Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

konsol alayım ne alayım

SeymourButts

Öne çıkan mesajlar

Turkiye'de daha xbox adam gibi markete girmedigi icin xbox alirsan sorun yasarsin tahminen, onun haricinde live'da da destek falan yok turkiye'ye, pek guzel bir tecrube olmaz tahminen. xbox'in benim en sevdigim olayi xbox live cunku.

Yoksa bence xbox daha iyi bir konsol playstation'dan, bu yilin son ceyreginde natal da cikacak, ama iste turkiye'de ps var sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
BabacumMostors said:

micro genius al (tu)

evet tank 1942 micro genius exclusive mesela :)

bende ps 3 var gayet memnunum. exc oyunları da süper (bence) yanlış bilmiyosam bi de heavy rain ps3 exclusive.
gow 3 demon's souls ve heavy rainin ps3 exclusive olması çok cazip hale getiriyor ps3ü.
Sosyal ağlarda paylaş

Konu 3. sayfaya gelmiş ama yarısından çoğu "o rulz, bu sux, şu gıral, bunu al" gibi anlamsız, yüzeysel mesaj dolu. Tebrikler.

Ben yeni (sayılır) aldığım için kendi görüşlerimi şöyle özetliyim, belki yardımı olur, PS3 vs Xbox360: PS3'te başarılı exclusive oyunlar var, ben şahsen önem vermesem de Bluray var, görünüm olarak daha şık falan. Fakat konsolun kendisi bile biraz daha pahalı, oyunları başlı başına ayrı dert, orjinal alma zorunluluğu var malum. Bu orjinallik zorunluluğu, garanti ve online oynama imkanını yanında getiriyor ama bir yandan da.

God of War 3, Gran Turismo 5, Killzone 2, Uncharted 2, Demon's Souls oyunlarının 2-3 tanesine ciddi ilgi duyma durumun yoksa, firmware atılmış, harddiski 250 GB yapılmış, 2 kollu bir spot Xbox'ı 550-600 TL'ye alabilirsin. PS3 ve yanına istediğin 2-3 oyunu almak ise şöyle bir 1300 TL falan tutar heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

spot olarak alırsa 120gb ps3 + 2 yeni oyunu 700-750 civarına alabilir.

TR sınırları içinde alacağı Xbox'ta eğer mediamarkt tarzı yerlerden almayacaksa yine kaçak olacağı için aynı seviyede görebiliriz.

Yani hemen hemen aynı fiyata denk gelir aslında kaçak alırsan ikisini de ama oyun pahalılığı yüzünden PS3 biraz daha zahmetli iş,

Ha gittigidiyor tarzı sitelerden takip edersen 20 milyona eski ve kaliteli ps3 oyunlarının gittiği oluyor. Fazla para dökemeyeceksende oyunlara az çok para biriktirir spottan bir tane oyun alırım 1 ay sindire sindire oynarım da diyebilirsin.

Misal Uncharted 2, D&R'larda mediamarkt'larda falan 170-180TL civarındayken spotta 90-110 arası değişiyor.

Yani aslında Türkiye'de ikisi de aynı şey, ama benim tercihim her zaman kalitesiyle PS3'tur. Exclusive oyunları bile fazlasıyla yeter de artarda.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Konu 3. sayfaya gelmiş ama yarısından çoğu "o rulz, bu sux, şu gıral, bunu al" gibi anlamsız, yüzeysel mesaj dolu. Tebrikler.

Ben yeni (sayılır) aldığım için kendi görüşlerimi şöyle özetliyim, belki yardımı olur, PS3 vs Xbox360: PS3'te başarılı exclusive oyunlar var, ben şahsen önem vermesem de Bluray var, görünüm olarak daha şık falan. Fakat konsolun kendisi bile biraz daha pahalı, oyunları başlı başına ayrı dert, orjinal alma zorunluluğu var malum. Bu orjinallik zorunluluğu, garanti ve online oynama imkanını yanında getiriyor ama bir yandan da.

