Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[MAFIA] MAFYAKIBINON

Azmodai

Öne çıkan mesajlar

ben kazanmak için oynuyorum şahsen, townieyken ve de ortada bir deadline varken kazanmak için aceleci olmak gerekiyor. mafia olasam yine kazanmak için oynayıp göz önünde durmamaya çalışırdım. şu an bi şekilde ölsem bile öldüğümde townie olduğumu görüp şu sayfalarda yazılanları diğer townieler daha net bir biçimde değerlendirecekler ve yine townieleri kazanmasına bir katkım olmuş olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Heh geldim. Üzerimde ki adeta barış ve adaleti simgeleyen bembeyaz togamı düzeltiyorum. Başım dik alnım açık. "Kendi kişisel ajandası olan ve hayatında ve öldükten sonra ki hayatında da tek amacı Roma Senatosu ve Roma Halkı'nın çıkarlarını gözetmek dışında başka hedefleri olan birisini kınıyorum!"

##LİNÇ OYU: Vingthor
Sosyal ağlarda paylaş

Incoming WoT

Selam arkadaşlar.

Öncelikle mesajların yazılış tarzıyla ilgili bir kaç şey söyleyeyim, RP her ne kadar eğlenceli de olsa, çok kafa karıştırıyor bir noktadan sonra. Şu anlamda, anti-town'ların saklanması daha kolay oluyor dolambaçlı cümleler yüzünden. Aynı şekilde, deneyimsiz arkadaşlar dertlerini anlatamadığından suçlu gibi görünebiliyorlar. O nedenle her mesajda ilk aramamız gereken şey kesinlik. 3 paragraf yazıp hiçbir şey anlatmayan adam, kafa karıştırıyor demektir, bu da şüphe çekmelidir.

İkinci kafa karıştıran olay şu, oyundaki karakterler ve mafyanın tarzı hakkında pek bilgimiz yok. Örneğin oyunda doktor/aziz/polis/vigilante var mı yok mu bilmiyoruz, bu kadarkterlerin varlığını sadece kendileri biliyor. Aynı zamanda, tek bir mafya grubu olduğunu bilmemize rağmen, recruit sistemi var mı yok mu, onu da bilmiyoruz. Recruit sistemi, basitçe anlatmak gerekirse, mafyaya her gece bir pro-town almak şeklinde işliyor, o yüzden ani tavır değişikliklerine karşı da gözümüz açık olmalı. Bu konuya birazdan döneceğim.

Şimdi, konunun başından beri tüm mesajları okudum, tunca'nın hareketi, durum konusunda tecrübeli olan arkadaşlara tanıdık gelecektir. Daha önce de tunca'nın aynı şeyi yaptığını gördüm, o nedenle an itibarıyla kendisini suçlamanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Sadece AFK oyuncuları bir şekilde oyuna katmaya çalışıyor, ki konuyu görmemiş olmaları her ne kadar bir olasılıksa bile, mesaj atmayıp saklanmak da böyle durumlarda izlenen bir yol olduğundan doğru bir hareket bence.

Diğer arkadaşlardan gözüme batanlar;

Nosfe, her ne kadar başta kuralları okumamış olsa da, bu arkadaşın şu ana kadarki mesajları bende "masum" fikri uyandırdı. Pek şüphe duymuyorum kendinden açıkçası.

Krusty'nin tunca'nın mesajlarını hiç anlamayıp direkt olarak tunca'ya yüklenmesi, kendisini gözümde biraz şüpheli duruma getirdi. Özellikle tunca'nın mesajlarını anlamaması diyorum, zira ben de aşağı yukarı aynı düşüncedeyim tunca'yla. Fakat ne kadar deneyimli bu settingle, onu bilmiyorum pek, aşırı heyecanlı deneyimsiz bir arkadaş olma ihtimali de var elbette.

Vingthor'da da benzer bir durum var. Kendisi belli ki deneyimsiz bir arkadaşımız, fakat biraz fazla heyecanlı geldi bana nedense. Yani tamamen deneyimsizliğine vermek istesem de;

tunca said:

amacının townilerin kazanması olduğunu bile açık açık söyleyemiyor musun ?

Vingthor said:

hayır

bu biraz garip geldi bana. Her ne kadar hemen birilerini suçlamak istemesem de, Vingthor gözümde ilk şüpheli an itibarıyla. Kendisini daha iyi ifade etmesini umuyorum şimdilik.

DoRuk'un mesajlarını pek çözemedim. Daha fazla mesajını görürüz umarım.

tunca konusunda son söyleyeceğim de şu olacak, açıkçası pro-town (özel bir rol sahibi) olmam durumunda, ben de onunla aynı şeyi yapmayı düşünüyordum; doktor'dan beni korumasını istemek. Zira her ne kadar büyük bir risk olsa da, dedektif olmadığınız -hele bir de anti-town olduğunuz- müddetçe, "Doktor beni korusun" demenin bir manası yok, bunu demek genelde ilk gece için dedektife hedef vermek oluyor. Bu ve şu ana kadar yazdığı mantıklı mesajlar için, şu anda gözümde masumluğu kesin olan tek kişi tunca.

En baştaki konuya geri dönersek, dediğim gibi, Pro-Town'ların kaç kişi olduğu ve hangi rollere sahip olduğunu bilmiyoruz. Bu durum müthiş şekilde anti-town'ın işine gelmekte, zira ilerleyen zamanda kendilerini Pro-Town gibi tanıtıp, olmayan roller bile uydurabilirler. Önereceğim şey, eğer varsa, doktorumuzun ortaya çıkması olurdu açıkçası, fakat maalesef kendini deşifre etmesi durumunda ilk hedef olacağı kesin. Doktor olmaması durumunda da diğer Pro-Town'ların kendilerini deşifre etmesi tek tek avlanacakları anlamına gelmekte, o yüzden bu da mantıksız. Kısacası Pro-Town'ların geri dönülmeyecek noktaya gelene kadar (linç için 5 oy gerekiren 4 oy almış olmak gibi) kendilerini açıklamaları pek mantıklı gelmiyor. Tabii tüm Pro-Town'ların kendilerini açıklaması ve biraz da şansla mafyayı hızla elemek de mümkün, ama çok büyük bir risk. O nedenle -eğer varsa- doktorumuzdan oyunu dikkatlice izleyip ona göre karar vermesini rica ediyorum, zira şu anda oyunda düşünebildiğim en önemli karakter kendisi.

Evet, şimdilik düşüncelerim bunlar =)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...