Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V

tunch

Öne çıkan mesajlar

promotion stacking oyunu kırmıyordu herkes yaptığı için. sadece çok gerizekalı combatlar oluyordu

maritime city stateler de oyunu kırmıyordu. sadece hakettiklerinden ÇOK daha fazla önem kazanıyorlardı

kaçınız şurda emperor veya üstü en azından cont.+ bir oyunu cheesesiz bitirdiniz çok merak ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ya balansını da anlattım o da kötü, hep kötü herşeyi kötü. ama işte tb sıtarkırak isteyenlerle düşünmeden strateji oyunu oynadığını hissetmek isteyen kitleleri hedef alınca iyi satıyorlar, x-com development sürecinde aynı şeyi tekrar yaşıyoruz yani.

mimledim ama bundan sonra dumbed down oyundan şikayet ettiğinizi görürsem yandınız heh.

balansin nesi kotu? tek dedigin "ABI TEK STATA BAGLAMISOLAR O YUZDEN DUMB DOWN"

gayet iyi isliyor tek stat olsada sistem, promotionlari oyle guzel yedirmislerki zaten ordan kendi kafana gore farkli unite cikarabiliyorsun, hicbir uniten birbiri ile ayni degil, nesi dumb down bunun?

amaca uygunluk denen bisi var, amaca uymiyan seylerin sadelestirilmesinde bir problem yok, sirf stat olsun diye stat eklemek ile o stati oyun mekaniklerine yedirebilmek ayri seyler

ama surda ayriliyoruz, sen yuzeysel bi sekilde "mantiksiz" gibi bir acidan yaklasiyorsun olaya, bizde diyoruzki oynanis icinde mantiksiz dedigin seyler tikir tikir isliyor, gerisi teferruat

hic geregi yokken ME2 gibi butun sistemi traslarsan elestiririz ama civ5 kac senedir kisirdonguye baglamis sorunlari kokukunden cozen radikal onlemler aldi, hicbir civ oyunu 5 kadar koklu degisiklik yapmadi, 1 den beri ayni oyunu 3-5 kozmetik degisiklikle sunuyor sid meir efendi
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

kaçınız şurda emperor veya üstü en azından cont.+ bir oyunu cheesesiz bitirdiniz çok merak ediyorum

problem o zaten, 12 civ huge map vanillada bitirilemiyordu, kac kere denedim her seferinde turnler arasi sac bas yolarken biraktim, hele uydu sonrasi cekilmiyor hic

huge dan baskada map oynamam, ole 4 kisilik mapler filan bayiyo beni, bi oyun oturdugumda 4-5 hafta rahat oyniyorum, victory filanda koymam nereye kadar devam ederse
Sosyal ağlarda paylaş

hem dumb down hem balansı kötü, promosyon dediğin o yumruk ikonu 6 mı 8 mi olacak onu belirliyor sadece. yetersiz tek bir değer strateji oyunu yapıyorsan, shooter yaparsın ancak tek değerle. sistem kökten yetersiz yani, üstüne ne kadar inşa etmeye çalışsan, bin tane promosyon koysan gene yetersiz. önceki oyunlar da yetersizdi ama artık burada son raddeye vurdurmuşlar.

skyrim'de de hp/stam/mana yapınca kıyameti kopardık yani ben dahil, burada değer eklenecekken değer eksiltip derinliği tümden çocuk havuzu seviyesine getirmenin neresi savunulur anlam veremiyorum.

me2 de skill'lerin olayını kaldırdı işte imleç neyi gösterirse onu vuruyor, aynı o kafa bu kafa. iksboks shooter oynayan adam bir bakışta anlasın, "tamam bunda 100 yumruk var 80 yumruktan iyi demek ki" diyebilsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Kaede said:

problem o zaten, 12 civ huge map vanillada bitirilemiyordu, kac kere denedim her seferinde turnler arasi sac bas yolarken biraktim, hele uydu sonrasi cekilmiyor hic

huge dan baskada map oynamam, ole 4 kisilik mapler filan bayiyo beni, bi oyun oturdugumda 4-5 hafta rahat oyniyorum, victory filanda koymam nereye kadar devam ederse

windowed (full yap artık çözünürlülügn neyse) + stratejik map oyna turnler max 10 sn cogunluk 5-6 saniye su an.
ki zaten normal map eziyet bence 2 kürek sallayan adm görcem diye
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

hem dumb down hem balansı kötü, promosyon dediğin o yumruk ikonu 6 mı 8 mi olacak onu belirliyor sadece. yetersiz tek bir değer strateji oyunu yapıyorsan, shooter yaparsın ancak tek değerle. sistem kökten yetersiz yani, üstüne ne kadar inşa etmeye çalışsan, bin tane promosyon koysan gene yetersiz. önceki oyunlar da yetersizdi ama artık burada son raddeye vurdurmuşlar.

