Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evrakta sahtecilik by Galatasaray CafeCrown

mokoko

Öne çıkan mesajlar

ligden düşürmek çok abartı değil mi bu olay için? yani evrakta sahtecilik diyince çok ciddi gibi görünüyor ama cezalıyı oyuncuyu oynatmak yani işin özü.

ki bunu futbolda yapanlar da oldu farkında olmadan, yani dalavere çevirmeden yapanlar. şimdi bu suçu işlerken tufan'ın formasını giydirip onun lisansını kullanmak falan normal olan cezayı cok daha fazla agırlastırabilir ama küme düşürecek kadar değil.

puan silinebilir oynadıgı maclarda ve tabi ki idari ve teknik kadroya feci seyler olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

ligden düşürmek çok abartı değil mi bu olay için? yani evrakta sahtecilik diyince çok ciddi gibi görünüyor ama cezalıyı oyuncuyu oynatmak yani işin özü.

ki bunu futbolda yapanlar da oldu farkında olmadan, yani dalavere çevirmeden yapanlar. şimdi bu suçu işlerken tufan'ın formasını giydirip onun lisansını kullanmak falan normal olan cezayı cok daha fazla agırlastırabilir ama küme düşürecek kadar değil.

puan silinebilir oynadıgı maclarda ve tabi ki idari ve teknik kadroya feci seyler olacak.

ama burda bilerek ve isteyerek yapılmış bir sahtecilik var.
yani cezalı oynatmakla aynı şey değil bence.

Yani kazayla ölüme sebebiyet vermekle tahamüden adam öldürmek arasındaki fark gibi
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

abi olay cezalıyken oynaması değil. baska oyuncunun lisansını kullanarak oynatılması + bide ceza doldu bu maçlarda oynamadı dendi sonucta gs tarafından. sonucta 2 tane sahte belge var ortada. 1.si tufanın forması altında cemal in oynaması 2.de cemalin bu maçta oynamasına rağmen oynamadı gosterilmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

verilecek en agir ceza oldugu icin herkes bunu dusunuyor herhalde ondan ortaya atildi.

ama fiba nezdinde yargilanirsa herhalde oradan gelecek ceza bizimkilerin vereceginden 10 kat agir olur.

neden fiba dan ceza gelebilecegini anlatabilecek varmi ? 5 maclik ceza fiadan oldugu icinmi nedir ?
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

evet onu tekmelediler.

Toggie ahmet dedahayır ismi resmi sitede geçmiyor.Ben sadece "Mert Uyguç, Okan Çevik, Koray Mincizozlu ve Cengiz Karadağ" isimlerini gördüm,Bence olay tamamen çalışanlara fatura edildi,bizde saftık gs yönetiminden habersiz bu olaylar olucak,eğer gs yönetimi ahmet dedehayır adlı nsan kılılıyı da tarsa o zaman gs camiasının samimi olduğuna kanaat getirip,sonuna kadar alkışlıycam.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

yine de tüm kulübü etkilememsi gerekir diye düşünüyorum. sonuçta işe karışanlar belli. ceza verilirken diğer takımdaki diğer sporcuları da biraz düşünmek zorundalar. ama yarın ligden düştüğünü öğreniriz belki de bilemem. cok ağır olur bana kalırsa.
bu yalnış olmuş. ligden düşme ben beklemiyorum, ama avrupa'dan men bekliyorum fiba tarafından. tbf böyle bir karar alamaz üçbüyüklerden birine, ona inanmıyorum. lakin şöyle birşey var, o kulübün yetkilileri varken tabi ki de tüm kulübü etkileyecek.

bence tbf o kişilere (belli başlı kişiler seçer işte) 3-5 yıl ceza verir.
fiba da 2 sene avrupadan ihraç eder falan.
Sosyal ağlarda paylaş

acıklamada teknik ve idari kadro yazıyor. isimleri verilmemis, ntvspor'un ya da baska yayın organların haberlerine degil resmi sitedeki acıklamaya bakarak yorum yapıyorum.

bu acıklamadan da basketbol sube sorumlusu olan ahmet dedehayır'ın gorevine son verildigi anlasılıyor. verilmis mi verilmemis mi bilemem.

ama sen samimi bulsan da bulmasan pek umrumda olacagını sanmıyorum kulubun.
Sosyal ağlarda paylaş

o kadinin sucu bunlar !!! :)

saka saka.

yoneticilerin bu durumdan haberdar olduklarini dusunmuyorum ve inanmiyorum sahsen , bir sacma hazirlik macinda cocugun yapmayacagi bir salaklik bu resmen , yonetici izlememistir bile maci nerden bilecek bu kadar detayi.

gs cok guzel ve hizli sekilde red etmeden durustce elemanlari salladi daha fazla kulubun yapacagi bir sey yok zaten. ne yapsin kendi kendinimi dusursun ligden.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu tbf'den alıntıymıs.

said:
Lisans veya herhangi bir belge üzerinde değişiklik veya sahtecilik yapan veya gerçek olmayan evrak düzenleyen ve bunları bilerek kullanan veya kullandıranlar bir yıldan üç yıla kadar yarışmalardan men veya o kadar süre hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılır..

Yarışmadan men cezasına rağmen oynayan, beklemesi gereken cezalı süreyi doldurmadan veya idare tedbirin tebliğine rağmen bu tedbir kaldırılmadan yarışmalara katılanlar ile buna sebep olanlar, hak mahrumiyeti cezası bulunduğu halde veya idare tedbir ile yarışmaya katılmaktan veya yönetmekten men edilmiş olmasına rağmen yarışmaya katılanlar veya yöneticilik yapanlar üç aydan iki yıla kadar yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılır

bi de ahmet dedehayır'ın gorevin basında oldugu soyleniyor ki taraftarın ilk basta gonderilmesini istedigi adamdı. herelde kendisi cıkıp istifa edecek de o yuzden mi o konuda bisi soylemediler bilmiyorum. ama er ya da ger o adam da gorevinden bi sekilde ayrılacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:
Galatasaray'ın Almanya'da maç yaptığı Deutsche Bank Skyliners takımının antrenörü Murat Didin'in Türk olması ve lisanslarının TBF'den verilmiş olması, bu antrenörlerin de ceza almasına kadar gidecek.

Fanatik yine saçmalamış, adamın ne günahı var ki? Karşı takımın kadroyu o mu kontrol edecekti? lol
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...