Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple iPad

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

Penthesilea said:

dengi degil lafina cevap verdim ben.

gunumuz kullanicisinin ihtiyaclari arasinda multi-threading, flash destegi, cikarilabilir battery vs vs vsvsvsvsvsvsvs olmamasi da benim ayibim degil valla.

mobil cihazlarda cikabilir batarya bir evrim hatasidir. bir insan bataryasini niye cikarmak istesin ki? yok bataryayi cikarmak istiyorsa ramini islemcisini de cikarmak istesin, onlar da moduler olsun.

ayrica skype geyigi gecmis, apple'in kulaklik slotlari tek jackli kulaklik-mikrofon kombosunu destekliyor. on tarafta kamera olmamasi ise kotu. ama olsa da nasil kullanacaktik bilemiyorum, kaldirip havada mi tutucaz aleti? cok komik bir goruntu olur.. dizinde tutsan da cenenden baska birsey goremeyecekler.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

mobil cihazlarda cikabilir batarya bir evrim hatasidir. bir insan bataryasini niye cikarmak istesin ki? yok bataryayi cikarmak istiyorsa ramini islemcisini de cikarmak istesin, onlar da moduler olsun.
ne desem bilemedim, cikarmak istemek icin cok acik 3 sebep:

1- bataryanin belli bir omru var, birkac yuz cycledan sonra kapasitesi azaliyor. yenisini alip cat diye takabiliyorsun aleti tamire vermeden, ustune hizmet parasi falan da bayilmadan.

2- daha ucuz veya daha kaliteli batarya secim sansin oluyor.

3- yedek batarya tasiyabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

mum afedersinde piyasa senin isteklerin uzerinden yurumuyo
senin basina gelmeyen seler olmamis sayilamiyo
ne demek pataryayi cikarmak sacma ya
abi bi hardware aliyosun
ne kadar moduler olursa o kadar iyi
evet rami islemcisi cikarilabilse tabiki cikarmak isticem niye istemiyim daha gelistirebilmek deistirmek mod yapmak niye istemiyim bi para oduyorum bunun karsiligi bi hardware satin aliyorum
onlarin istedigi gibi kullanmak zorunda dielim ki
4 senedir surekli laptop kullaniyorum yane sirtimda canatyla geziyorum
mumkun olsa keske herseyi plug and play olsa
850 dolar olmasa ekran kartini deistircem mesela

yane bisiyin moduler olmasinin zarari nedir abi
en basiti meselsa snein sordugun sacma sorunun
kampa gidersin
elektrik yoktur
ikinci bi batarya alir birinci pilin biterse deistirirsin
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

yane bisiyin moduler olmasinin zarari nedir abi
en basiti meselsa snein sordugun sacma sorunun
kampa gidersin
elektrik yoktur
ikinci bi batarya alir birinci pilin biterse deistirirsin

bunun icin de ha ikinci bir batarya tasimissin, ha portable charger kafalarinda birsey. hem ikincisi icin pili komple cikarmana da gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok portatif şarj olayı :P

Her ne kadar modifiye edilebilitesi olan ürünler güzel gözüksede mac bu işin en sağlam ürünlerle gerçekleştiriyo sonuçta.. Gerek kalmıyor batarya değiştirme olayına. Fakat her ürün için aynı şeyi söylemek de mantıklı değil ama :/ Dandirik bi el lambasına en sağlamından batarya koymak mantıklı olmaması gibi...
Paran varsa en sağlamını alırsın muhabbeti bu biraz sanki....

Sosyal ağlarda paylaş

Gadget seven biri olarak, bosa harcanacak gadget butcesinden alinabilinecek bisi, ama cok bi kullanim alani yok, apple stratejik bi hata yapti macosx i entegre etmeyerek.

Burada cok guzel aciklamis,
http://i.gizmodo.com/5458382/8-things-that-suck-about-the-ipad

ozellikle benim icin fail olan kisimlar:

No Multitasking
No Flash

Bi ikisi urunu olduren seyler, diger noktalarda cok onemli ama netbook killer olacak bir urun degil bu yuzden. Touch Keypad olmasini destekliyorum yenilikcilik babinda, ama iste gercek bi OS yuklenebilmesi gerekiyodu. Gerci simdi cikarlar windows xp/98 yukleme hedeleri vs de, native destegi olmamasi hobiden oteye goturmez..

