Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Victoria 2

Werewolf

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
vicky deyince prusya, japonya, osmanlı en keyifli bence. ben de usa'den haz alamadım doğrusu hiçbir paradox oyununda. ne rakibi var ne birşey. ekmek elden, su gölden, göçmen avrupa'dan. 15 yıl da hemencecik biter. ama belki tutorial'ları filan oynayacağım oyuna dalınca uğraşmamak için.
Sosyal ağlarda paylaş

USA cidden zevkli değil ya birde kocaman kıta olduğu için sevmiyorum ben kontrolümde değilmiş gibi geliyor daha küçük ülkeleri daha çok seviyorum. Neyin ne olduğu belli.

Sosyal reformları ellememişler sanırım health care emeklilik parası falan filan gibi şeyler aynı. Politik reformlara yeni bir iki şey gelmiş birde. Gunboat diplomacy'yi de denemek için can atıyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

oynama fırsatı buldum prusya ile birkaç yıl, çok olumlu gelişmeler var. ilk oyundaki gibi pop giydirme ile geçmiyor zamanınız. kendi başlarına ne yapmak istediklerine karar veriyorlar. ama bunun sonucunda bazı mesleklere yöneltmek çok güçleşiyor, clerk nüfusu arttıramıyorum bir türlü. bir de yeterince çocuk yapmıyorlar, her aileye 3 çocuk lazım cidden hak verdim. :p

oyunda hele hele liberal bir yönetime sahip olun, klasik anlamda herşeyi elinizle yaptığınız komünist yönetimle alakası kalmıyor durumun. adeta bir sim city & majesty gibi insanları yönlendirebilmek haline geliyor işiniz. mesela prusya ile bile kendim fabrika kuramadım, kapitalistler kendileri aralarında jet-pa gibi para toplayıp 3-5 yıl didinip fabrika kurdu lol

sphere of influence sistemi güzel, decision sistemi aktarılmış. almanya'yı kurmak için 1870'e kadar beklemek gerekmiyor mesela.

yalnız herhalde yama ile dokunulması gereken olaylar var gene önceki paradox oyunlarına nazaran daha az da olsa. mesela kapitalistler kendi ceplerinden fabrika kurma masraflarını üstleniyorlar. fakat burada nasıl bir fedakarlık sözkonusuysa, adamlar life need'lerini bile almıyorlar yatırım yapmak için. haliyle şu anda %0 vergi aldığım kapitalistler en yüksek militancy sahibi ve gitgide artıyor. bakalım napacam.. :p

of military score ne yalan dolan arkadaş, bana 87 puan veriyor 40 brigade var, 110 puanlı rusya 193 brigade çıkardı. şaka gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

manual trade buglı sanırım, bir türlü yapamadım. forumunda da tartışıyordu millet en son bug var mı yok mu diye.

çökme sorunu makineyle alakalı herhalde, daha bir kere çökmedi bende 20 yıl filan oynadığım halde.

işte özel girişim kendiedip kendi buluyor, luxury clothes iyi tercih ama. oyundaki en rağbet gören 2-3 maldan biri.

yalnız en azından bir yama lazım pop'ların meslek tercihi sorunları için. clerk olmuyor millet iteklemeye rağmen, herkes bürokratlığa atlıyor admin'i %0'da tutmazsam. o zaman da crime fighting az kalıyor. prusya mı 2010 türkiye'si mi belli değil.

işte en başlıca sorun şu belli olayların slider ayarlarının meslek teşviki meselesi ve özel girişimcilerin bazı dangozlukları maalesef. liberal kapitalistler bütün paralarını isyan çıkarmaya harcıyor sanırım, fabrika kurmaz oldular heh

bir de rusya gibi nüfusu bol ülkelerin havadan 100 brigade summonlaması mesele hayli. avusturya macaristan'ı eziyordu da zor kurtardım bütün alman ülkelerini yanıma çağırdığım halde. çabucak bir yama çıkarırlarsa şahane olacak.

yalnız intervention 10 numara olmuş, en çok beklediğim olaydı bir paradox oyununda. dünya jandarmalığına soyunabiliyorsunuz ehu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...