Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"nerd olan giremez"

Bone

Öne çıkan mesajlar

Öyle bir tabela asmak lazım.
İddia ediyorum ki geek'ler nerd'lerden zekidir.
Zeki demiyor olsak bile en azından ağzının/elinin ayarını daha iyi bilirler. Öyle de diyebiliriz.
Osmanlı tokatı ile frenk üzümünü ayırt edebilme yeteneklerine sahipler.
Bir geek'e frenk üzümünü gösterince "osmanlı tokatı" demez, ama bir nerd'e osmanlı tokatı atarsanız "frenk üzümü" diyebilir, öyle tuhaf kişiler.

Nerd derken kemik gözlüklü, saçları acayip olan tiplemeler gösteriyoruz.
The IT Crowd'dan Moss'a benziyor hatta.
Ne biçim tiptir o ya.

Bölümden bir sürü geek tanıyorum. Hepsinin üstün yetenekleri ve bilgileri var. Oturup tartışmak felan zevkli oluyor onlarla.
Hoca tahtata soru çözerken birden ayağa kalkıp "hocam dışardan geçen kuş bana tackle attı, tuvalete gidip kendime reset atmak istiyorum" diye bağırmıyor.
Elinin ayarını, avucunun ayasını iyi biliyorlar, aferin onlara.

Ama bugün derste sürt bir olayla karşılaştım.
sınıfta birisi okulu bitirince bar açmak istiyormuş.
tabir etmedi ama büyük ihtimalle carlsberg içilen, mısır patlağı yenilen, okul gruplarının çıktığı şu rock barlardan felandır.
hoca "eğitim içerikli işlevlere sahip bir bar olabilir" diye öneri getirdi, herhalde bar derken cafe düşündü, hani şu tabu, kızmabirader, tavla, amiralbattı tarzı şeyler oynanılan yerlerden.
sınıftaki nerd'ün teki çıktıp "hocam zaten o barlardan var piyasada" dedi, düşündüm nerde var lan diye. sonrasında "hocam o barlardan istanbulda var, adına roleplayin barları deniyor" diyince içimden facepalm çektim.
ulan ne alaka saçma sapan muhabbetler oluyor. sanki random chat meydanına geldim önüne gelen bir şey sallıyor.
hoca sordu ne oynanıyor ki orada diye,
"diendi oynanıyor, naruto oynanıyor" diyince gülme krizine giresim geldi zor tuttum kendimi.
yahu roleplaying'i duymamış adam diendi'yi nerden bilsin? tutup lord of the rings'ten örnek verseydin en azından popüler olmuş bir film.
ha gerçi roleplaying cafe'ye gidip de naruto rpg oynayan varsa o kişiye her şey müstahak.
naruto rpg ne lan. kim daha emo saske olcak şeysi mi...
hoca eğitim içeriğinden bahsederken roleplaying bar diye çıkması ayrı bir tuhaf, roleplaying bilmeyen birisine "diendi oynanıyor" demesi ayrı bir tuhaf.
oldu olacak diendi 4.0 oynayalım, ben tank olcam siz hepiniz healer olun.

işte bu yüzden nerd'leri sevmiyorum.

ama geek'ler iyidir, kuzu ciğerdir, çift kaşarlı pizzadır, soğuk servis edilen biradır.

o nerdlerin bu topiği okuyacağını sanmıyorum (öyle bir durum olsa zaten şimdiye kadar haberim olurdu o kişiden), ama oluyor da okuyorsa saske kadar kafanıza taş düşsün diyorum. Maurice Moss gibi olmayın.

Fifth Fleet out.
(beynime işlendi lan o, beynime işlendi)
Sosyal ağlarda paylaş

e sen benle konuşmuyor değil miydin zaten? boring miyim değil miyim sormamıştım, boşuna zahmet edip gelmişsin.

ha bu arada liflerle şampuanlar aynı keseye konulmaz.
geçen temizlikçinin yaptığını gördüm, uyaracaktım vazgeçtim.
gerçi okulda şampuanla lifin ne işi var esas onu sormak lazım.
keseyi hamama götürüp mikrodalgada 180 derecede buğulama yapıp yemeyi düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...