Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Giyim'de tercih ettiğiniz markalar

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Belli şeylerin belli fiyatı var,ve hakikaten kaliteli oluyor...Eskiden ben de yahu bu kadar para verirlir mi derdim mesela,gömlek kazak olsun,ama kendime birşeyler almaya başladıktan sonra gerçekten olayı anladım..
Sevdiğim belli markalar ve ayda yılda bir gidip iyi para verip alışveriş yaparım,ama o aldıklarımı da 2-3 sene çok rahat giyiyorum,ki malına pek sahip çıkamayan biriyimdir..
Belli bir noktaya kadar fiyat/kalite çizgisinin artan bir grafik olduğunu düşünüyorum(upward sloping),mesela bir Faconable gömlek,bir Lacoste kazak eğer verebilecek durumunuz varsa bence almaya değer...
Ama dediğiniz gibi belli bir noktadan sonra iş çok abartıyor,gidipte bir kazağa 1.5 milyar verilmez,şahsen durumum bile olsa vermem...Ama onun yerine 50 milyonluk 30 tane kazak alacağıma 5 tane 300 lük alırım misal,bütün paramı ona vereceğimi düşünürsek...
Belli markaların kalite değeri olduğuna inanıyorum,belli şeylerin fiyatı,designer olmasına göre abarıyor,beyaz bir tişörte bir çizgi ve tasarımcı imzası olunca 500 de olur fiyatı 1.5 milyar da çünkü orada devreye tasarım giriyor,ve tasarımın fiyatı yok elbet...
Az ama öz almak bütçeniz doğrultusunda her türlü bir sürü şey alıp yarısını 1 ay sonra çöpe atmaktan iyidir...
Sosyal ağlarda paylaş

keşke garbage olmadan girseeydim bu konuya.. bisürü rütbeli forum botu cevap yazmış batırmış topici lol şimdi banlatırlar beni çok da fifi huahahuahu.

Açıkcası çok sağlam vucudum var italyan marka giyerim sonuçmu ? sonuç sosyal biyerdeki hatunların bana yazmak için bahaneler telefonlar alması fln filan.. bukadar markaya bakarlarmı?? evet cok iyi vucudunun olması kadar, marka giyinmene bakar bu dilber hatunlar..Gençler forumlarda, açık saçık sitelerde takılcanıza abaza abaza içki içeceğinize gidin saçma sapan oyunlar oynycanıza, para kazanın sizde marka giyin açlık yapmayın komplexe girmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Parası olan istediği şeye harcayabilir tabii. Kimse parasının hesabını vermek zorunda değil burada diğerlerine, ya da parasını hayır işlerine vs harcamak zorunda da değil. Ha ben dolar milyarderi olsam hala tutup 1 kazağa 1-2 milyar vermeyi salaklık olarak görürüm. Pratikte bir farkı olmayan bir şeye sırf gösteriş amaçlı fazladan kat kat ödeme yapmak pek akıllıca bir şey değil çünkü bana göre. Kalite farkı falan yalan, bahane. Bir yere kadar var o, ondan sonra sadece "imaj ve isim" farkı var fiyatlar arasında. Ki zaten bu tür abartılı fiyatlı marka meraklıları da genelde görgüsüzlükten ya da sonradan görmelikten yapıyor bunu, hava atma dikkat çekme amaçlı. TV'lerde falan magazin programlarını es geçsek bile ana haber bülteni dahil pek çok yerde hep karşımıza çıkıyo işte böyle "ünlüler".

Harcamalarımı hani pratikte 5te1i fiyatına alacağımdan hiçbir farkı olmayan bir şeye yapmaktansa gider kendime pozitif değer getirecek bir şeyler (büyük ev, araba, elektronik ıvır zıvır, dünya turu, hobi zımbırtıları vs) alırım o parayla, kendi konforuma harcarım yani, tutup da "ama dünyada herkes aç" diye düşünerek kendimi kısıtlamam, artanın bir kısmını belki bağışlarım fona vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani arkadaşlar
üstünüze giyecek bişey alırken tek kıstaslarınız tişörtün üstündeki yazının ne kadar komik olduğu ve bağrının açık olup olmaması olabilir de
yukarda bi arkadaşımın dediği gibi tasarımın fiyatı olmaz.
x mazasında 100 gömlekten 1 tanesi hoşuma gidiyosa y mazasında 100 gömlek arasından 75 tane güzel şey buluyosam aynı kalitede aynı kumasta giysiye daha fazla para veririm, koymaz (marka değeri dediğiniz şey de bundan ibaret aslında. siz sanıyo musunuz ki random bir marka 2 milyara pantol satsa aa pahalıymış bu diye alan çıkacak?)

Ayrıca gerçekten soruyorum bir giysi alınca dikişlerinin ve kumaşinin kalitesini anlayabiliyor musunuz da x lira vermek aptallıktır diyebiliyorsunuz?
Parayı başka yere harcama konusunda çok şükür almak isteyip alamadığım pek birşey yok yani 3. bir gitar isterim ama hiç ihtiyacım yok ya da fiji civarında bir ada istiyorum ama taktir edersiniz ki giysiden kısacağım parayla mümkün değil o.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...