Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tüm kol dövme-fiyat-yer

kedidirkedi

Öne çıkan mesajlar

moriarty said:

olm neden trde hep bi kendine göre hata olanı başkasına yaptırmama hevesi var ya. ileride hata yaptıgını düşünürse de bi şeyler ogrenir abi kendi için.

tr ile alakalı değil, istediğin dövme forumuna git, reddit'e git sor, dövmem yok full sleeve istiyorum nerde yaptırabilirim kalite dövme diye, ilk diyecekleri şey "slow down champ" olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

moriarty said:

olm neden trde hep bi kendine göre hata olanı başkasına yaptırmama hevesi var ya. ileride hata yaptıgını düşünürse de bi şeyler ogrenir abi kendi için.

tr ile alakalı değil, istediğin dövme forumuna git, reddit'e git sor, dövmem yok full sleeve istiyorum nerde yaptırabilirim kalite dövme diye, ilk diyecekleri şey "slow down champ" olacak.

bizde bu konu dövmeye has değil abi. her konuda onu yapma böyle yap güvenlisi bu var bizde. sonuç belli zaten. başarısız olunca ben dedim başarılı olunca kuyruğa giriyo millet asdf.

dövme konusuna gelince valla bende 9 dövme var. ilk dövmeni de ne yaptırıyosan yaptır abi kafana göre. mutlu olacak olan da sensin, ha ilerde mutsuz olursan da bundan bi ders alıp kendini geliştirecek olan da sensin. siktir et milletin düşüncesini yani. geleceği bilen yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

Dragonfire said:

mantık meselesi. düzgün dövmeciye giderse de aynı şeyi söyleyecektir.
hiç uçak kullanmadan f-16 kullanayım gibi bişi yok abarttım ama öyle.

hiç dövme yaptırmayan birinin dövme hakkında bi bilgisinin olamayacağını söylüyorsun sen
bu mu mantık

nerde söylemişim? birde tecrübe ile bilgiyi karıştırmayın lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

yazın birinin full kapladık, başka dövmeside yoktu. gitti geldi gelmedi derken 3 ay sürdü zaten de, gene de üstünde cok bişeye alışık olmayan adama adettir 3-4 kere sorarsın eminmisin diye.

pişman oldumu bunun coverupı da apayrı bir dert, cogu dövmecide girmez o topa, öle üstünde kalır. hem üstünden baya vakit geçmesi gerekiyor hemde 3 kere 4 kere üst üste giriyosun kapamak icin. yeni pigmenti kabul etmiyo deri. o yüzden kücük bişiler iyidir başlarda kolay kurtarılır
yok ben dream tasarımımı yaptım harika diyosa neden olmasın.
bide garip garip manalar yüklüyo millet dövmeye, hayatı değişcek sanki bi skim oldugu yok asd.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

sabonis said:

moriarty said:

bizde bu konu dövmeye has değil abi. her konuda onu yapma böyle yap güvenlisi bu var bizde. sonuç belli zaten. başarısız olunca ben dedim başarılı olunca kuyruğa giriyo millet asdf.

dövme konusuna gelince valla bende 9 dövme var. ilk dövmeni de ne yaptırıyosan yaptır abi kafana göre. mutlu olacak olan da sensin, ha ilerde mutsuz olursan da bundan bi ders alıp kendini geliştirecek olan da sensin. siktir et milletin düşüncesini yani. geleceği bilen yok.

bold kısım yüzdeyüz doğru da, dövme konusunda hayatının sonuna kadar taşıyacağın bişeyi daha ilk tecrübende komple hayatını etkileyecek büyüklükte yaptırmak harbiden çok da mantıklı değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok uçuk rakamlar yazmışsınız.
Türkiye'nin en iyi dövmecilerinden birine cover-up'lı b&w full sleeve'i 4k'ya yaptırdım, 2 sene falan sürdü gerçi bitmesi. Aşırı detaylı ve ince işçilikli bir dövme; çoğu dot-work, wood-cut ağırlıklı falan. Ki uzun ve geniş bir kolum var üstelik.

Renkli falan fotorealistik işler olsun olsun 7-8k olsun. Salak salak "futbolcu dövmecisi" seçmeyecekseniz tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

Kötü falan değil bu. Adam oldschool çalışıyor, bu da bir tarz. Bu adama gidip fotorealistik dövme yaptıramazsın, ya da dotwork başarısızdır.

Bizim "iyi" dövmecilerimiz genellikle tek tarz çalışıyor. Bicem Sinik sadece line çalışıyor, Emrah Özhan sadece line çalışıyor, Eva skmsonik bir dairesel tarz benimsedi (kontursuz falan bok gibi olacak dövmeler 4-5 yıla) sadece onu çalışıyor ya da şöyle demek daha doğru; millet bu sanatçılardan sadece gördükleri şeyi isteye isteye tek tarza mahkum ettiler. Doğrusu bu.

Benim gözümde iyi dövmeci genel geçer çizim standartlarına uygun olduğu kadar skalasını da geniş tutabilen ve ondan istediğini kendi tarz sınırlarına mahkum kalmadan sana verebilendir. Senin kafanda oluşturduğunu vücuduna dökebilmesi önemli yani. Bu yüzden benim gözümde en iyi: https://www.instagram.com/cangurgul/
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de sabit bir tercihim yok tarz olarak, donemlik hissiyatima gore yaptiriyorum. Benim icin dovmelerin yaptirdigim donemi hatirlatmasi yeterli zaten. Mesela son zamanlarda Okan Uckun'un islerini begeniyordum, bunu da o yapti hatta. Ama oteki kolum tarz olarak yukaridaki gibi oldschool.

Demem o ki; caniniz ne istiyorsa onu yaptirin gitsin, en cok dovmeyi gorecek olan sizsiniz. Ilkinde kol da kaplatilir popo da.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...