Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TOEFL (genel bilgi paylaşımı)

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

yurtdisinda yuksek lisans icin basvurmustum bir sure once. sonra baska bir test ile kabul aldim. oylesine girdim cumartesi parayi odemis bulundugum icin. merak ediyorum bakalim kac alicam. ieltsten daha zor ama orasi kesin. bir de readingi biraz fazla abartmislar. 1 saat 40 dakikaydi ve 5 makale vardi. onunla baslayinca konsantrasyon dusuyor biraz haliyle.
Sosyal ağlarda paylaş

cambridge i tavsiye ediyorum ben, cd sindeki testleri çöz yeter bence

SORU 1

"the word atpipisi in the passage is closest in meaning" dediği sorularda atpipisini koyu renkle yazıyor mu sistem sınavda ? Kitaplarda alıştım direk koyu olmasına, yalan olmasın şimdi ilerde

SORU 2

Soruyu sorarken hangi paragrafta olduğunu belirtiyor mu cevabın ?
Sosyal ağlarda paylaş

Toefla kayit olurken sinav sonucunu gondermek istediginiz kurumlari secme secenegi var. Daha hic bir master basvurusu yapmadigimdan bu secenege birsey giremiyorum. Birkac ay sonra basvuru yapmaya basladigimda sinav sonucuma "resmi degil bu sinav sonucunu toefl gondersin bize direk" gibi bir sey ile karsilasir miyim? Sinav sonucumu resmi olarak ileride nasil belgeleyecem?
Sosyal ağlarda paylaş

ibt 120 üzerinden. Bir haftalık gramer çalışmasıyla 97 aldım.

TOEFL'a geçen sene girdim ben. Gramer kitabına bakıp yüksek puan alınacak bir sınav değil. Eğer film ve dizileri yabancı dilde takip etme alışkanlığınız varsa, lise veya üni civarlarında genel olarak gramer ve konuşma kurallarını öğrenme şansınız olduysa ve yabancı dilde kitap okuyabiliyorsanız kısaca günlük konuşulan ingilizce ile bir şekilde düzenli etkileşim içindeyseniz rahat puan alırsınız. Benim mesela en düşük puan konuşmadan geldi. Çünkü düzenli olarak ingilizce muhabbet edebileceğim biri yoktu. Konuşma kısmının değerlendirmesinde de "derdini anlatıyor ama dilin zenginliklerini kullanamıyor" gibi bir ifade vardı zaten.

Özetle biraz yabancı dille iç içe olabilme işi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...