Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Serisi Ocakta Cnbc-e'de

mokoko

Öne çıkan mesajlar

cnbc-e gazı verince bu haftasonunu star wars'a ayırdık biz de valla.

dün akşamüstü başladık, 1-2-3-4-5-6 sırasıyla gidiyoruz, 5 şimdi bitti. 6'ya devam edicem az sonra, yarım bırakmak olmaz, ama aslını isterseniz baya sıkılmış durumdayım :/

sanırım ilk defa seyredecek biri için 4-5-6-1-2-3 daha doğru bi sıralama gerçekten, teknoloji ve filmin genel temposu azalınca insan eşekten düşmüş gibi oluyo çünkü. diğer yandan hikayenin akışı açısından doğru sırayla hiç seyretmemiştim ben, dümdüz hikaye akışının tadı da ayrıymış :)
(kasıp mementoyu bile ileri geri sararak doğru sırayla seyretmiş insanım aslen, bu nası kurtulduysa elimden :P)

haaa bi de; bundan önceki seri izleme girişimlerimi günlere yaymıştım, öylesi daha iyiydi galiba, bu sefer şiştim biraz. belki sıralamayla da alakası vardır, hem yukarıda dediğim sebepten (teknoloji ve tempo), hem de 4-5-6'yı yaklaşık 8576 kere izlediğim için fena ezberlemişim artık. merak etmeden seyredince bayabiliyor.

her türlü analiz bir yana, şapka kere şapka çıkarıyorum tekrar tekrar. bilhassa son günlerde kıl olduğum bir tipleme olan "avatar sinema tarihini değiştirdiööeeejj" diye gezenler 4-5-6'yı tekrar tekrar seyredip neyin neyi değiştirdiğini bi daha düşünsün, bi titreyip kendine gelsin istiyorum. ayrıca cnbc-e world premier kıvamında pompalıyor evet ama iyi de yapıyor bence, zira mesela ben 26 yaşında olup hayatında star wars seyretmemiş insan tanıyorum ve o ve onun gibilerin dikkati sıkışır da dönüp bi bakarlarsa toplumsal bilgi ve zeka seviyemiz bi gıdım daha yükselebilir diye düşünüyorum.

neyse böyle işte. çok böyyük eser gerçekten. +rep
Sosyal ağlarda paylaş

6 filmlik maraton çok zor, çoğu kez 3 ve 5 te kopuyo insanlar izlediğimiz sıraya göre. 4-5-6 diye başlarsak 6'da apollo 11 gibi parça parça ayrılıyoruz ama yeni seriye geçince aksiyondan uyanıyo insanlar. Yeni 3'leme başlarsak 4 ve 5 çok yavan izleniyor 6'da ipler kopmuş oluyo. Evet bu da benim tecrübelerim heh.
Sosyal ağlarda paylaş

serinin en kötü filmi denildigi için izlemeiştim şimdiye kadar,harbidende seriye yakışmamış bence bu film.

birde sorum var.

Naboo u ele geciren bastaki 2 elemanın hologramla konustugu kişi palpatinin efendisimiydi,ismi neydi bide.

Cok uzun zamandır uzak kaldıgım için tam hatırlayamadım hikayeyi
Sosyal ağlarda paylaş

bi soru daha:

hologramla konustuklari kişi palpatine ise,nasıl tipi o kadar değişiyor?Senato toplantısındaki tipiyle hologramki tip?
3. filmde bununla ilgili bir sahne hatırlıyodum ama cıkaramadım tam

bide:

amidala sübyancı galiba,el kadar cocuga senden etkilendim diyo.Anakinin verdigi cevap zaten yarılmama sebep oldu

Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

bi soru daha:

hologramla konustuklari kişi palpatine ise,nasıl tipi o kadar değişiyor?Senato toplantısındaki tipiyle hologramki tip?
3. filmde bununla ilgili bir sahne hatırlıyodum ama cıkaramadım tam

adamı ara sokakta eski öğrencileri sıkıştırıyor kafasına çuval geçirip dövüyorlar.. zamanunda çok kırık not vermiş bunlra hep onun acısı

Sosyal ağlarda paylaş

ohhh, 36. kez izlemiş oldum sanırım episode 1'i. artık küçük ayrıntılara falan dikkat ediyordum, mesela son sahnede anakin'in padawan saçı varken obi-wan'ın padawan braid'i duruyor mu diye uzun süredir merak etmiştim, hata var mıdır diye. yokmuş, lucas amcam atlamamış.

klonların saldırısı cuma günü mü ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...