Ha bazilari sey diyebilir, abi kindle dx ile ayni fiyat, birinde sirf kitap okuyon digerine bi ton sey yapiyon. Yine cevap hayir, kindle da e-ink var. Ayrica her zaman hobi disinda kullanilacak urunler icin, sadece o isi yapan urunun alinmasi gerektigini savunurum. Acarsam, yani telefonda GPS destegi olabilir, ama GPS kullanicaksan, gidip gercek bi arac icin gelistirilmis GPS device alman gerek TomTom navman vs gibi.. Ayni sekilde sirf kitap okucaksan gidip kindle gibi sirf kitap icin gelistirilmis bi urunu alicaksin.

Kindle bu anlamda zaten yeniyo, diger anlamlarda ise, teknolojik anlamda, e-ink cok onemli, onun disinda ipad in kitap pazarinda tutunmasi cok mumkun olmayacak, bir kindle veya varyasyonu urunler kadar yani. Kindle ile cok kapisacaklarini sanmiyorum ama tabii pazarini yinede etkileyecektir ister istemez..
Sosyal ağlarda paylaş

Apple'ın anlatmadığı şey, bi çıkarılabilir (efect edilebilir) batarya var, bir de sökülebilir batarya var, çıkarılabilir batarya hakkaten yer harcıyabilir videodaki gibi, ama bataryayı sökülebilir yapmak niye harcasın, bataryanın üstüne gelen bir kapak bırakıyorsun laptoplardaki ram kapağı gibi, 4 tane vidayı söküp çıkarıyorsun, telefonlardaki bataryanın kontak noktalarına baktıysanız hiç bir şekilde yer harcamıyor.
Apple her zamanki gibi kullanıcının yapabileceği (başka bir batarya takıp aleti bozması) hareketleri engellemek için değişikliklerden zarar görmeyecek ürün yapmak yerine, yapılan hareketi baştan engelliyen şeyler yapıyor.
Aynı şey OS x kurmamakta da var, OS kursa, insanlar flash açmaya çalışacak, alette bunu kaldıracak işlemci yok sçacak (netbooklar gibi) ama bunu daha iyi işlemci vs takarak değil, flash oynatımını engelliyerek çözüyorlar, bi nevi sen bunda flash oynatmayı unut arkadaş, ama bak ne güzel mail yazabiliyon diyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada tam yeri olmasa da 2009başından beri aklımda olan bi fikri söleyim.

içinde e-reader olan şeylerde bir ürün çıkarttınız -diyelim i-pad- tutmasının harika ötesi bir yolu var.
espresso book machine vardı hani.. belli ünilerde bulunuyor bu koca fotokopi makinesi ve okulda bulunan kitaplardan kimisi bunun hafızasında var. veriyorsunuz parayı, karton kapağı ile birlikte veriyor kitabı size.. tamamen legal.

hah diyeceğim o ki kim cüzi miktarlara üni.lerle okullarla, yayınevleri ile anlaşır ve okuldan makale, kitap indirme imkanı sunar öğrencilere.. o deli gibi satış yapar üni'lerde, okullarda.. isterse drm'den daha başbelası bi kopya koruması olsun yine de yaygınlaşır. tek önemli kriter kalem ile not alabilme, çizebilme desteği -ki ipad'de bu gibi kalem desteğinin olmaması da feci bir eksi-

diyeceğim o ki -tr ünilerini örnek göstermiyorum hiç zaten- bu gibi anlaşmaları ingiltere'de amerika'da vs. anca ms ya da apple olmadı google koparır. e zaten yapan da gönüllerde taht kurar, kullanımda bağımlılık yaratır.

yalarım bile o e-reader'ı..
Sosyal ağlarda paylaş

xwhiplashx said:

hürriyet gazeteside kusur bulmuş.

http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=31965&rid=4369

off ya boyle aptal insanlardan hic hazetmiyorum
said:
249 dolardan başlayan fiyatla satışa çıkan iPhone'ların ülkemizde 1800 liraya satıldığını düşünürsek, iPad'lerin Türk kullanıcıları için pek de makul bir fiyata sahip olmayacağı söylenebilir.

aptalsin hurriyet. aci ama gercek
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...