Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Demon's Souls (PS3) - 2009 un en iyi RPGi

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

oyun sonu spoilerı var
I do not remember my first steps into Boletaria. I do not know how many lives it has been, how many deaths I have taken. I am not the same person now, as I was then. Is this blood in these veins, in these hands, even mine? Is this soul still a human's soul, or have I touched the demon one too many times?

I do not remember my first steps into the fog, but I remember the daylight from when it cleared. And I remember the white sands of that strange shore, beneath the heart of the world. I remember the cry of the Old One. And I remember, looking into the maw of the great yggdrasil, not feeling fear but sadness. I am reminded of the souls that I carry and the villains I have slain to get here.

Ghosts that have hunted me. Ghosts that have aided me. I hereby let the world be mended in your names. King Allant is dead, the stain of his spirit wiped from the land. And I leave the Maiden to her duty. I cannot save her, not when she would save this world. I pass through the veil of fog one last time, and walk across the white sands of a strange new shore basking in a daylight I never thought would come.

These memories are still fresh, as I awaken in the Nexus. A familiar voice chants a familiar prayer. It is the Maiden, and this world must be mended. I look at these hands, these veins, this blood I cannot call my own and weep.

I sit at the base of the stairs, a forlorn warrior unsure of their end. And I tell the newly risen ghosts, that the true Demon's Souls starts here

Sosyal ağlarda paylaş

Dün aldım oyunu ne kadar keyifli birşeymiş öyle ya. Zor oyun ama dehşet derecede zevkli.
Sadece birkaç sorum olcak oyun hakkında.
1.Ilk bossu kestim Phalaxx mı öyle bişi geri döndüm Nexus'a. Bana orda konuş dio Monument ile ama bir türlü Heykelle nasıl interact olacağımı bulamadım. Taa tepelere kadar çıktı. Hall of Fames gibi bir yere girdim ama istediğimi bulamadım. Bu Monument midir nedir tam nerde? Wiki'de de yerini bulamadım.
2. Vendorlardan buy yapabilioruz ama ellerimizdekilerini nasıl satıyoruz? Yada yeni kılıç alacam comparisson ekranı gibi bişi yok mu. Her seferinde önce inv bakıp sonra vendor açıyorum itemler için.
Sosyal ağlarda paylaş

Dengesiz said:

Dün aldım oyunu ne kadar keyifli birşeymiş öyle ya. Zor oyun ama dehşet derecede zevkli.
Sadece birkaç sorum olcak oyun hakkında.
1.Ilk bossu kestim Phalaxx mı öyle bişi geri döndüm Nexus'a. Bana orda konuş dio Monument ile ama bir türlü Heykelle nasıl interact olacağımı bulamadım. Taa tepelere kadar çıktı. Hall of Fames gibi bir yere girdim ama istediğimi bulamadım. Bu Monument midir nedir tam nerde? Wiki'de de yerini bulamadım.
2. Vendorlardan buy yapabilioruz ama ellerimizdekilerini nasıl satıyoruz? Yada yeni kılıç alacam comparisson ekranı gibi bişi yok mu. Her seferinde önce inv bakıp sonra vendor açıyorum itemler için.

1. ikinci kata yükselen sağlı sollu merdivenlerin kesiştiği ince bir ara var. Oradan büyükçe bir salona geçiyorsun. Salona geçmeden hemen solunda bir merdiven var yukarı çıkıyor. O merdivenden bir kat çık. İkinci kata çıkmadan sağa bir yol açılacak. Orada monumentler sıra halinde oturuyor. İçlerinden sadece bir tanesi yaşıyor. Yaşayanın önünde de zaten bir mum var hemen solda görürsün zaten. Onunla konuş, sonrasında aşağıya inip Maiden ile konuş ve soullarını level atlamak için harcamaya başla...

2. Elindeki itemleri satamıyorsun. Onlar daha sonra sana silah geliştirmende yardımcı olarak materyaller haline gelecek. Kullanabileceğin asıl güzel silahları 2-1'de bulunan Blacksmith Ed'den yapmayı öğrenebileceksin. Onuda silah yapmaya ikna etmen için 2-2 bölüm sonu bossu kesip soul'unu kendisine vermen lazım.

http://demonssouls.wikidot.com

bu adresten her konuda bilgi alabilirsin, aklında bulunsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

alıcaktım kar yağdı

gidicem kadıkoye alıcam.ama burdan satmak istiyen varsa bana satsın ugraştırmasın

Elimde bir tane fazladan Demon's Souls var. Zamanında İstanbul'da oyunu aramadığım yer kalmamıştı, bulamayınca Hong Kong'tan getirtmiştim. Sipariş verdiğimin ertesi günü bir arkadaşım sürpriz yapıp bana oyunu İzmir'den bulmuş :) Haliyle sipariş verdiğim üründe gelince elimde fazladan bir tane duruyor.

