Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

last.fm tarzı site ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
para verilip kullanılası bi site bu grooveshark. keşfettiğimden beri resmen itunes'ı bıraktım bir köşeye koydum yani. böyle kullanışlı bir sistem olamaz. bir tane aksayan noktası yok.

tek sorunum bazen net yavaş oluyor, gecikmeli geliyor şarkı takılıyor falan. o da onların suçu değil yani.

cidden çok iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Aslında AIR app. veriyorlarmış, zaten flex ile yapılmış sanırım grooveshark, onu alıp browser'dan bağımsız çalıştırmak zor değil.

Radio özelliğini anlayamadım, normalde var zaten radio özelliği. Ondan farklı bir şey var mı?

Ne açıdan değiyor 3$'a? Tamam fazla bir şey değil, bedava müzik dinlemek için bile verilebilir de normalde olmayan bir imkan/özellik sunuyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

telefon da kullanma özelliği veriyor.
şimdi bb de denedim. wireless ile kullandım misler gibi çalışıyor.
normal kullanıcı dışında vip te daha hızlı müzik alımı ve ekstra liste çıkıyormuş. onu bilemedim denicem ama bilgisayarda.
aslında başka da bişi yok vipte.
sadece daha rahat kullanım ve telefon özelliğini kullanıyorsun ayrıca normal desktop konumuna geliyor adobe air ile.
başka da bir şey yok hani.
Sosyal ağlarda paylaş

spofiy i bilmiyorum grooveshark önerisini gördükten sonra beni benden aldı. hiç bir sorunla da karşılaşmadım verdiği özellikler gayet tatmin edici. upload sistemi de çıkmış tam olmuş şimdi.
aslında last.fm'ide istiyorum da paypal şifremi diğer mailimden çıkartamadığım için(çünkü kapandı diğer mail) üye olamıyorum kartımla. bu da sinir edici. olsun kurtarıcı grooveshark sağ olsun! :)
Sosyal ağlarda paylaş

Legal hizmet olarak yola çıktılar diye biliyorum. Amaçları bunu sağlamaktı. Parayı reklam ve üyelik ile kazanıyorlar.

Upload olayı başta yoktu, aslında vardı ama bu kadar ortadan herkes tarafından yapılamıyordu. Aslında şimdi de ortada görünmesine rağmen o kadar rahat değil. Upload edilen şarkılar kontrolden geçtikten sonra sitede kullanılabilir hale geliyorlar. Bu kontrol ne kadar yeterli bilmiyorum.

Diğer taraftan sitede download veya sharing olayı yok. Sadece youtube benzeri bir şekilde streaming şarkılar dinleniyor.

Şimdiye kadar herhangi bir şekilde yasalarla ilgili bir şey yaşamadılar, herhangi biri şikayetçi de olmadı. Bazı yerlerde tartışıldığını gördüm ama genelde legal olduğu savunuluyor.

Müzik şirketleri ve genelde bu konunun peşine düşen şirketler de GrooveShark'dan bir haber değiller, ancak herhangi bir şekilde şikayette bulunmamışlar. Şimdilik satış modelinin ne yönde ilerleyeceğini izliyorlar, ileride belki bir hamlede bulunabilirler.

Sonuç olarak şimdilik yasalarla ilgili bir problemleri yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
çastiz said:

spotify gibisi yok valla. hala kullanıyorum sorunsuz keh keh.

bi sn nasıl kullanıyosun?bize de söyle bende üyelik var ancak türkiyeyi 15 günden sonra kapatıyor.ne var yani her 15 günde bir üyelik alırım dediler ona da uyandılar galiba 8 üyeliğim sonuncu oldu

o zamandan bu yana ağlarım
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...