Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Jurassic Park 4

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

said:
Yani gelecek o da, bir gün haberi gelirse şaşırmayın ben kısa bir süre sonra Lucas'tan yeni bir üçleme bekliyorum.

Yeni üçlemeden önce eski filmleri 3 boyutlu yapıp gösterime sokacaklar, aynı şekil lotr üçlemesi de tekrark gelecek. Bu sene gösterime giricek Robin Hood'u bile çeviriyo adamlar 3-D'ye. Tintin ve Hobbit filmleri de 3-D gelecekler arasında.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
3-d çekilmeyen filmleri 3-d'ye çevirmek ne kadar etkili olur ki?

tamamen aynı görüntü yakalanır ancak tabi yönetmenin bu teknolojiyi düşünerek çekmesi daha avantajlı. Mesela siyah-beyaz filmler renklendirilebiliyor sonradan o zaman renkli gibi izliyorsun ama yönetmen onu bilse ona göre tonlama yapardı vs. Avatar'da altyazılı sahnelerin çekimleri iyi kullanıma güzel bir örnek mesela. Bu sene gösterime giren Zemeckis'in Christmas Carol filminde bence Avatar'dan daha iyi 3D sahneler vardı, görüntü first person uçuyodu durmadan hiç yoktan. Ancak animasyon diye aynı etkiyi yaratmadı belki insanlarda.
3 boyut yapınca patlamalar, ok atma vs hepsinde güzel bir efekt yakalarsın. Ön planda hareketli cisimlerin olduğu görüntülerde iyi olur. Mesela Robin Hood gösterime girince göreceğiz nasıl olduğunu Ridley Scott, Avatar'ın süksesinden sonra 8 milyon dolar ek bütçe istedi 3 boyuta çevirmek için diye okumuştum, fakat bu tamamen doğru mu bilmiyorum çünkü filmler 4 ay gibi bir sürede çevrilebiliyor 3-D'ye.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...