Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gömücü müsünüz?

White Wolf

Öne çıkan mesajlar

Ya arkadaşlar oyunlarda bir takıntı varda başkalarında varmı merak ettim.Ben şu dünyada en çok gömü yapabilceğimiz oyunları seviyorum örnek vermem gerekirse baldurs gate serileri,fallout serileri (özellikle 2 de araba bagajı,oblivion,gothic serileri,oyunun sonuna kadar lesser heling potion bile harcamıyorum, sonra birden oyun bitiyor , ulan bir potion bile harcıyamadım diye gıcık oluyorum, bu nasıl bir mantıktır hey allahım ya...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben "gömücü" sayılmam da daha çok tüccarım.

Oyunlarda itemleri (üstümde kullandıklarım ve çok iyi 3-5 tane satmaya kıyamadığım yedek dışında) satar sürekli paramı arttırırım, main questi yapmaktan ana hikayeyi devam ettirmekten daha önemli hale geliyor kimi zaman oradaki paramın coşması. Yaratıklardan düşen itemleri en dandiğine kadar toplar gider köyde satarım. inventory dolarsa ya da bi şekilde weight limit falan yüzünden en dandiğini bile alamıyosam içim gider, hatta tüm haritayı baştan başa yürüyüp gidip geri alıp gelip satmışlığım bile vardır. Dungeon ortasında 2 saat inventory düzenleyip backpackime en verimli ve en karlı şekilde nasıl itemleri sığdırıp neleri atabileceğimi hesaplarım. Şehre geri geldiğimde ardarda satışların ardından paramın bi anda fırlaması mutluluk verir. Yanıma potion falan satın almam ne de olsa yaratıktan düşer derim. Hatta aldıysam kullanmaya da kıyamam çok acil olmadıkça. "Lan bi süre daha idare eder sanki" diye şansımı zorlaya zorlaya ucu ucuna ölmüşlüğüm çok vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

rewendor aynen extradan oda var bende gömü derken aslında genelde bitebilir scroll,potions türlerini kastediyorum, aynı dediğin bende de var söyle bir örnek verim baldurs gate oynamışlar halberd ın 1 gold ettiğini bilirler, sırf 2 3 tane dandik halberdi alamadım diye tüm kuleyi tekrar çıkıp onları almaya çalışmışlığım vardır aslında çalışmışlık değil sürekli yaptığım şey : P
Sosyal ağlarda paylaş

O kaşar olmakla ilgili.İlk başlarda potion kullandıkça bir irkilme,serzeniş,suçluluk duygusu hissediyorsun.Daha sonraları potları kullandıkça anlıyorsun ki bu hissiyatların tamamı lüzumsuz.Kendini bu potionları kullanmaya muhtaç olduguna inandır ve kullandıkça bahsettigim o acı ve keder kendiliginden yok olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...