Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lord Of Ultima

KillerLord

Öne çıkan mesajlar

benim 2 kare üstümde güzel bir alan vardı nehirde geçiyor yanından. 1 tane ormana, 1 tane dağa,2 tane tepeye temaslı. ama kaynaklar çok leş çıktı beklediğim gibi olmadı. daha dogrusu evet bol ama (özellikle iron ve stone) köşelere felan denk geldiler neyse bir ayarlama yapıcam artık :P
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:

neyse vaz gectim, yeni bir sehir kuruyorum 2 ye, insallah cok alakasiz bir noktada cikmam. Diger sehrime niye devam etmedigimi aciklamam icin soyle diyim.

En optimal kurulusu su sekilde olduguna karar verdim

C C C C C
P P P P P P P
C M C C M C C M C
P P P P P P P P P
C C C C T C C C C
P P P P P P P P P
C M C C M C C M C
P P P P P P P
C C C C C

P = Production Binasi
C = Cottage
M = Manufactory
T = Town Hall

Maksat bu hale getirmek olacak, mevcut sehrimi tamamen yikip yerine bu duzeni kurmak cok gerecek beni, o yuzden yeni bir sehirle baslayacagim. Eger kabul ederseniz yeni acctla alliance'a girmek istiyorum.

Oyle iste. kuruyorum simdi yeni sehri. (obur taraf bu formatla COK iyi oldu, geriye de 26 bina kaliyor, Farm / Iron ve Market icin cok ideal oluyor)

Gelcem birazdan.

edit: ayrica evet, bu tur oyunlarda asiri obsessifim sdf.

Peki Iron,farm ve gold için nasılbir plan yapıcaz dış taraflara var mı bi planın :D
Sosyal ağlarda paylaş

@xaty: bana daha yakın bir bölgede iyi bir yer bulabilirsen destek acısından iyi olur gibi. senin dediğin koordinatlara baktımda benim burdan 4 saat infantry 2 saat cavalry ulaşım süresi var. gerçi senin ana şehrede uzak kaçabilir o zaman... neyse sen bildigin gibi yap. 3.leri alırız yakında zaten :P

@fistan: 7 gün koruma olmuyor yeni şehirde. birde ben mecburiyetten (ilk şehrimde su yok. port kuramıyordum bu yüzden de diğer continentlere gidip yeni şehir kurmam imkansızdı) ve destek acısından ilk şehrime yakın olmasını istedigimden kurdum aynı continentde. ortak bir güzel continent bulursak orada toplanabiliriz. yada c14e gelin :P
Sosyal ağlarda paylaş

4-2 saat çok fazla bir süre değil. Daha da uzaklaşırsam ana şehrimden baya kopmuş oluyorum. Şimdiki 2. şehri arada bi yere atıp 3. şehirle de bir şekilde üçgen kurma planım var, sonra da sana aşağı doğru ilerlemeyi düşünüyorum. Kıyılara doğru pek gitme niyetim yok açıkçası, ortalar daha güvenli duruyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaslar, gec oldu biraz ama buyrun, size kendi capimda uygun gordugum en optimal build.

Simdilik patideki sehrimin goruntusu bu, 3. gununde daha ve +5000 wood, +4400 stone production'u var. Ortayi temizliyorum asama asama, temizledikce de disarda kalan stone production'u iceriye tasiyacam, ek wood production binalarin yerine de gold ve askeri binalar gelecek.

Asil ulasmaya calistigim sehir duzeni ise bu, US serverinda 250 kisilik guildiz (2 tane dolu goon guild + 50 kisilik ek guild) ve ilk guild hemen hemen tamamiyle bu duzeni uyguladi ve genel ortalama olarak ta en tepedeyiz gibi bir durum var, cidden tavsiye ediyorum yani bu sekilde bir duzen.

Azmoton World 3

demir produksyonu yeterli su an icin hatta moonstone cikmama az kaldi, bu USdeki sehrimi TAMAMEN yikip resimdeki hale getirmek zorunda kaldim, tahmin edebilirsiniz 70 tane lvl 6 bina yikip tekrar dikmenin ne kadar yorucu oldugunu :P Ama degdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorularım var:

1-Baron ile 0 dan şehir kurmak için de kale kurmak lazım mı? Yoksa sırf baron çıkarıp boş bir alana yollayarak şehir kurabiliyomuyuz?

2-Diyelim 1. şehrimizde kale var, 2. şehri sırf resource için kullanıcaz, orada kale kurmadık. kalesiz olan şehre saldırsalar, 1. şehrimde kale kurdum diye 2. şehri ele geçirebiliyolarmı, yoksa ele geçirebilmeleri için o şehrin de mi kalesi olması gerekli?

3-Eğer kale kurmadan şehir kurabiliyosak ve kale olmayan şehir ele geçirilemiyosa(ve yıkılamıyosa) bi şehre resource binası abanıp, üstüne bi de max. capacity ye kadar hideout basmamız mümkünmüdür?
Sosyal ağlarda paylaş

1- Baron ile 0'dan şehir kurabilmek için kale kurmuş olmana gerek yok.

2- Kale kurduğun şehir ele geçirilebilir sadece. Siege ile sadece kale olan şehire saldırılıyor ve saldırmadığın şehri ele geçiremezsin (aynı kişinin şehirleri olsa bile).

3- Bilmiyorum ama mümkündür bence.

Zaten bazı şehirleri savunma amaçlı yapmakta fayda var, bunlara kale kurmaya gerek yok. Kale olan şehirlerine defansif asker desteğinde bulunur, resource basar vs.
Sosyal ağlarda paylaş

ben 2. şehrimi hemen yanıma kurucam
çünkü dogru düzgün birleşip bi karar veremiyoruz
hangi continente yerlesecegimiz konusunda.
toplu konusmalarda da
"ben şunu yaptım şu kadar askerim var, yarın şu tamamdır benim" gibi konusmalardan öteye gecemiyoruz.
bu durumda alliance olmamızında bi manası yok
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...