Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oscar 2010

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Myshkin said:

En orijinal senaryoyu distric 9 daha çok hak ediyordu. Elleri değmişken o ödülü de hurt locker'a vermişler resmen. Nefret ediyorum piyasada sağlam film yok diye ortalamanın üstü, idare eder filmlerin oscar(lar) almasına.

yalnız hurt locker en iyi özgün senaryo ödülünü aldı
district 9'in klasmanı en iyi uyarlama senaryo dalıydı :) onda da precious aldı ki %95 oranıyla onun alması bekleniyordu.
Kimilerine göre yılın en iyi filmi çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

asıl avatar overratedın allahıydı be.
iyiki bi 3d hedehödö yapıldı yani.
camerona bayılırım ayılırım ölürüm yani ama sırf goruntu yuzunden AVATAAAR NAAAVIII diye deliren insanları gordukce tiksinti gelmişti hani.

2 oskar yeter, onları da alması gereken dallarda aldı zaten, tam kararındaydı.

hurt locker izlemedim bi yorum yapamicam aldıgı oduller icin.
Sosyal ağlarda paylaş

Inglourious Basterds bence biraz daha daya almalıydı, D9 da almalıydı. Hurt Locker gerçekten hoş film, ama bence Avatar gibi o da oscarlık bir film değildi.

Ses hede hödöyü nasıl alamadı IB anlamadım, acayip iyiydi ses efektleri.

HUGO STIGLITZ yazısından sonra çörleyen gitar efekti yeterdi lan, oscar right there buddy.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bana kalırsa en iyi film Precious falan almalıydı ama Bigelow'a birazda klasik Oscar sempatisi duyularak ödül verildi.

Hurt Locker sinematografik olarak olağanüstü bir film, kurgu ödülünü sonuna kadar hak ederken ses ve ses miksajı dalında da fazlasıyla hak ettiği ödülleri rakipsiz aldı. En özgün Senaryo olayı tartışılabilir çünkü oradaki olay özgünlükten çok nasıl desek, özgün olmayan Irak'taki günlük bir hayattan bir kesitin insanların tam istedikleri şekilde hikaye kurgusuna alınarak sunulması diyebiliriz.

En İyi Film Oscar'ını bunun almasının sebebi hem milliyetçi bir hikaye olması hemde Bigelow'a geçte olsa bir değer verme gösterisi sunmak istemeleriydi. Ayrıca Hurt Locker ile tabii ki en iyi yönetmen dalında ödül alan ilk kadın yönetmen olunca filmi de diğer adaylar arasında biraz ön plana çıktı.

Yani film ve özgün senaryo dalında tartışmaya açık ama geri kalan konularda bence hurt locker'in tartışılması çok mantıksız, teknik olarak bütün sinemacıların gıpta ettiği bir yönetmen Bigelow. Sinemada kadın bakışı rerörerö
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...