Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stronghold Kingdoms

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

dış perde kısmıda bitti duvarların, şimdi kapıyı bacayı falan ayarlıyorum, zaten 2. 3. 5. köy falan düşünmediğim için tüm kaynaklar bu köye akıyor.

http://img256.imageshack.us/img256/9306/newacdsee60bmpimage.jpg

birde okçuların limiti nedir? misal 300 kişilik karışık bir orduyu 150 okçu (full research) çok rahat kayıpsız temizliyor. 250 civarı bir okçu grubu düşünüyorum ben defeans için.
Sosyal ağlarda paylaş

adam 2. köyümü ele geçirdi. şimdi tekrar saldırıyorum geri almak için. eğer savunma adına bişeyler yapamazsa alırım. asıl ordumun çook uzaklarda bir yerlerde olması ne acı. onunla saldırabilsem azına bile sıçarım da, kaledeki okçuları falan komple yolladım. bakalım sonucu bildiririm 5 saat sonra :)
Sosyal ağlarda paylaş

castle not enclosed nedir beyler? ne yaparsam yapayım kalenin bi tarafında bir açıklık kalıyor, bir türlü kapatamadım köyün etrafını. sürekli mavi ya da kırmızı duvara tosluyorum. en olmayacak şekilde oraya, buraya uzatıyorum; ama hep son bi nokta kalıyor kapatamadığım.

çok fena penaltı geliyor popülariteye. bug falan derseniz net bırakıyorum oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

o bir kare açıklık normal mavi göstermesi lazım, ama kale açık kaldı dememesi lazım, kapı koydun mu duvarla birleştiği yere? başka bi yerde açık olabilir.

çünkü yane mecbur kapı olacak orası hatta tüm haritayı duvarla bile kapatsan dış beyaz çizgiye kadar olması gerekicek o yolun
Sosyal ağlarda paylaş

Manyagin teki her gun parishime 20-25 catapult, 150-200 archer, 40-50 de pikemen ile saldiriyor. Adam her gun bayrak caldigi icin 3 bayrak gerektiren Sergeants At Arms Office yapamiyorum ve dolayisiyla 50 okcudan daha guclu bir savunma kuramiyorum. Saldirilarda epey bir asker kaybediyor ama oldukca ileri seviye oldugu icin kaybettigi orduyu kisa surede yenileyebiliyor sanirim. Yani adam bir nevi corpse camping yapiyor. 1 bayrak gerektiren binalarin tamamini yaptigim icin bayraklari adam gelmeden harcamam da mumkun degil. Ne tavsiye edersiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

evet, adama biat etmenin vakti gelmiş demek ki. artık vergiye mi bağlanırsın ne yaparsın bilmem ama bi centilmenlik anlaşması kopartmaya bakman lazım.

ya da senin gibi adamdan çeken başkalarını organize etmeye çalışabilirsin; ama o elemanın dostlarının da kendi çapında olacağını varsayarsak durumun pek parlak değil hehe
Sosyal ağlarda paylaş

Birkac saat sonra page olup bir factiona girecegim zaten. Ama bunun onu durdurabileceginden emin degilim.

Adamla muhabbete girmek istemiyorum, cunku hani fazla dikkatini cekersem bu defa koylerime saldirmaya baslayabilir. Gerci koylerimin savunmasi parishten cok daha guclu ama adam ve gordugum kadariyla factionindaki diger oyuncular da benden cok guclu(ismi Dave1 bu arada).

Aslinda sadece bana degil Iskocyadaki butun parishlere Ingiltere'den bu tarz saldirilar geliyor. Iskocya daha gec acildigi icin parishler henuz gucsuz.

Edit:

Demin Dave1'in son saldirisi geldi. Sonuc:

Attackers:

Archers: 121/203
Pikemen: 172/177
Catapults: 18/30

Defenders:

Archers: 23/50

Ve tabii bayragi caldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

adam 2. köyümü ele geçirdi. şimdi tekrar saldırıyorum geri almak için. eğer savunma adına bişeyler yapamazsa alırım. asıl ordumun çook uzaklarda bir yerlerde olması ne acı. onunla saldırabilsem azına bile sıçarım da, kaledeki okçuları falan komple yolladım. bakalım sonucu bildiririm 5 saat sonra :)

vallahi, oyuna başladığımdan beri hiçbir aksiyon olmuyor, dün ne aksiyonlar yaşadım arkadaş.

köyümü geri almak için saldırdığımda, üstümdeki bi köyden de bana saldırı geldi capture etmek için. heralde kalemdeki bütün savunmayı dışarı çıkardığımı falan düşündü. aslında öyle de yaptım tabi ama hemen yanımda arkadaşım var sağolsun yüklü yüklü okçu yolladı bana, yerleştirdim onları kaleye. adam gelene kadar da swordsman falan çıkardım onları da koydum temiz temiz.

Sonuç olarak bana gelen saldırıyı püskürttüm, 5000 honor kazandım, köyümü ele geçirmek için ise 6000 honor kaybettim ama geri aldım. adamlar ağladı falan "noo dont do that, dont take my village!" falan diyor. dedim kafanız mı güzel lan 2 saat önce dalga geçiyodunuz benle nerden senin köyün oluyor falan. enteresan insanlar var ya ahah
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Captain savunmada hemen hemen hicbir ise yaramaz. Cunku ozel taktiklerini kullanamiyor ve agresif stance'a sokulamadigi icin sadece direk ustune gelen adamlara vuruyor. Hani ancak adamlarin cok gectikleri bir noktada is gorebilir.

suna katilmiyorum ben, tek bir captainin kaybi kesin savunmayi goz yasartici zafere cevirdigini gordum defalarca =]

extra captaina ayiracak paraniz varsa keepinize bir tane koyun; hayvani armori ve hit pointi sayesinde cok uzun sure dayaniyor merkezde, ve her gelen saldirgan teke tek cikmak zorunda kaldigi icin agir avantajli oluyor cevre kulelerden gelen ok destegini de arkasina alinca

pahali tabii, yani harcanacak adam degil. sadece merkezde, hemen bayragin onune koyarsaniz verdiginiz paraya deger, ama zaten o durumda da her saldiriya ugradiginizda merkezdeki captaininiz savasmak zorunda kaliyorsa kalenizde sorun var demektir =P
Sosyal ağlarda paylaş

ehe iyi para yapmissin ama o parayla research sinirlamasi olmasa bile 6-7 tane anca koyarsin; 1K ilki icin, ikincisine 5K mi ne oduyorsun, artiyor sonra bildigim kadariyla. zaten max research ile 4 captain yapabiliyorsun eger dogru hatirliyorsam, ki gerek yok o kadara bence. gerci captainlarin hizlarini arttirabiliyorsun artik, su anda etkili olabilir bol captain bulundurmak, bilemedim
Sosyal ağlarda paylaş

Merchant lord rp si yapıyorum zate, parayı harcıcam research için zaten ama şu an philosophy kasıyorum,2 puan kaldı max olcak, level atlamayı bekliyorum 10k xp kaldı onada, akşam alırım, 6k dan 2k ya düştü reseach fiyatı, 6k ya geri çıkana kadar 15 puan falan yaparım herhal ordan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...