Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

nedir bu herkes beni

blazkowicz

Öne çıkan mesajlar

sesu said:

Hayır neyin ironisi? Neyse onu geçelim.

Eyvallah gerizekalılık değil de asıl ortaya çıkarmak istediğim noktayla ilgili hiçbir şey söylememişsin.

Tanrı propogandasına laf ettiğim içini Tanrısızlığı savunmam da ordu vs. iktidar kafası olmuş gerçekten.

Sonuç olarak: çok boş bir post atmışsın abi.
Tanrızlığı,tanrı propagandasızlığını..vs yani onu söylerken amacın neyse onu propaganda etmiş oluyorsun ? (Aslında öyle değil , senin mantığınla bakıyorum)
Asıl ortaya çıkarmak istediğine gelince : İki çeşit insan vardır, kendi gerçekleriyle yada başkasının gerçekleriyle yaşayanlar (tam kurtlar vadisi repliği oldu sdf).Başkalarının gerçekleriyle yaşayıp bunları sorgulamıyan (duygusal,zekasal..vs sebeplerden) insanlar grubundadır bu muhafazakar aseksüel tavır sahipleri.Bir kısmı pragmatik bakıyorda olabilir tabi :Erkeklerde her sevgilim versin karım bakire olsun diyo
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

Öyle bir baba-kız ilişkisi olduğunu mu düşünüyorsun ki?

Düşünmek bile istemiyorum tabi de, neyse.
Valla bu konuda daha önce zilyon tane topakta zilyar kere görüşlerini iletti herkes. Bi sonuca varılmadığı için ben daha fazla yorum yapmayayım diyorum...

Neticede isteyen istediği gibi yaşar hayatını/cinelliğini falan
Sosyal ağlarda paylaş

@gayip

E tamam biz de bunun duygusallıkla falan bir alakası olmadığını söylüyoruz. Toplumsal baskı farklı bir şey. Yani ilk sevgilisiyle seviştiği için ailesi tarafından dışlanacak kız ilk sevgilisiyle sevişmez ise bu da farklı bir düşünce örneği değil midir?

Ben demiyorum ki kız toplum böyle öneriyor diye böyle davransın. Ama bu insanların onlara dayatılanın tersini düşünebilseler de onu pratiğe dökecek güçleri, konumları yok. Onu da göz önünde bulundurmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

sesu said:

@gayip

E tamam biz de bunun duygusallıkla falan bir alakası olmadığını söylüyoruz. Toplumsal baskı farklı bir şey. Yani ilk sevgilisiyle seviştiği için ailesi tarafından dışlanacak kız ilk sevgilisiyle sevişmez ise bu da farklı bir düşünce örneği değil midir?

Ben demiyorum ki kız toplum böyle öneriyor diye böyle davransın. Ama bu insanların onlara dayatılanın tersini düşünebilseler de onu pratiğe dökecek güçleri, konumları yok. Onu da göz önünde bulundurmak lazım.
Dediğin durumlar (yani korku ve baskından) salt sebep olduğunda evet boku eski jenerasyonlara atmak lazım ; ama şahsen ben bu baskı altındaki kızların farklı düşündüklerini de görmedim.Zaten düşünen kendi yaşam tarzına göre bir hayat kuruyor gizli saklı da olsa
edit= Özellikle doğuda kız baskıyı görüyor sonra neden böyle davrandıklarının sebebini bile düşünmeden korkudan onu doğru kabul ediyor ve sorgulamıyor ; yani düşünmemekte öğretilen birşey evet
Sosyal ağlarda paylaş

Görürse düşünür, görmezse düşünemez. Yani tecavüze uğradığı için öldürülen kadınlardan bahsediyoruz şimdi bu kadın nasıl düşünsün?

Ama mesela çok enteresan bu bu aralar herkesin favori topic i oldu: Arap ülkelerinde izlenen Türk dizileri. İnanılmaz seviyormuş kadınlar onların yapamadıklarını Türk kadınları dizilerde yapıyor diye. Mesela o kadın bunu görüp düşünür, ama ne yapabilir? Onu bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

paspatur said:

abi herkes dilediği gibi yaşasın tabi ne haddimize millete karışmak.

ama ben bana "baba ben geçen necati ile seviştim, yarın da bi ara fikoyla yatarım" diyen kızıma "aferin bebeğim mutlu et erkekleri arada bir de değişik fantezilerle ilişkilere renk katmaya çalış" diyebileceğimi sanmıyorum.

Abicim, temel sorun burada.

Sizin cinsellik algınızı değiştirmeniz gerekiyor. Seks karşılıklı bir şeydir. Kadının "vermesi", erkeğin "alması"ndan ibaret bir olay değildir. Birlikte yapılır, birlikte zevk alınır. Ama sesu'nun da dediği gibi kadınların cinselliğini "seks objesi" ya da kadını seks için "bir araç" olarak görmeye devam ederseniz olayı hiç bir zaman çözemezsiniz, çözemeyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

vaniLLe said:

ordaki ''ne bakiyon yeaaa'' cümlesi rahatsizlik belirtisi degil, kendini begenmislik belirtisi tamamen. benceöö.
ilgi cekmek icin giyiyorsun tabiki. öyle tepki verceklerini de biliyosun. e daha ne ?
tipik kaprisli simarik türk kizi.
egosunu böle boostluyo, dolayisiynan komplexlerinden böle ariniyor.

resmen takdir ettim. dedigimiz bu zaten. giymesinde bence yanlıs yok gerci. giysin ama giyip sonra bakana da laf etmesin. bakan iyice hayvanlasmadıysa
Sosyal ağlarda paylaş

QueenofSpades said:

paspatur said:

abi herkes dilediği gibi yaşasın tabi ne haddimize millete karışmak.

ama ben bana "baba ben geçen necati ile seviştim, yarın da bi ara fikoyla yatarım" diyen kızıma "aferin bebeğim mutlu et erkekleri arada bir de değişik fantezilerle ilişkilere renk katmaya çalış" diyebileceğimi sanmıyorum.

