Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stronghold Kingdoms

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Mirluin said:

poleturner abanmaya pek gerek yok yani öylemi

yani ordunun amacına göre bence hala pikemen > swordsmen ama bazı ordulara swordsmen eklemeyide düşünüyorum HP leri fulleyince işe yarıyolar

victormature said:

Lord_Argos said:

İrlanda bizim oldu artık RAK (Royal Army of Kilkenny) ile irtibata geç :D

nasıl geçicem irtibata ? bide world2 değil mi? senin nick ne hocam ?

world 1 deyiz. Mathera oyun içi nickim bana mesaj atarsan yardımcı olurum ben.

Mirluin said:

bide köyü convert edince natural defence: high falan var onlar neci?
edit: burda okuduğuma göre defans olarak tırto taşlar geliyomuş kalenin bazı yerlerine, daha çok dezavantaj oluyomuş o yüzden düzeltilene kadar en iyisi hiç bulaşmamak :p

bi faydasını görmedim vallahi şimdiye kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

hoşuma gitti ya bu, yazın kesin oynarım adam gibi.

ben şeyi sorucam ya, daha rank 9'um yeni köy alamadım henüz. sebzedir ekmektir açtım hepsini, yemeği x4 veriyorum ama ambarda yine peynir ve elma birikiyo. yok mudur bi yolu şu herifler bunları yese de ekmekle sebzeleri satsam?
Sosyal ağlarda paylaş

hmm tamam, o zaman ufaktan ete geçeyim ben. et ve peynir yedirecem bol bol.

bi de ben şu din olayına sadece 1 rp verdim onda da iki haç diktim uzağa bi yere 80 faith point mi ne yaptı bikaç gündür, bi işe yarıyolar mı bu puanlar sonra yoksa boş işlerle mi uğraşıyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

Din puanı ile şehrine belli bir süre saldırmazlık atabiliyorsun aynı şekilde başkasının şehrinede atabiliyorsun ayrıca saldırmazlık atmamış birine atıp onun da din puanını kullanıp saldırmazlık atmasını engelleyebilirsin. Faction savaşlarında daha çok işe yarıyor. Onun haricinde daha fazla sebze ve et yeri yerleştirirsen elinde birikme imkanın olur.

Bende Viscount'um ama pek oynayamıyorum, alıcı varsa verebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de bıraktım geçen ay, 7 köye filan ulaştıktan sonra sadece ai saldırılarının neden olduğu hasarı tekrar tekrar tamir etmek bayıyor bir yerden sonra. hani tanıdıklarla beraber ortak bir grup kurmaya izin verse gene neyse ama o da olmayınca hergün belli bir vakti çöpe atıyormuş gibi hissediyor insan.
Sosyal ağlarda paylaş

"gibi hissediyorum" diyorum, öyle hissettirmesinin nedeniyse eğlendirmemesi. :)

çöpe atılmış düşünmedim doğrusu oyun oynadığım zamanları, güzel vakit geçirttiklerini düşündüğüm sürece. e hayatta çalışmaya etmeye katlanmanın nedeni güzel zaman geçireceğimiz zamanları düşünmekse, daha ne? 7 köyün duvarını günde iki defa baştan inşa etmek iş gibi geliyor bir yerden sonra sadece.

oyunlarda çöpe atılmış zaman olarak göreceğim belli şeyler var:

- grind
- farm
- dkp biriktirme
- anlamsızca tekrarlayan, eğlendirmeden fare tıktıklatan mekanikler

yanlış anlaşılmasın yani kimseyi soğutmak değil maksadım, belki de ben kafama göre faction bulamadım diye. girdiğim iki tanesi yıkıldı, üçüncüsü de faction ha var ha yok belli değildi. e buradan eş dostla da bir araya gelemiyoruz. sosyal ortam oluşturmaya çalışılan bir oyunda büyük yanlış olmuş bence rastgele başlatması.
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtta sulh, Cihanda sulh.
İkinci köyümü yeni aldım aynı parish'ten altınla. "Plains" arazi seçip peynir-ekmek üretiyorum. Parish'ten gelmese de arazi bonusu geliyor peynir-ekmeğe.
Zaten ilk köyün gelişimi çok yavaşladı. Odundu, taştı, demirdi ilk köyden akıtıyorum oraya. Bayağı hızlı gelişiyor.
Ben kimseyle savaşmasamda sevdim köy(leri) yönetmeyi. İlerde bir kaç tane daha alınca bunaltır mı bilmem ama.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Of sonunda oyundan banlandım.

Oyunu 8 aydır falan oynuyodum. Prens oldum kurduğum faction oyunun en aktif ve güçlü 2-3 factionundan biri haline getirdim puan sıralamasında ilk 10 a soktum. House 17'nin kurulmasında başı çeken 2-3 liderden biriydim. İlk kurduğumuzda İrlanda'da 2 county yönetirken yaptığımız savaşlarla bütün İrlanda'yı ele geçirdik house marshall'ımızı İrlanda'nın yeni kralı yaptık bende kralın en güvendiği kişilerden biri olarak Ulster'in valisi oldum.

Daha sonra oyunun monotanlaşması sıkıcı hale gelmesi artık çok daha büyük politik yükümlülükler altına girdiğimizden dolayı bütün görevlerimi bırakarak yanıma aldığım 3-5 arkdaşımla yeni bi faction kurup koca bir house a savaş açtık ve savaştı kazanıyoken kral bana tekrar geri gelin house hep beraber savaşalım çağrısı yaptı kabul ettik ve tekrar house'umuza girdik savaştık ettik İngiltere'ye Galler'e gittik vs vs vs.

Şunu söyleyebilirimki bu kadar şeyden sonra oyunun resmen bi celebritysi haline geldikten sonra adamlar beni ve baya bi insanı yoktan sebeplerle oyundan banlamaya başladılar dün gece oyunda moderatör olan bi oyuncunun 4 köyünü bi anda sildik/ele geçirdik ve bu sabah girdiğimizde en az 10 kişi oyundan banlandığımızı gördük.

Kısacası diyeceğim şudurki bu oyuna para harcamanadan oynamadan önce 2 kez düşünün.
Gidin Age of Empires Online falan oynayın bu oyundan adam olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

account sharing diyor.

H19 ile savaşa başlamamızla başladı zaten herşey şifrelerimizi değiştirmeye accountlarımızı incelemeye başladılar resmen bi sindirme baskı kurma politikası uyguluyor adamlar.

supporttan kanıt gösterin diyoruz gösteremiyolar chatte nolduğunu soranları banlıyolar falan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...