Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TOEFL (genel bilgi paylaşımı)

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

Ben 4 sene lisede 2. dil olarak ingilizce aldım, o zamanlar vasattı ama bilkentin hazırlığını geçtim.

Ondan sonra 4 sene tamamen ingilizce eğitim. Dil ve humanities derslerim iyiydi ama hep.

Reading gerçekten çok aşırı kolay 25 üzeri almamanız için hiçbir neden yok. Hızlı okumanız lazım yalnız. Süre gerçekten yetmeyebiliyor. Benim 1 boşum vardı, süre olarak da tek sıkıntı çektiğim yerdi.

Listeningde herşeyi yazdım abuk subuk ayrıntı gelebilme ihtimaline karşı.

Bu iki bölümden 50 puan alırsanız - ki gayet mümkün geri kalanındaki yükünüz azalır.

Speaking biraz tırt. Ben gerçek hayatta da birşey söylerken uzun uzun düşünen biriyim. Ekranda 15sn'n var yazarken kafamda ne söyleyeceğimi kurgulamak sınavda tek geren şeydi.
Son 5 senedir haftada 3-4 gün aktif olarak ventte/skypeta ingilizce konuşan biri olarak sıçtığım yer yine de speaking oldu.

Süre bitmeden sözünüzü bitirmeye çalışın.
Hızlıca söylemeyi planladığınız keywordları yazın outline olarak
Kafanıza kulaklığı iyice bsatırın. Ben diğer bölümleri hızlı çözdüğüm için taskın ortasında millet koro olarak which city you live in demeye başlayınca mouseu duvara fırlatmama ramak kalmıştı.

Writing biraz tricky. Eğer yazma geleneğiniz varsa çok zorlanacağınızı sanmıyorum ama öbür türlü biraz çalışmanız lazım.

Düzgün bir giriş gelişme ve sonuç yazmanız gerekiyor. Girişte savunduğunuz görüşe yer verin. Gelişmede bol bol bağlaç, ağdalı kelimeler falan kullanın. Sonuçta da argümanları özetleyip bububu yüzden budur diye bitirin.

Çalışma konusunda malesef yardımcı olamıycam. Cambridge'in toefl kitabını aldım ama sadece şöyle bir karıştırdım. İsteyene verebilirim ödemeli kargoyla.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
ucunbiri said:

abi kayıt olmaya çalışıyorum internetten, gerizekalı sistem sürekli olarak şu hatayı veriyor.

Credit card authorization failed. Please check your credit card information.

ismimde türkçe karakter falan yok, kartı zilon defa kullandım daha önce internette. nedir yani?

hangi banka? bi tanesini kabul etmiyodu geçen sene.
Sosyal ağlarda paylaş

29R 28L 18S 29W toplam 104

FUUUUUUUUUUUUUUUUU

speakingdne pratik eksikliginden nasil patladim uffffff, ilk 2 soru cok salakti zaten "sevmediginiz bir muzisyeni elestirin" dedi, aklima kimse gelmedi sevemdigim, ismailyk ya giydiriyim dedim dilim dolandi, diyicek bisi bulamadim lamer filan dedim yemediler heralde :p turkce sorsalar gerci gene afallardim, familiar topic diyro bide reziller, omrumde daha once dusunmedim sevmedigim muzisyen varmi diye, sevmediginiz polikaci/cakma vampir/tarihi kisilik/millet/ulke filan deseler ne giydirirdim, fransadan girer fuhrerden cikardim lol

digerlerindede cok acele ettim sanirim, bitirdim baya baya sure kaldi geride donemedim filan, isin komigi score da ilk 2 patates sorudan limited yemsiken kalanindan fair almam

meh
neyse yetiyor bana sanirim bu eheuehu

bu arada writingde gene familiar topci teroru esti, "insan ilk buldugu isimi yapmali yoksa daha sevdigi bir is icin beklemelimi, birinden birini savunun" diye, baktim cok abuk bir soru godwins law i invoke ettim, basladim hitler viyenada sanat akademisine kabul edilseydi yahudileri pisirip sabun yapmak yerine resim cizicek, agzinda piposu ile viyena cafelerinde "Ressamim ben" diye kiz kesicekti filan, onun yeiren yahudileri kesti hebele hubele

bole sacma bir konuda 300 kelime yaz derlerse bende sacmalarim boyle, ama yemisler sevindim ehueheue
Sosyal ağlarda paylaş

internetten kayıt kovalıyorum ibt'e ama sorun veriyordu bir kaç gündür siteyle mi yoksa benim kartımla mı alakalı bilmiyorum ama tarihlere göre sınavları yerleri sürekli olarak değişiyor.

ayın 10'unda istanbul ticaret üniversitesi var
ayın 23'ünde bilge adam var

hangisi daha mantıklı sizce?
bir de şimdi kayıt olsam bu yerlerin tekrar değişme ihtimali var mıdır?
Sosyal ağlarda paylaş

ucunbiri said:

abi ben hala kayıt olamıyorum kafayı yemek üzereyim ya.
10 temmuzdaki sınav için de istanbul ticaret üniversitesi gözüküyor, var mı bir bilgisi olan yamulmayalım gider ayak?

var öyle bir sorun evet ben de bir kaç arkadaş daha o sorunu yaşadı bir kaç gün sonra falan tekrar deneyin ve sabahleyn deneyin :p
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...