skyrim'de de hp/stam/mana yapınca kıyameti kopardık yani ben dahil, burada değer eklenecekken değer eksiltip derinliği tümden çocuk havuzu seviyesine getirmenin neresi savunulur anlam veremiyorum.

me2 de skill'lerin olayını kaldırdı işte imleç neyi gösterirse onu vuruyor, aynı o kafa bu kafa. iksboks shooter oynayan adam bir bakışta anlasın, "tamam bunda 100 yumruk var 80 yumruktan iyi demek ki" diyebilsin.

oyunu oynamadigini anladik surdan direk, artik ne desen bos valla sam :D
Sosyal ağlarda paylaş

Daesu said:

Viktor said:

Kaede said:

windowed (full yap artık çözünürlülügn neyse) + stratejik map oyna turnler max 10 sn cogunluk 5-6 saniye su an.
ki zaten normal map eziyet bence 2 kürek sallayan adm görcem diye

ya strategice ceviren modum vardi vanillada, sen unutsanda end turne basinca liodu cik diye heueheu, ona ragmen cekilmiodu

simdi duzeltmisler baya, turnler problem olmio su anda
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:
oyunu oynamadigini anladik surdan direk, artik ne desen bos valla sam :D

ha pardon yumruk ikonu ormanda mı 8 dağda mı 8 onu belirliyor öyle varyasyonu var lol.

yumruk ikonu haricinde birşeyler etkileyen promosyonlar çoooook azınlıkta, ama pardon üstüste 100 tane battlecruiser bindirmemek daha önemli ehueh

oyuna psionic storm koyaylardı da bu kadar "strateji öğreniyorum" anaokulu kitabı kıvamında olmasaydı derinliği.
Sosyal ağlarda paylaş

istediğin kadar yumruk ikonu de dur. her hex'e bir ünite stackten 100 kez daha iyi bir sistem, heleki range üniteler, hilllerin mountainların forestların jungleların range kesmesi, arttırması gibi featurelar varken.

kıyas kabul etmez, kat kat üstün.

bu kalite sayesinde, yer sekillerine göre oyunun şekli değişiyo, cok daha kuvvetli orduları yavaslatabiliyorsun, eritebiliyorsun. veya aynı sebepten dolayı, her hex'e 1 ünite girebildiğinden, sehierlerin kendi combat statı olduğundan bazı ülkelere hiç bulasmıyorsun cerez olmalarına rağmen, sırf dağlık bölgede olduklarından, ünite fazlanın etkisi olmıycağından.

isteydiğin yumruk de dur.
Sosyal ağlarda paylaş

elmayla armudu karıştırmakta bu ısrar, sanki yumruk ikonuyla hex başına limit birbirine göbekten bağlı. 1 unit per hex de doomstack kadar gerizekalıca stratejik ölçekteki oyunda. 2-3-4 filan limit konabilirdi pekala.

yer şekillerine göre oyunun şekli hep değişiyor, 2012 icadı değil zaten floppy disket oyunlarından bu yana olan birşey.

yumruk.

medicti bilmemneydi onlar devede kulak listenin bütününde, promosyon denilince zaten o tarz şeyler olmalıydı hep ama yumruk modifikasyonuna abanmışlar.

yumruk.
Sosyal ağlarda paylaş

stackingin gitmesi güzel birşey, savaş sistemi aynı zaten. vanilla dşında bakmadım ama diplomacyde aynı bok. square den hexe geçti stacking gitti başka ne var? o yumrukta 4deki yumruk. o medic 4teki, medic. sam aşırı yanlı yorumlar ypaıyor diye sizde aynı türden cevap verince bir komik kaçıyor.

hala 4teki mekaniklerin hepsi gelmeden, üstüne toplu indirim gelmeden bu oyunu almak kendi kendini soymaya benziyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun 1.0 hali gercekten feciydi. gecen arkadaslarla online son patch halini oynadik(connection sorunlari sagolsun mecburen hotseat) bayagi bir duzeltmisler, bide expansion gelince ustune bayagi gideri var. bacak sakat evdeyim 1.5 haftadir 4 gundur sabah aksam bunu oynuyorum. bide viktor ben cift ekrana gectim birinde veriyorum next turn u digerinde dizi falan izliyorum oyle olunca end game sonsuz turnler cekilir hale geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...