Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Harry Potter and The Deathly Hollows

progamer

Öne çıkan mesajlar

Onlar güzel de ne bileyim hani Ron'un Harry'e abi naber demesi korkunçtu. 5. yada . kitaptı sanırım mate'i abi diye çevirmişler. Hani bizdeki kullanımı öyle de dostum deseler daha iyi olurdu bence. O abi naber modunda çeviriyi gördükten sonra kapaklarını açmadım. Garip terimleri çevirileri muazzam ama, ona laf edemem yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

4.e kitaba kadar okudum 5.6.7. filmi izlemedim pek oyle traielr bakmistimda

basarili gibi buldum yani cok kotu olmamis :<<

kitaplari okumadan direk snape'in albus'u oldurdugunu ogrendim orasi biraz kotu oldu :<

luna lovegood cok koylu gibi olmus bide son filmde :< gerci overall female karakterler biraz maskulenlesmis hermonie flm tam olarak hikaye nereye gitti ne durumdalar bilemedim pek :>

onun disinda tom riddle'in gunlugunu galiba godric gryffindor'un kiliciyla degil basiliskin harry'i isirdigi disiyle yok etti diye hatirliyorum niye o kadar dram cevirdiler kilic icin anlamadim

Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

4.e kitaba kadar okudum 5.6.7. filmi izlemedim pek oyle traielr bakmistimda

basarili gibi buldum yani cok kotu olmamis :<<

kitaplari okumadan direk snape'in albus'u oldurdugunu ogrendim orasi biraz kotu oldu :<

luna lovegood cok koylu gibi olmus bide son filmde :< gerci overall female karakterler biraz maskulenlesmis hermonie flm tam olarak hikaye nereye gitti ne durumdalar bilemedim pek :>

onun disinda tom riddle'in gunlugunu galiba godric gryffindor'un kiliciyla degil basiliskin harry'i isirdigi disiyle yok etti diye hatirliyorum niye o kadar dram cevirdiler kilic icin anlamadim

Kılıç

Kılıç büyülü. Onu güçlü yapıcak şeylere dokunduğu zaman kendine katıyor özelliklerini. Harry de Basilisk'i kılıçla kestiği için kılıçta artık Basilisk zehirine sahip oluyor. O yüzden de diary gibi locket'i de yok edebiliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Animasyonun basarisini garip bi sekilde farkettim film sirasinda. Filme 2. gidisimde orta okul tayfasinin okul cikis seansina denk gelmis olsam gerek ki tüm salon cocuk doluydu. Hele bir grup velet vardi ki sürekli hayvan sesleri cikartiyorlardi. Hikaye sahnesi basladiginda sinemadan cit cikmadi. Kac dakika sürdü bilmiyorum ancak tüm inek kuzu köpek kedi osuruk hickirik kahkaha sesleri kesildi ve tüm veletler pür dikkat filmi izlemeye koyuldu. Basariliydi.
Sosyal ağlarda paylaş

Film çok iyi. Bir fan olarak oldukça iyi buldum yani. Serinin tartışmasız en iyi filmi. Bence POA'dan daha iyi yani. Daha doğru geçen senelerden sonra olgunlaşan ben için olgunlaşan film daha iyi geldi. Filmin her karesinde 2 part yapmanın verdiği rahatlığı görebiliyorsunuz. Açılar, mekanlar, oyunculuk hepsi zamandan nasibini almış. Çok keyif aldım izlerken.

Kitabı okurken kafamda canlandırdığımın BİRE BİR dizaynını görmek beni ayrı mutlu etti. Resmen okurkenki halime döndüm.

Müziklerde çok başarılıydı, hayatta söylemeyeceğim bir şey diye düşünürdüm ama John Williams'ın seriye dönmemesi iyi olmuş. Daha iyi bir iş çıkarmış eleman. Epic ruha kavuşmuş.

2. Filmle birlikte epic bir tamlama olacak gibi. Yani ilerde Harry Potter dendiğinde dönüp bakacağım filmler olacak Part 1 ve Part 2. Oturup izlemek LOTR izlemek kadar keyif verecek diye düşünüyorum kendi açımdan.
Sosyal ağlarda paylaş

Gayet dandikti
Ama dedikleri gibi ikinci parta hazırlık maiyetinde olmuş, ikincisinde bu kadar sıkılmam heralde

spo

Harryleri dağıtıp kaçırdıkları sahnede Harry'i voldemort hedwig sayesinde buluyor filmde
Yanlış mı hatırlıyorum yoksa kitapta bu şapşal hala ölümcül olmayan büyüler atmadığı için mi buluyordu?
Emin olamıyorum çünkü uzun süredir kendisine küfür ediyorum hala expelliarmus filan attığı için, direk sinir yapmışım:D

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...