Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-book Reader ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
Çizgiroman ve manga okumak için 10" tablet gibisi yokmuş, özellikle manga için. Eski 7" çok yetersizmiş yani, iPad kullanmaya başlayınca bunu öğrendim. Ama içine Nook programını da yükledim, kitap okumak açısından kötü, kısa sürede gözlerimi rahatsız etti eReader'a oranla. Çok daha yüksek ppi olsa da fayda etmiyor.

10" tablet ve eReader gerekli tam bir dijital okuma için. Çizgiroman okuyorsan tabii.

Nook ya da Kindle yerine iPad alsana olmuyormuş yani.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Glowlight çok fark ediyor diyorlar, bilmiyorum ama. Görmedim hiç.

Reklamsız alıcam diye 50 dolar fazla verip üstüne resmen zorunlu kılıfa da 30-40 dolar vereceğime, Glowlight alıyım diye 40 dolar fazla verdim ben, çok da memnunum. Üstünden ışık çıkan kılıf vs. ile uğraşacağıma ekranın çevresinden ve arkasında azıcık ışık geliyor yetiyor işte, gözü de yormuyor, LCD'den ziyade azıcık bir "ampulümsü" aydınlatma çünkü.

Çok araştırıp aldım, "müzik email falan yan işlere girmeyip sadece ve sadece kitap okuyacaksanız Nook alın" sonucuna vardım okuduğum incelemelerden, cidden de öyle çıktı durum. Herkese bu şekilde tavsiye ederim Kindle Touch vs. Nook Simpletouch with Glowlight karşılaştırmasında.

Bir not eklemeye şimdi gerek gördüm; B&N Store'dan adresinizi US yazsanız bile US kredi kartı olmadan alışveriş yapılmıyor, korsan şart bir nevi. Amazon'dan alınıyormuş galiba da, o da bir karşılaştırma unsuru oldu böylece, bilginiz olsun dedim.

Yeni Kindle çıktıysa yeni Nook da çıkar diye düşünüyorum düz mantıkla, çıkmayacaksa yeni Kindle daha iyi olmuş gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Baggio said:

GERGE said:

Glowlight çok fark ediyor diyorlar, bilmiyorum ama. Görmedim hiç.

Reklamsız alıcam diye 50 dolar fazla verip üstüne resmen zorunlu kılıfa da 30-40 dolar vereceğime, Glowlight alıyım diye 40 dolar fazla verdim ben, çok da memnunum. Üstünden ışık çıkan kılıf vs. ile uğraşacağıma ekranın çevresinden ve arkasında azıcık ışık geliyor yetiyor işte, gözü de yormuyor, LCD'den ziyade azıcık bir "ampulümsü" aydınlatma çünkü.

Çok araştırıp aldım, "müzik email falan yan işlere girmeyip sadece ve sadece kitap okuyacaksanız Nook alın" sonucuna vardım okuduğum incelemelerden, cidden de öyle çıktı durum. Herkese bu şekilde tavsiye ederim Kindle Touch vs. Nook Simpletouch with Glowlight karşılaştırmasında.

Bir not eklemeye şimdi gerek gördüm; B&N Store'dan adresinizi US yazsanız bile US kredi kartı olmadan alışveriş yapılmıyor, korsan şart bir nevi. Amazon'dan alınıyormuş galiba da, o da bir karşılaştırma unsuru oldu böylece, bilginiz olsun dedim.

Yeni Kindle çıktıysa yeni Nook da çıkar diye düşünüyorum düz mantıkla, çıkmayacaksa yeni Kindle daha iyi olmuş gibi.

Us kredi karti gerekmiyor abi, karta us fatura adresi ekle yeter. Finans ve is ile kullaniyorum oyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende ciddi şekilde almayı düşünüyorum bir tane ama ne almalı.Çok şeyi birden istiyor insan. Kitap okurken güzellerde , ne biliyim ipad gibi olmasada bi renkli şekilde internete girmek istiyor insan. Şöyle haber sitelerine girse,face i güzel gösterse kafi... oyun ve app. istemez ipad gibi.

edıt: kindle fire'ları fln kastetmiyorum ekranı ipad gibi yoruyor bakmak.
Sosyal ağlarda paylaş

Belli olmuyor o ya. 1 saatte olabilir kitap sararsa bitene kadar gece gunduzde

Peki bu 3g-wireless ne ye yarar ebooklarin. Sadece kitap indirmeye mi ?

Birde turkce kitap en iyi destek hangisinde ve ya korsan okumak icin hangisi iyidir.
(yerlilere veririm ama yabanci ebooklara harcamak istemem)

Son olarak bekle alma şu cıkacak dedirticek bir ebook varmi önümüzde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
eReader fsrklı bir şey, ikisi de var bende ama tablette kitap okunmuyor yani. Karşılştırmış biri olarak söyleyebilirim. Sadece gece uyanırsam filan okumak için bir de çizgi roman okumak için kullanıyorum tablet, yarım saat bile okuyacak olsan fark esiyor yani. Gerçi bende çok eşya taşıyorum; eReader, telefon, tablet, DS. Tek bir şey alıp yanına çıkmak istiyorsan tablet öneririm.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Color eReader'lar aşırı adi tabletler. 3G ve kablosuz kitap indirmeye yarıyor sadece. En iyi cihaz Nook GlowLight bence. Bir ay kadar sonra Kindle Paperwhite çıkacak daha yüksek ppi'li ekranla ama donanım ve yazılım olarak ppi dışında üstün bir yanı yok, geri hatta. Özellikle Kindle'ın az sayıda fontu ve olmayan maqrgin ayarlarıyla sayfa değiştirme tuşları kötü yanı. Kindle sayfası tuşsuz, sadece swipe ile değişiyor.

Yerli kitapları satın almak istiyorsan tek çare Nook zaten yoksa DRM kırman gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

amazon fln 8milyon kitap bulundururken 4000-5000 kitaplık arşivle övünüyor firmalarımız ve %90'ı tarihi eser ve saçma kitaplar güncellerin çoğu yok.

ayrıca ebook mantığını anlamamışlar ve baskıdan daha pahalı satıyorlar. böylece satmıyor ve piyasa büyümüyor. en az 2-3 yıl daha düzelmez gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...