Abicim, temel sorun burada.

Sizin cinsellik algınızı değiştirmeniz gerekiyor. Seks karşılıklı bir şeydir. Kadının "vermesi", erkeğin "alması"ndan ibaret bir olay değildir. Birlikte yapılır, birlikte zevk alınır. Ama sesu'nun da dediği gibi kadınların cinselliğini "seks objesi" ya da kadını seks için "bir araç" olarak görmeye devam ederseniz olayı hiç bir zaman çözemezsiniz, çözemeyiz.

bunu daha kadınlarımızın çoğu çözememiş durumda zaten sadece erkeklerimiz değil.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

vaniLLe said:

ordaki ''ne bakiyon yeaaa'' cümlesi rahatsizlik belirtisi degil, kendini begenmislik belirtisi tamamen. benceöö.
ilgi cekmek icin giyiyorsun tabiki. öyle tepki verceklerini de biliyosun. e daha ne ?

resmen takdir ettim. dedigimiz bu zaten. giymesinde bence yanlıs yok gerci. giysin ama giyip sonra bakana da laf etmesin. bakan iyice hayvanlasmadıysa

tamamen katılıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sesu said:

Görürse düşünür, görmezse düşünemez. Yani tecavüze uğradığı için öldürülen kadınlardan bahsediyoruz şimdi bu kadın nasıl düşünsün?

Ama mesela çok enteresan bu bu aralar herkesin favori topic i oldu: Arap ülkelerinde izlenen Türk dizileri. İnanılmaz seviyormuş kadınlar onların yapamadıklarını Türk kadınları dizilerde yapıyor diye. Mesela o kadın bunu görüp düşünür, ama ne yapabilir? Onu bilemiyorum.
Görürse diye birşey yok 5 duyu organı yeterli somut kavramsal betimlemelere ulaşıp burdan soyut düşünceler oluşturabilmek için.Düşünüyorsa ok ama dediğim gibi bisüre sonra kendisine baskı ile dayatılanların gerçek olduğuna kendileri de inanıyorlar ve o baskı kalktıktan çok sonra bile devam ediyor tutumları.Biz neyi tartışıyoruz onu da unuttum gerçi bunlar toplumsal gerçekler ,diyalektik yani
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca apaçiler yeni yeni batı kültürüne özenmeye, dizilerini izlemeye, kültürünü anlamaya başladılar. Daha bunlara özenip batı kültürünün yüz yıla aşkındır pompaladığı kadının cinsel bir obje oluşunu (ki yakın kız arkadaşlarım bile kızlardan hoşlandıklarını söylüyorlar ve sebebi budur) iyice kafaya oturtacaklar, sonra entellektüelleşip atlatacaklar falan. Ohooo yani, boş bi konu, boş bi hayal, boş işler.
Sosyal ağlarda paylaş

QueenofSpades said:
Seks karşılıklı bir şeydir. Kadının "vermesi", erkeğin "alması"ndan ibaret bir olay değildir. Birlikte yapılır, birlikte zevk alınır.

Tabi tüm Türkler hollywood filmlerinde yaşıyor zaten.
-10 kere orgazm oldum coon
-Hadi bidaha yapalım
-Ama cooon? (şaşırmışlık ifadesi)
-Ne sandın cenni

romantik-komedi müziği başlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

barbu said:

vaniLLe said:

tamamen katılıyorum.
Piramit büyümeden imazımı atim (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun sadece transparan ya da mini görüne hayvanlaşanlarda değil ama, yolda yürürken yanında erkek olmasına rağmen (yanında erkek olmayınca hakkı var demiyorum tabii ki) içine düşecek kadar bakan çok fazla adam var, çıldırıyorum ben genelde. Belki ben fazla sinirliyim bu konuda.
Sosyal ağlarda paylaş

gayipten_gelen_ses said:

sesu said:

Görürse diye birşey yok 5 duyu organı yeterli somut kavramsal betimlemelere ulaşıp burdan soyut düşünceler oluşturabilmek için.Düşünüyorsa ok ama dediğim gibi bisüre sonra kendisine baskı ile dayatılanların gerçek olduğuna kendileri de inanıyorlar ve o baskı kalktıktan çok sonra bile devam ediyor tutumları.Biz neyi tartışıyoruz onu da unuttum gerçi bunlar toplumsal gerçekler ,diyalektik yani

Ya zor birşey ama onun etkisini tamamen atlatmak. Birisi şimdi sana gelip "olm yaşlıları dövmek lazımmış aslında" dese, sen de gidip yatalak adam dövmezsin yani. Saçma, komik bir örnek oldu ama başka birşey gelmedi aklıma ahahaha.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...