Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evrende yalnız mıyız?

tamirci

Öne çıkan mesajlar

said:
Infeqted, 01 Ağustos 2004 22:28 tarihinde demiş ki:
bende bi boklar demek istiyorum

ama isinlamada onemli olan senin parcaladigin vucudu 40kg oksijen 3kg hidrojen 420 gr fosfor olarak degilde, el kol bacak adenin tri fosfat tri-glikozamit kondroitin olarak yollayip almanki bununda yapilabilitesi yok

zamanla genc zamanla. vaktiyle ilk ucak olan buharli eole yerden 30 cm havalanmisti.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Qui, 01 Ağustos 2004 20:57 tarihinde demiş ki:
said:
MeSh, 01 Ağustos 2004 20:21 tarihinde demiş ki:
Uzay sonsuz büyüklükte bir yer.. Dünya'nında 5 kilometrelik bir plajdaki bir kum tanesinden bile küçük olduğunu düşünürsek. Kesinlikle yalnız değiliz.

Bu doğru değil, uzayın sonsuz olmadığı kanıtlayan bir çok teori var. Sonsuzluğunu destekleyen yok bildiğim kadarı ile.

Uzay sonsuz, boşluk.. Evren aynı şey değil.[signature][hline]Meshcharakou -ElitE-
Sosyal ağlarda paylaş

1.si soyle bir sey var ki 51.bolge diye bir sey yok ona benzer bir yer olsa bile uzayli yok
2.si orda uzaylilarla arastirma degil biyolojik ve nukleer arastirmalar yapiliyor diye biliyorum..
3.su eger su koca evrende yanliz olsaydik bu koskocaman bi yer kaybi olmazmiydi ?
4.su bence yanliz degiliz ama aramizda milyarlarca kilometre var.
5.si kim evrenin merkezine daha yakinsa o teknolojik olarak daha onde.. evrenin merkezi derken baslama noktasindan bahsediyorum..
6.si her gecen saniye onlarin bizi bulmasi bizimde onlari bulmamiz zorlasiyor. evren durmadan buyuyor.
7.si evren ilk var oldugundan 0. katrilyonda 25 saniye sonra dunya kadar buyukluge 2 sn sonra ise samanyolu kadar 3 tane galaksiyi icine alacak kadar buyuyor peki bu kosullar altinda birilerini bulmamiz ne kadar olagan? (yukardaki bilgilerin hepsi ispatlanmistir, ismini hatirlayamadigim bir fizikci var tekerlekli sandalyede konusamiyor o ispatladi hepsini..)[signature][hline]Actions are more louder than words!

[Bu mesaj Cyre2k tarafından 02 Ağustos 2004 02:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cyre2k, 02 Ağustos 2004 02:40 tarihinde demiş ki:

si evren ilk var oldugundan 0. katrilyonda 25 saniye sonra dunya kadar buyukluge 2 sn sonra ise samanyolu kadar 3 tane galaksiyi icine alacak kadar buyuyor peki bu kosullar altinda birilerini bulmamiz ne kadar olagan? (yukardaki bilgilerin hepsi ispatlanmistir, ismini hatirlayamadigim bir fizikci var tekerlekli sandalyede konusamiyor o ispatladi hepsini..)

hawkingden bahsediyorsun o onu değil worm hole leri ispatladı,buda senin dediğinin tam tersi evren ne kadar büyürse büyüsün kurt deliğine düşen cisim veya cisimler ışık hızından daha yüksek bir hızda gittikleri teorileri arasında ve kara deliklerin boyut değiştirerek zamanda yırtınma yarattığını böylece çok uzun gidilmiş gibi görünen yerde anında varılma olduğu gibi teorileri var ilginç adam[signature][hline]|-_-|
have no fear,vlad is here! -vlad
o zaman geldiimii gazlaa gitsiin..
allah allah deyip geçer genç osman..
Sosyal ağlarda paylaş

bahsettigimiz kisi sadece kara deliklerin var oldugunu ispatladi. fakat icine giren cismin ne oldugunu nerden ciktigini ispatlamadi ispatlayabilacaginida sanmiyorum. isik uzerine ciksa bile biz o guce nasil dayanacagiz yada canli, cansiz bir sey nasil dayanacak..
ayrica goruslerinizi almak istiyorum
Zamani kirmak mumkunmudur ?[signature][hline]Actions are more louder than words!
Sosyal ağlarda paylaş

einstein havkin ve niceleri zaman kavramının ne olduğu sorusunu yanıtlayamadı. zaman hakkında bilinen herşey varsayımdan ibaret kara deliklerin varlığı bile daha henüz net olarak açıklanamadı. ben yıllarca düşündüm onlarca kitap okudum hiçbiri bir sonuca varamadan bitiyor.
zaman kavramını slayt gösterisine benzettim kareler ışık hızında atlıyor ama geride kalan kareler nereye gidiyor bunu hiç kimse bilemez ben bile
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...