Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

nedir bu herkes beni

blazkowicz

Öne çıkan mesajlar

Böjeek said:

@Dynun neye kime göre bu rakamlar?
bir yerden c/p yapmışsın belli de kaynakta verseydin keşke

diğer ülkelerle de kıyaslamaya pek gerek yok
sen ülkende olan biteni görmüyo musun

ayrıca şunu da hesaba katmanız lazım, türkiye'de tecavüze uğrayan kızlardan kaç tanesi gidip de şikayette bulunabiliyor?

kıza abisi/babası/amcası vs. tecavüz ediyor, söylerse vuruyorlar, söylemez hamile kalırsa yine vuruyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Böjeek said:

Dynun said:

http://www.nationmaster.com/graph/cri_rap-crime-rapes

abi direk tecavüz vakalarının sayısı. nüfusa oran falan değil. önümüzdeki çoğu ülkenin nüfusununda bizden baya az olduğunu düşünürsek....

konumuz tecavüz değil zaten taciz
Taciz yok varsada kızlar taciz olarak bakmıyor çünkü onlar sizin gibi NARSİST DEĞEL
Sosyal ağlarda paylaş

QueenofSpades said:

Böjeek said:

@Dynun neye kime göre bu rakamlar?
bir yerden c/p yapmışsın belli de kaynakta verseydin keşke

diğer ülkelerle de kıyaslamaya pek gerek yok
sen ülkende olan biteni görmüyo musun

ayrıca şunu da hesaba katmanız lazım, türkiye'de tecavüze uğrayan kızlardan kaç tanesi gidip de şikayette bulunabiliyor?

kıza abisi/babası/amcası vs. tecavüz ediyor, söylerse vuruyorlar, söylemez hamile kalırsa yine vuruyorlar.

evet çok haklısın gizli kapaklı kalan kaç olay vardır

ama taciz tecavüze oranla çok daha fazla

amerikayı ele aldılar ya, oradakiler zaten istediği zaman seks yaptıkları için elleşmeye pek gerek duymuyolardır.
Sosyal ağlarda paylaş

gayipten_gelen_ses said:

Böjeek said:

doğuya yatırım yapılmadığı için dfgdgdf

ben ne biliyim var işte
Topacı açan arkadaşın bahsettiği narsist , muhafazakr , aseksüel tutum yüzünden. Kısır döngü = Narsist kız ===>> Apaçi erkek ===>> Narsist kız. Birbirlerini yaratıyorlar.BU DÖNGÜYÜ KIRALIM

erkekler daha narsist be, o yüzden zaten her kıza asılma taciz etme cesaretini buluyolar kendilerinde
Sosyal ağlarda paylaş

Böjeek said:

gayipten_gelen_ses said:

Böjeek said:

doğuya yatırım yapılmadığı için dfgdgdf

ben ne biliyim var işte
Topacı açan arkadaşın bahsettiği narsist , muhafazakr , aseksüel tutum yüzünden. Kısır döngü = Narsist kız ===>> Apaçi erkek ===>> Narsist kız. Birbirlerini yaratıyorlar.BU DÖNGÜYÜ KIRALIM

erkekler daha narsist be, o yüzden zaten her kıza asılma taciz etme cesaretini buluyolar kendilerinde
O narsistlik değel güdülenmiş muhakemesizlik
Sosyal ağlarda paylaş

Böjeek said:

iyide dinan şimdi Türkiye'de yaşarken neden gidip başka ülkeleri ele alalım.
biz kendi ülkemizde olanları konuşuyoruz genel olarak Türkiye'de yaşadığımız için

ya türkiyenin iğrenç gençliğini gözardı etmiyorum. Bu sorunlar yalnız bizim sorunlarımız değil onu görmenizi istiyorum.
Rusyada da adam seni yemek için üstüne üstüne gelebilir. Ama esmer ve sakallı hafif kambur (!) bi tip değil mavi gözlü ve kaslıdır :D sen onu aha bana yazıyo dersin.
bizim türk cilveleri, beğendiğini hayvani belli etme yöntemleri yüzünden böyle bence. Cinselliğin her iki cinste de bastırılması yüzünden
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bir kadın olarak senin neden böyle bir izlenim almış olabileceğine kendi bakış açımla yanıt vermek isterim:

1. Evet, Türk kadını (tabii ki istisnalar vardır ama) cinsellik konusunda kendisine güvensizdir. Öyle yetiştirilmiştir çünkü, namus onun için tabudur, çoğu kadının en büyük korkusu "sevişmek"tir hatta. Evlenene kadar "bakire" olmalıdır kadın, ona yasaktır bedenini istediği gibi kullanmak. Bu yüzden de "kukusunu" en büyük hazinesiymiş gibi korur, tacize uğrayınca sinirlenir, uğramasa bile sinirlenir, gururu incinir. Bakışlardan bile rahatsız olabilir.

2. Türk erkekleri de bu kadar korkutulmuş kadınlar ile birlikte olmak için baya çaba sarf ederler. Hatta bazen erkekler de korkutulur, "zina" günahtır denir, mastürbasyon yaparken yakalanan çocuk dövülür. Ama yine de ataerkil toplumun getirdiği bir şey olarak, erkek "sevişme özgürlüğüne sahiptir". "Eğlenilecek kızlar" ile sevişmelidir, çünkü bu onun hakkıdır. Sonuç olarak, tv, internet vs. de gördüğü, yurt dışına çıkma imkanı varsa orada karşılaştığı kadınları "arzulamaktadır" Türk erkeği, ve bazı karaktersiz ve şerefsiz erkek populasyonu, gördüğü her kadını "yatağa atsam da şöyle yapsam" (ancak bu kadar kibarlaştırabildim küfür kullanmamak için) diye düşünerek inceleyebilmektedir.

3. Eğer "yurtdışı"nda gördüğün insanlar kadar özgür ve medeni bir biçimde yetiştirilseydik, kadın ve erkek istediği gibi cinselliğini yaşabilse ve bunun için eleştirilmeseydi ne erkekler bu kadar abaza davranırdı, ne de kadınlar bu kadar korkak ve saldırgan. Tabii ki cinsel tacizler, şakalar ve bilimum asılma vakaları olurdu (mesela bi barda vs.) ama kadın istemezse buna hayır diyebilme, isterse de karşılık verebilme özgürlüğüne sahip olurdu. Malesef bizde bunları geliştirecek zihniyet yok henüz, hala törelerle "yönetilen" yerlerimiz var.

Bu kadar Avrupa özentisi olacağına, ülkenin gerçekleri ile yüzleşmeni ve kabul etmeni tavsiye ederim.

Saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

konumuz tecavuz degil taciz demissin de . orda dynun'ın anlatmaya calistigi diger ulkelerde bırak tacizi tecavuz de cok oluyor.

acıkcası turk kızlarının taciz olarak algıladıgı belki de gercekten biraz fazla yılısık davranısları diger ulkelerdeki kızlar iltifat olarak algılayabiliyor. bunun ornegini cokca gordum.

burda laf atıldı mı bi kıza nerdeyse polise gider, abd de filan nerdeyse her gun ornegini gordum, gulup geciyolar sadece. hoslarına gideni de var.

yani surda demek istedigim sizin zannettiginiz gibi turkiyede boyle olaylar cok degil. tam tersi diger ulkelere gore bayaa bir az.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...