Oyun, English + Chinese Version (NTSC). Tüplü eski model televizyon kullanıyorsan oyunu renkli çalıştırman için RGB kablo lazım yalnız. LCD'de herhangi bir sorun yaşamazsın.

Onun dışında, asya versiyonu olduğu için kitapçığı da çince. Ama oyun içi diyaloglar ve menüler tamamen ingilizce.

İstanbul'da yaşıyorsan elden teslim edebilirim. Türkiye'de şu an satış fiyatı ne kadar oyunun, onu da bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

oyun 0 herhalde.sen fiyat belirle muhtemelen 50 ila 70 arasında birşeydir.istanbulda goruselim elden satış gerçekleşsin :)

Oyun sıfır sayılır. Şöyleki, sadece çalışıyormu diye baktım o kadar.

50-70 tl arası fiyatı var ise o zaman 55 tl olsun senin içinde uygunsa. İstanbul'da merkezi bir yerde buluşabiliriz haftaiçi akşam 7-8 saatlerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Acayip zor bir oyun yani sabır ve dikkat istiyor. Ama ölüp de oynadığın kısmın en başına dönme hadisesi çok koyuyor yahu. Sen bölümün sonuna kadar bin bir uğraş gel sonra boss beyfendi one shot çeksin.

Burda mı okumuştum aradım ama bulamadım.. biri sanki bir trick vermişti oyunda bölümün ilerleyen kısmından başlayabilmek için bir nevi save gibi böyle bişey mümkün mü?
Sosyal ağlarda paylaş

Quenas said:

Acayip zor bir oyun yani sabır ve dikkat istiyor. Ama ölüp de oynadığın kısmın en başına dönme hadisesi çok koyuyor yahu. Sen bölümün sonuna kadar bin bir uğraş gel sonra boss beyfendi one shot çeksin.

Burda mı okumuştum aradım ama bulamadım.. biri sanki bir trick vermişti oyunda bölümün ilerleyen kısmından başlayabilmek için bir nevi save gibi böyle bişey mümkün mü?

Oyun ilk başlarda gerçekten zor evet. Oyunun mekaniğini anlayana kadar seni çıldırtabiliyor. Sana tavsiyem, yavaş ve temkinli ilerlemen, özellikle 1-1 ve 1-2'deki mavi gözlü knightlara karşı defansif oynaman, açığını bulunca saldırman. Ve elinden geldiğince çabuk silah ve kalkan upgrade'lerini yapman. Özellikle kalkan upgrade'in çok önemli, çünkü ne kadar yüksek hit seviyesi o kadar kalkanla karşıladığın vuruşun emdiği enerji seviyesini düşürüyor. Farketmişsindir, enerji bu oyunda önemli bir yer tutuyor. Hele ki boss karşılaşmalarında.

Oyunda öldüğünde baştan başlama olayına gelince; farketmişsindir, bazı kapılar açtıktan sonra öldüğünde bile açık kalıyor. Dolayısıyla kestirme yollar senin için açık kalıyor ve ulaşman gereken yere daha çabuk ulaşabiliyorsun. Örneğin ilk bossun koca kapısını açtıktan sonra ölsen bile direk kapı açık olduğu için bossa hızlıca ulaşabiliyorsun. Oyunun çoğu bölümünde bu tip kestirme yollar mevcut. Ama tabi bazı bölümlerde bu tip kestirme yollar yok ve ne yazıkki baştan başlamak durumunda kalıyorsun. Ama en azından yolları öğrendiğin için daha çabuk ulaşabiliyorsun gitmek istediğin yere.

İlk bossla ilgili spoiler içermektedir.

İlk bossta öldüğünü söylemişsin. Boss fire temelli hasara karşı çok zayıf. Yolda öldürdüğün moblardan fire bomb toplamış olmalısın. Fire bomb alan etkili hasar verebiliyor ve bossu koruyan ufak moblara karşı çok etkili. Bossun tek olayı onu koruyan ufak mobları. Onun dışında sana hasar verebileceği bir özelliği yok. ufak mobları fire bomb atarak ve enerji barınıda gözeterek vur kaç taktiği yaparak kolayca öldürebilirsin. Sonrasında ise bossa tabir yerinde ise bodoslama dal çünkü senden kaçmaya başlayacak çaresizce.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...