Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

garip bir sorun: olmayan upload

BlackRose

Öne çıkan mesajlar

internete girer girmez alet bişeler upload etmeye başlıyor ama ne netlimiter'da bir upload görünüyor ne de başka bir program çalışıyor

adaware ile birkaç data miner türü bişe buldum temizledim güya ama yine de farketmedi, virus programı indirecek durumda bile değilim yani bi başlıyo yollamaya, ne yolladığı da belli değil, bütün bandwith'i de yediği için şuraya mesaj bile atmak için 50 kere denemek zorunda kaldım

10 dakkada 10 mb data gitmiş oluyo yani o derece

bir de aşağıdaki resimdeki gibi birkaç bilmediğim şey çalışıyor bir yerlerde, svchost, lsass.exe, alg.exe vs, herhangi bir program yok arkaplanda ama bunlar nedir ne değildir hiçbir fikrim yok, ilk defa görüyorum galiba :)

[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 30 Temmuz 2004 08:25 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

lsass svchost ve alg bende de var, ve hiçbi program onlarda bişey bulmadı. o yüzden onlardan olduğunu sanmıyorum.

antivürüs olarak www.free-av.com adresindeki antivir'i tavsiye ediyorum.[signature][hline]"computer games don't affect kids; i mean if pac-man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms munching magic pills and listening to repetitive electronic music..."-kristian wilson, nintendo inc, 1989-
Sosyal ağlarda paylaş

çok sağol zed
bi de onu deniyim ben

bu arada ilginç bir şey de mesela 30 dakka 45 dakka bu durum sürüyor ve sonra birden bire kesiliyor, her şey normale dönüyor, sıfır laptopta virüs olma ihtimalini göz ardı edersem ve eğer bir virüsse buna sebep olan, o virüsü yazanı tebrik etmek istiyorum çünkü önce aletin üzerindeki 56k modem ile bağlanmıştım ve girdiğim andan bu ana kadar bu sorun hep vardı, nasıl bir şeyse ben aleti kutusundan çıkarırken aportta bekliyormuş ;)[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

kanser şeysi olabilir mi? ben hala bazen onun varlığını unutup aynı duruma düşüyorum "nooldu uploada?" diye. biliyosun up/down sırasında sömürgen bi program.[signature][hline]"computer games don't affect kids; i mean if pac-man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms munching magic pills and listening to repetitive electronic music..."-kristian wilson, nintendo inc, 1989-
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi yeni laptop aldım sağa sola gideceğim için
daha onu bile kuramadım yani

adamlar XP kurup ilk açılıştan önceki haliyle teslim ediyorlar aleti, açıyosun işte windows turu hede hödöler çıkıyo karşına

direk üzerindeki modemle internete girdim ve o andan beri bununla uğraşıyorum

bu arada tavsiye ettiğin program bi ton worm/kongo.xx.xx buldu :)
umarım sorun bu salak wormdur da hallolmuştur :) restart edecem de korkuyorum , teşekkürler...[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

evet zaten bütün derdim de findoz update i bitirebilmek :p
bi türlü tamamlayamadım ki bu salak şeyin yüzünden

bi bitse update belki tamamen hallolacaktı[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

svchost.exe ve lsass.exe
wormlar buna dadanıyor..

pcme format atmıştım
ama internete bağlandığım an worm bulaşmıştı, sürekli restart atıyordu.

benzer sorun bu wormda da olabilir, ama restart yerine internet bağlantısını kasıyor da olabilir..

win98'de lsass.exe svchost.exe'de yok, ama winxp'de var,
çok büyük bir açık bu, wormlar sürekli dadanıyor..

pc'inde spy/ad olabilir, spysweeper yüklemeyi dene.. (belki worm bir spyware de olabilir)

mcafee+spysweeper kombosu çok işe yarıyor.

win xp çok bug'lı, SP2 çıktı, birçok sorunu hallediyormuş wormları felan engelliyormuş.. öyle duydum[signature][hline]iyi kötü çirkin
Sosyal ağlarda paylaş

sp2 için tam link verebilir misin

bu bahsettiğim dosyaları silsem ne olur? tekrar mı yaratılıyor bulaştıkça, ya da fonksiyonları nedir bypass etsek mesela

3 gündür bişeler indirip denemekten gına geldi
adaware, spysweeper, pc cillin, mcafee, kaspersy vs vs vs of yani

kritik update leri de bitirdim ama bişe değişmedi gibi
antivir guard paso worm bulup duruyo ben de silip duruyorum ama sonra başka başka şeyler buluyorum lol

yani başka hiçbir bilgisayarımda bu kadar virüs ve worm problemi yaşamamıştım[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

windows update kısmında sp2 olması lazım..

spysweeper + mcafee (firewall felan da dahil) ile gayet rahatım burda :)

sistem geri yüklemeyi kapamalısın, kapalı mı bir daha bak bence.. wormlar virüsler gitmez yoksa..

critical yamaları yapınca worm yamaları da yapılması, wormların etkilememesi lazım diye biliyorum ben[signature][hline]iyi kötü çirkin
Sosyal ağlarda paylaş

sistem geri yüklemeden kasıt şu geri tarihe alma olayı mıydı?
öyleyse o bende default halden kalma haliyle açık duruyo olmalı

onu iptal ederim sorun değil[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

beni de bir ara çok uğraştırmıştı açığı kapatmazsan silsen bile takrar geliyor .update i indirirken işletim sisteminin diliyle aynı olmasına dikkat et
http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/MS04-011.mspx[signature][hline]Penthesilea, 21 Temmuz 2004 11:03 tarihinde demiş ki:
Aferim allah belalarını versin bi zahmet

[Bu mesaj Phlox tarafından 30 Temmuz 2004 20:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bende de her restart başına bir kere bridge.dll trojanı buluyor pc-cillin, brotbent dedik bağrımıza bastık, oydu gözümüzü.. :)[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

The Terminator: Fuck you, asshole.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Phlox, 30 Temmuz 2004 20:36 tarihinde demiş ki:
beni de bir ara çok uğraştırmıştı açığı kapatmazsan silsen bile takrar geliyor .update i indirirken işletim sisteminin diliyle aynı olmasına dikkat et
http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/MS04-011.mspx

zaten aynı olmazsa çalışmıyo ki benim bildiğim
mesela adamlar buna türkçe XP yüklemişler, windowsun beta sitesinden SP2 indirdim 270 mb mı ne ama çalışmadı ingilizce olduğu için

otomatik update'lerde zaten uygun olanı indiriyo kendisi[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...