God of War 3, Gran Turismo 5, Killzone 2, Uncharted 2, Demon's Souls oyunlarının 2-3 tanesine ciddi ilgi duyma durumun yoksa, firmware atılmış, harddiski 250 GB yapılmış, 2 kollu bir spot Xbox'ı 550-600 TL'ye alabilirsin. PS3 ve yanına istediğin 2-3 oyunu almak ise şöyle bir 1300 TL falan tutar heralde.

+1
Sosyal ağlarda paylaş

benim bos vaktim cok, deli gibi oyun oynarim diyosan xbox alicaksin. bu kadar basit. 20 liraya oyun aliniyo denmis. 20 liraya playstation 3 launch oyunu olan resistance'i zor aliyosunuz ya. oyun ciktiginda bir kac ay bekleyecek sabriniz yoksa, direk oynamak istiyosaniz ps3 masrafli.

baggionun dediklerini tekrar edicem belki biraz ama uc konsola da sahip biri olarak kendi dusuncelerimi yaziyim.
[list]
xbox
iyi yanlari:
[*]3,5 liraya oyunlari daha playstation 3 kullananlar yakindan goremeden bitirme imkani.
[*]homebrew yaparsaniz dlc'leri bile bedavaya oynayabilmek.
[*]playstation 3 ile uc assagi bes yukari ayni grafikler (playstation 3 uzun vadede xboxi gecicek buyuk ihtimallede senelerdir uncharted falan disinda bi turlu gecmisligi yok hala, bi de god of warda yardirir iste [biri soylemeden ben soyliyim: burda da microsoft oyun yapimcilarinin ayagini bagliyo, ikimizede ayni kalitede cikar diyo])
[*]dikkatli olursan online da oynayabilme imkani.

kotu yanlari:
[*]bir kac sene icerisinde playstation 3'un grafiksel olarak fark atabilme potansiyeli.
[*]cabuk bozulabilme ve garanti olmamasi.
[*]online oynamak parali, gerci oyunlara para verilmedigi dusunulurse verilecek 3$'a takilmak komik kaciyo.
[*]dikkatli olunmazsa online'dan ban yemek.

playstation 3:
iyi yanlari:
[*]bir kac sene icerisinde xbox 360'dan cok daha iyi olabilme potansiyeli.
[*]daha stabil bir sistem ve garanti kapsami
[*]blu ray
[*]bir kac tane saglam exclusive
[*]sikintisiz online oynama derdi

kotu yanlari:
[*]xbox 360 sahipleri oyunu daha cikmadan 3-3,5 liraya bitirirken, ps3 sahibi hemen bitirmek istiyosa en az 80-90 lira. bir kac ay beklerse 50-60 lira para vermesi gerekiyor.
[*]homebrew olmamasi.
[*]kim ne derse desin PSN'in XBLive'den kotu olmasi.

wii:
oyun oynamak icin gereksiz. kiz arkadas ile veya ogrenci evinde eglenmek icin fena degil.
[/list]
boyle bkaildiginda is tamamen suna geliyor: az parayla cok is yapmak (biraz da risk alarak) >> xbox. paraya kiyip kafa rahat modunda oynamak >> ps3.
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:

Defalarca ozetlenmis. Derdiniz ucuza oyunsa, xbox, ama orjinal alirim, god of warimi oynarim ise ps3 al.

iki konsol da guzel, haksizlik etmemek lazim.

evlat acısı gibi koyuyor.hani bazı oyunların acelesi yok bekleyip 30 liraya alınca tamam ama.mesela fifa 10 gow uncharted gibileri hemen almak lzm.o da acıtıyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

bence de bu saatten sonra bi bok olacagi yok ama senelerdir ps3'un daha kapasitesinin %50 si kullaniliyomus oluuuuuum muhabbeti dondugu icin yazdim.
ayrica korsan konusuna gelince, kotu bisey ama gercekci olursak cogu insan icin cok cok buyuk bir avantaj. korsani kaldirsak turkiyede xbox kullanan tek tuk insan kalir.(playstation 3 ile ayni oyun satin alinabilme opsiyonlarina sahip olsa bile)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...