Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[MAFIA] MAFYAKIBINON

Azmodai

Öne çıkan mesajlar

Cassiline said:

Krusty'nin tunca'nın mesajlarını hiç anlamayıp direkt olarak tunca'ya yüklenmesi, kendisini gözümde biraz şüpheli duruma getirdi. Özellikle tunca'nın mesajlarını anlamaması diyorum, zira ben de aşağı yukarı aynı düşüncedeyim tunca'yla. Fakat ne kadar deneyimli bu settingle, onu bilmiyorum pek, aşırı heyecanlı deneyimsiz bir arkadaş olma ihtimali de var elbette.

anlamadığımı nerden çıkarıyorsunuz bende bunu anlamadım. ben sadece böyle bir oylama için erken olduğunu düşündüm. hatta bunu yapmasaydım, bende aynı şekil seni oylasaydım ve sen daha geç başlasaydın belki şuan linç edilmiş olucaktın. bunu gördüğün halde bunları yazman çok saçma.

tunca'yı oylamamın sebebiyse şuan oyunun başı ve çok mantıklı bir neden bulup birini linç etmenin çok zor olması. bu yüzden ilk şüpheli davrandığını düşündüğüm kişiyi oyladım. hala oyumu geri alma taraftarı değilim çünkü oyuna katılmayan kişiler var. katılıp 1-2 mesaj atıp aktif olmayan kişilerde var. biraz daha katılım olursa belki daha mantıklı oylama yapılabilabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Krusty said:

Cassiline said:

Krusty'nin tunca'nın mesajlarını hiç anlamayıp direkt olarak tunca'ya yüklenmesi, kendisini gözümde biraz şüpheli duruma getirdi. Özellikle tunca'nın mesajlarını anlamaması diyorum, zira ben de aşağı yukarı aynı düşüncedeyim tunca'yla. Fakat ne kadar deneyimli bu settingle, onu bilmiyorum pek, aşırı heyecanlı deneyimsiz bir arkadaş olma ihtimali de var elbette.

hatta bunu yapmasaydım, bende aynı şekil seni oylasaydım ve sen daha geç başlasaydın belki şuan linç edilmiş olucaktın. bunu gördüğün halde bunları yazman çok saçma.

Tam da şurası işte anlamadığının göstergesi. Oylar geri çekilebilir, mesaj atmayan kişilere başta oy vermenin sebebi bir şekilde mesaj atmaya zorlamak. Amaç linç etmek değil, oyuna katılımı desteklemek.

Kaldı ki linç edilmiş bile olsaydım, oy verenlerin tepkileri ve oyu nasıl/neden verdikleri incelenerek bir şeyler çıkarılabilirdi.

Açıkçası ben zaten bir noktada kesinlikle öldürüleceğime eminim, benim derdim insanların oyunla biraz haşır-neşir olmasını sağlayıp ilerdeki oyunlar için zemin hazırlamak.
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth her ne kadar gayet mantıklı konuşsa da acemi arkadaşlar çabucak kanıp oyunun ileri safhalarında gözünü üzerinden ayırmasınlar.
Vingthor o mesajından sonra benim gözümde baş şüphelilerden şu sıralar. ama önce daha hiç konuşmamış olan lexius ve raidenxelru'dan katılım göstermelerini beklicem. yarın öğleye kadar hala hiçbişi yazmazlarsa bu ikisinden birini indirmeyi öneriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

geçen sayfalarda da dedim bunu, 6 oy verip beklemek yanlış bir hareket. biri en basitinden safa yatıp 7ye tamamlayıp linç edilmesini sağlayabilir. hatta linç edilmeyi göze alarak bile yapabilir bunu çünkü kaç tane mafya var bunu bilmiyoruz. gece kaç kişi ölücek bunuda bilmiyoruz. oyunun başındaki tek yanlış hareket bile mafya grubunu karlı konuma geçirebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

cenx said:

peki katil sensen?

cenx'in mafyadan tekil olarak bahsetmesi de kafamda masumlardan yana olduğu izlenimini yarattı. kendisi mafya'ya dahil olsaydı birden fazla katil olduğunu bilirdi. tabi 2 olasılık daha var, sırf bunu düşünmemiz için böyle hitap etmeyi seçti veya oyunda gerçekten bir tane katil var ve o da cenx. ama ilk söylediğim daha olası geliyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

@cassiline

hayır dememin sebebi önceden öyle bilgilendirilmiş olmamdı. yani farklı roller olabilir yazıldı ama sallamadınız. kura ile seçildi malesef ve nub olmama rağmen onu yapmaya çalıştım. hayır katil falan değildim. de şimdi oy verilmiş bana öldüm yani? neyse bi dahaki oyuna daha iyi şeyaparım bok ettim oyunu kusra bakmayın
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor o mesajı yazdığında kararımı vermiştim. Önce nub rolü yapıp sonra da millete oyun hakkında ahkam kesmesi iyice güçlendirdi bu durumu. Akşam girememe olasılığıma karşın oyumu şimdiden veriyorum, değişmesi için sıkı bi ikna lazım.

##LİNÇ OYU: Vingthor
Sosyal ağlarda paylaş

abi sorabilirsiniz azmoya sürekli soru sorup duruyorum. tam olarak nasıl çıkarız katili anlamadım çünkü. bide tam olarak kaç kişi katil falan? yani 1 kişi mi faction dediniz zaten az kişiyiz anlayamadım tam olarak. farklı bir rol sunulmuştu bana zaten outcome değişmeyeceği için oyundan çekilmeyi bile talep edebilirim yani boşuna oyu bana harcamayın çünkü sıçtım biraz.
oyundan çekilmem herkesin oyununu daha keyifli hale getirecektir heralde. sorayım azmoya. i quit öldürmenize gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bıraktım oyunu. ahah başaramadım. zaten azmoyla konuşmuştuk ne benim oylarım sayılacaktı ne benim için verilen oylar sayılacaktı. deneme sürümü gibin. sonra anda dahil olduğumdan. teşekkürler arkadaşlar bir sonraki oyunda görüşmek üzere

anladım gibi eski oyunları falanda okuyup
Sosyal ağlarda paylaş

her ne kadar vinghtor çok şüpheli gözükse de raidenxelru daha ilk mesajını, şu ana kadar neden konuşmadığını vs açıklamadan direk birine 5. kişi olarak birine linç oyu kullanmak için attı. şu durumda raiden benim gözümde %100 mafyadır. vingthora oy verenlerin yarısından çoğunun mafya olma ihtimali de var, sürüye uymayın hemen.
Linç oyu geri çekme: Lexius
Linç oyu RaidenXelru
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...