani teorik olarak insan suda koşabilir ?
Sosyal ağlarda paylaş

abi çovukluk hayallerimi süsleyem bişi bu su üstünde yürümek hayal meyal hatırlarım 4-5 yaşlarındayım hep rüyamda su üstünde yürüdüğümü görürdüm yaş geçtikçe karı kız derdine daldık unuttuk bu hallayleri. inş yaparlarda bende yürürüm. eczübillamişeytaniracimbissmillahirahmanirrahimveleddalinamin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...