Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

banka hesabı - sanal kart

erucalavera

Öne çıkan mesajlar

şimdi bende kredi kartı var bir tane, fakat faturası falan babama gidiyor. netten bir şeyler alıcam fakat yıl olmuş 2010, babam internet üzerinden alışverişe hala güvenemiyor. günlük işlerimde falan yeterli zaten o kart, başka bir kredi kartına ihtiyacım yok. o yüzden herhangi bir bankadan yeni bir vadesiz hesap açtırıp ondan sanal kart oluşturmak istiyorum. hem o hesapta bulunduruğum kadar para harcarım diye düşünüyorum, her ay kredi kartı faturasıyla falan uğraşasım yok.

sorum şu, bu hizmeti hangi bankalar sağlıyor ? o hesaptan oluşturcağım sanal kart, herhangi bir kredi kartıymış gibi oluyor mu yoksa yurtdışından falan bir şeyler alırken sorun çıkarır mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Normal kredi kartı almadan sanal kredi kartı alamazsın , sanal ATM kart alırsın , Garanti de var bu . Nakit para aktarıyorsun , ordan ödüyorsun anında. Ekstre gibi birşey yok nakit aldığın için.. Taksit de yok tabi .

Bi de bazı online shopping firmarlı kabul etmiyebiliyor sanal ATM yi nadiren de olsa, gerçek k kartı ( ya da sanal k kartı ) istiyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

Garantide var o senin aradığın şey. Normal banka hesabının yanına alabiliyosun, kredi kartına filan gerek yok. İnternet şubesini açtırman lazım önce. Oradan sanal kart işlemlerini yapabiliyorsun. Kredi kartı olmuyor bu sanal kart. Master Card tipinde bi numara veriyor sana, hesabından bu sanal karda para aktarabiliyorsun sonra da internetden istediğin şeyi alabiliyorsun, kartta para yoksa alışveriş yapamıyorsun (-ye düşmüyor yani..)
Sosyal ağlarda paylaş

garanti sanal kartın allah belasını versin.
1 yıldır kullanıyorum yaklasık.

Şimdi euro 2.02 falan normal kuru.
Ebaydan alışveriş yapıyorum paypalla.Paypal kuru 2.07 den falan hesaplıyor,üstüne bir de garanti paypalın hesapladıgı kura bindiriyor.Aldıgın mal, 2.15 den donüştürülüyor tl ye.
o da yetmiyo,sanal kartla yaptıgın her alışverişden %2-3 arası komisyon gibi birşey alıyor garanti.Sadece euro da degil bu olay,dolardada aynı sterlindede.
Diyelim paypalla alışveriş yaptın ödeme kısmında türk lirası karsılıgı 200 tl yazıyor.Garanti sanal kartındada 210 tl var odeyemiyorsun.Sanal kartında en az paypalda yazan fiyat+%10 gibi bir para olması lazım.Sonra aradaki bu fark hesabına yatıyomu yok bazen sanal kartımın hesabı "-" ye bile düşüyor

sık sık ve 100 ytl üstü alışveriş yapıyorsan bi süre sonra koymaya başlıyor.

İşbankası kredi kartım vardı mis gibi,paypalda gözüken miktarı ödüyodum negüzel,kapattırıp garanti sanal card a geçtim çok pişmanım.
Sanırım gerçek kredi kartlarında boyle bir olay yok.
Sosyal ağlarda paylaş

erucalavera said:

şimdi bende kredi kartı var bir tane, fakat faturası falan babama gidiyor. netten bir şeyler alıcam fakat yıl olmuş 2010, babam internet üzerinden alışverişe hala güvenemiyor. günlük işlerimde falan yeterli zaten o kart, başka bir kredi kartına ihtiyacım yok. o yüzden herhangi bir bankadan yeni bir vadesiz hesap açtırıp ondan sanal kart oluşturmak istiyorum. hem o hesapta bulunduruğum kadar para harcarım diye düşünüyorum, her ay kredi kartı faturasıyla falan uğraşasım yok.

sorum şu, bu hizmeti hangi bankalar sağlıyor ? o hesaptan oluşturcağım sanal kart, herhangi bir kredi kartıymış gibi oluyor mu yoksa yurtdışından falan bir şeyler alırken sorun çıkarır mı ?

garanti süper bu konuda
Sosyal ağlarda paylaş

GARANTİ (tu):)-D

Normal bir hesap açtırıyorsun daha sonra online işlemlerden o karta bağlı sanal bir kart açıyorsun yaklaşık 2dk sürüyor. Daha sonrasında hesabından o karta istediğin miktarı aktarıp kullanıyosun. Artan paran olursada hemen geri aktarabiliyorsun. Muhteşem birşey çok memnunum garantinin bu uygulamasından. Kredi Kartı flnda gerekmiyor. Sadece hesap açtırman yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

ediyor. şifre işlemleri kısmından sanal kartın için şifre belirle. o şifreyi 3d secure kullanan sitelerde kullanacaksın. bir yere ödeme yapmak için kart detaylarını verdikten sonra bazı siteler bankanın sitesine yönlendirip şifre ve cvc2 nin belli basamaklarını girmeni istiyorlar.

paypal kullanıyorsan ayrıca paypal a ekleyebiliyorsun sanal kartı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...