Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[MAFIA] MAFYAKIBINON

Azmodai

Öne çıkan mesajlar

Bittus said:

bence düşük bir ihtimal ikisinin de lexius'u seçmesi. mafyanın 4 kişi olduğunu varsayarsak geriye seçecek 9 kişi kalıyor. ikisinin de aynı kişiyi seçme ihtimali %10 oluyor. bence orada bir karışıklık var.

Mafyanın ilk turdan dikkat çekmek istemediğini düşünürsek gayet mantıklı bence.

Mafyanın da, benim de Lexius'a oy vermemizin sebebi pasif olması olabilir. Ben mafya olduğunu düşündüğümden, onlar da dikkat çekmeden townie öldürebileceklerinden onu öldürmeyi seçmiş olabiliriz.

Ama oyunda GERÇEKTEN doktor olduğunu umuyorum. Boşuna kimliğimi açıklamış olucam yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor Linç : Farinal Doruk Bittus Raiden blazkowicz Nosfe Krusty

cenx Linç : Nosfe Farinal (tunca'ya çevirdi oyunu) blazkowicz Krusty Smoke

Bir çok ortak isim var ve işin enteresan olan kısmı, öldürülenlerin hiçbirinin adı yok oy verenlerde.

Nosfe, Farinal, blazkowicz ve Krusty iki lince de oy veren isimler.

Bu mesaj bir kenarda dursun.
Sosyal ağlarda paylaş

Mafya olsam neden gündüz linç için kendimi ortaya atayım ki? Dikkat ederseniz cenx'in ismini ilk ben verdim. Ayrıca Tunca'yı da gece öldürmezdim çünkü pro-town olduğunu gösterip kendimi iyice suçlu konuma düşürmek istemezdim.

edit: "için" ekledim sadece
Sosyal ağlarda paylaş

Krusty said:

@Cassiline eğer dediğin doğrusu cidden çok büyük fail dediğin. doktorun çıkmasını bekleseydin önce keşke.

Maalesef evet, büyük fail oldu. Fakat dediğim gibi, (eğer varsa) doktor ortaya çıktığı anda öldürülecektir. Oyunda doktorun varlığından asla emin olamayacaktık hiçbir durumda.

Yine de gündüz bir mafyayı linç edebilirsek, gece çok çok büyük ihtimalle ben öldürüleceğimden şu noktadan geceye kadar olan mesajları inceleyerek ipucu çıkarabilirsiniz. Tamamen boşuna ölmüş olmayacağım yani.
Sosyal ağlarda paylaş

basit düşünürsek nosfe mafya. mafyanın nosfeyi suçlu gösterme ihtimalide var. yani nosfe mafya değilse yine mafyanın yapacağı en mantıklı iş tuncayı öldürmek olurdu.

benide suçlamışsın o kısma gelirsek ilk gece vightor'un mafya olmadığını düşünerek oyladım ama benim düşüncem soytarı gibi bi karakter olduğuydu. zaten ben orda 8.i oyu attım. onuda bir ihtimal mafya çıkarsa yanlış anlaşılmam diyerek attım.

cenx ise mantıklı gelmişti bana.
Sosyal ağlarda paylaş

ya kimin kime mesaj attıgından çok, kim kime yüklenmiş mesajlarda ona bakmalıyız. kimin ilk ya da son mesajı attığına değil.

bir de mafyanın hareketlerini çözmeye çalışmalıyız. yani hedef mi gösteriyor yoksa sinsice arkada durup birilerinin birbirine girmesini mi bekliyor. bunu çözebilirsek herşey çorap söküğü gibi gelir art arda.
Sosyal ağlarda paylaş

senin gibi pro-townie varken mafya ya gerek yokmuş be cassiline :)

şimdi tek mafya olduğunda neredeyse hemfikiriz.
cassiline vigilante diye bir rol çıkardı. ama tamamen uydurma da olabilir?

Her ne olursa olsun doktor her kimse bu gece seni koruyacağı kesin. Olan yine bizlere olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

blazkowicz said:

şu an takip aşamasındayım daha çok.

tunca oyun başında konusmayanları konusturmak amacıyla hızlı linc girisimlerinde bulunda, oyunun ilerlemesi icin mantıklıydı düsüncesi ve ben de destekledim. ama bu turdaki tutumunu önceki tur ile sentezleyince ciddi süphelerim var. benim gözümde suclu su an ama cok fena faillayıp oldukca iyi niyetli, cabalayan bir townie de olabilir. hislerim ve tahminlerim %100 olması mümkün degil tabiki. ondan önce takipcisi cenx'i aradan cıkarıp tuncanın tepki ve olayların devamını görünce resim netlesecek bence.

şimdi şu post'um gümbürtüye gitmiş olabilir, sayfa sonuna oturup anında yeni post falan filan gelmişti.

tunca'dan süphelendiğin halde neden cenx diye sorulmuştu, işte burada açıkladım.

tunca'nın townie çıkma olasılığı da vardı ve oldukça aktif ve sağlam theorycraft yapan birisiydi ve bu yüzden ona linç oyu atarsak ve townie çıkarsa sağlam bir üyemizi kaybedebiliriz diye düşündüm ama yine de onu sorgusuz takip eden cenx üzerinden şansımı denedim. aynı günün gecesi de tunca mafya tarafından linç edildi.

cassiline'ın doktor teorisi + 3 mafya doğru olabilir. doktor olduğu çok açık gibi. doktor yoksa ya ilk tur hem mafya hem cassiline lex'e gitti baya baya düşük bir olasılık ya da mafya ilk tur pas geçti ki bunun gerçek olması da çok düşük bir ihtimal.

bu aşamadan sonra çok çok dikkatli olmalıyız. cenx failimdan sonra kesin yargıyla yaklaşamıyorum kimseye. tabiki birtakım düşüncelerim var ama diğer arkadaşların mesajlarını da görmek lazım ki bunlar iyice şekillensin. yanlış karar verirsek ve bir townie'yi daha linç edersek çok zor durumda kalırız gibi.

ve doktor varsa da lütfen kimliğini saklasın. açıklayıp cassiline'ı korusa bile kendisi mafyanın açık hedefi olacak. bu da son turlarda mafyaya çok ciddi avantaj ve istediği kişiyi 0 risk ile alma şansı verir ki artık townie kaybetme lüksümüz yok şu aşamadan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...