Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V

tunch

Öne çıkan mesajlar

dsici said:

initiative çok iş. direk sıra koyacaksın birisi oynayacak next turn diyecek diğeri oynayacak vs. aşırı uzun sürer oyun ama seçenek oyuncuya kalır hızlı tıklayan kazanır savaşları mı uzun beklemek mi diye

kesinlikle katılıyorum.. gold edition alıcam yarın.. bi bakarsın düzeltmişler :P
Sosyal ağlarda paylaş

Hot Seat Modu

2K Games’ten yapılan açıklamaya göre, Civilization’a yeni bir patch hazırlıkları başladı. Bu patchte en önem verilen konu ise Hot Seat modu. 2K Games’ten Greg’in yaptığı açıklamaya göre, yeni patchle birlikte, çoklu oyuncu bölümüne Hot Seat modu da gelecek.

Hot Seat modunu Heroes of Might and Magic serilerini oynayanlar yüksek bir ihtimalle bilecektir. O zamanlar bir evde bir pc bile lükstü. Bırakın ağ bağlantısından bilgisayarları birbirine bağlamayı internet bağlantısı bile çok zor bulunuyordu. Böyle bir ortamda da oyunculara çoklu oyuncu desteğini bir masa oyunu sistemiyle sağlıyordu oyun firmaları. Sırasını savan koltuktan kalkar diğeri oturur her türlü işlemini yapardı.

Sanırım Civilization’ın multiplayerda beklenenleri verememesinden dolayı bu tarz bir oyalama taktiğini gitmiş 2K Games.

Fakat Greg’in bir diğer açıklamasına göre; bu patch sadece Hot Seat modu için çıkartılmıyor. Aynı zamanda diğer multiplayer buglarını da düzeltme yönünde çalışmalar var. Patch çıktıktan sonra konuşmak belki de daha iyi olacaktır.

http://onuraycan.wordpress.com/

yoksa düzelicek mi dostlar ? :D
Sosyal ağlarda paylaş

start bias aslında şahane bir özellik. multide ben de kullanmam. aldığın ülkenin iyicene havasına giriyorsun. AI da random değilse o kombinasyon acayip keyifli oluyor. ramses piramietlere gitmezse ben aynı keyfi alamıyorum :P pangeae zaten oynanmaz. hatta continents dışında oynanmaz. kıta keşfetmek, deniz avantajları, harita açmak gibi alt sistemlerin en iyi işlediği harita düzeni. skoru zorluyorsan oyna tabii, elizabeth al islands oyna falan ama asıl zevki continentsde.

yeni expansion kağıtta durduğu kadar iyise oyun ne hale gelir diye düşünürken beynim patlıyor. god tierın üstünde ne vardı?
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

biz shuffle (all random) oynadığımız için bayağı bayağı dengesizlikler oluyor ama o handicapleri atlatıp oyuna dahil olmak düz start biaslı pangeae oyundan kat kat daha zevkli

hocam şöyle dengesizlik..
şu turnlerin aynı anda olması yani hızlı olanın avantajlı olması olayı... çok mu can sıkıcı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes aynı dezavantaja sahip, her ünite kaybedişinde böyle multi olmaz olsun diyip basıyorsun küfrü. Ama her ünite öldürüşünde türk filmi kötü adamı kahkahaları atıyorsun falan. Son tahlilde bizim için dealbreaker değil, hala keyifle multi civ atmaya devam ediyoruz.

Bu arada oyunlar genelde haftasonu akşam. Mesela bu cuma akşamı ayarlarız bişeyler. 3v3 tercih sebebi tabi, 8 kişi olunca çok sorun oluyor.

Salih bi network olayından bahsettin ya onu nasıl yapabiliyoruz hamachi falan bi araştırsana panpa. DCler loadingler falan benim açımdan combatta kaybedilen ünitelerden daha çok can sıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Akşam maç var gençler bünyeleri hazırlayın. 8-8,5 gibi başlayalım, tercihen 3v3.

VPN ile hotseat oynamaya olayını denedik dün sparkla, evolve diye steam benzeri bi platform var gerçekten hotseat oynayabiliyorsun. Yalnız turn başında 2 kişi oyunlarda pek olmayan bi lag ve 2 defa da dc oldu, o kadar iyi gelmedi bana. Var mı böyle hamachi benzeri ama daha iyi çalışan alternatif bi çözüm?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...