Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Victoria 2

Werewolf

Öne çıkan mesajlar

• 2 ay sonra ...
Valla ben paradoxtan ümidi kestim.Oyunlara artık populist yaklaşımlarda bulunuyolar.Bunlar son oyunlarında açıkca ortaya çıktı.
Bakıyorum son çıkardığı oyunlara Eu Rome çıktı bahsetmeye bile gerek yok rezalet.
Eu3 çıktı 3 ek paketle anca kendine geldi.En son divine wind cikti ama gereksiz bişey sirf para kazanmak için yapılmış bişey bence.
Hearts of iron 2'yi çıktığından beri deli gibi oynadım hala oynuyorum.Ama Hoi 3 te o havayı hiçbi zaman alamadım.Bi ülkeyi yenmenin bi savaşı kazanmanın verdiği hazdan eser yok.Çöp oyun bide üstüne dlcler ek paketler çıkartıyolar hala.Saçma sapan dlcler dolaniyo ortada bu paradox ne yapıyo bilmiyorum ama kendisine çeki düzen vermesi lzm.
Vic 2 çıktı hala patch üstüne patch oyun adam olmadı.
Crusader kings 2 de fail olursa işleri çok zor.
Sosyal ağlarda paylaş

ru rome çıkardıkları en kötü oyun oldu ama eu3 divine wind öncesinde mükemmeldi, ondaki magister saplantısıyla bozdular oyunu. eu2'in en iyi halinde fersah fersah ötede, daha iyi bir oyun. hoi3 bence gene hoi2 denen dumbed down oyundan sonra serinin açık ara en iyi hali. vicky 2 gene öyle, ilk oyun da patch ve expansion yediği halde hala sorunluydu.

kısacası exp ile biraz birşeye benzeyen eu rome harici bir neden göremiyorum paradox'tan ümidi kesmek için, hele hele ck2 günlüklerine bakınca. :)
Sosyal ağlarda paylaş

batuhan'a katiliyorum burada. HoI3 cikali ciddi bir sure oldu ama oyun hala oynanabilir degil. Hava savaslari sacma, deniz savaslari acayip; karada bir dogu cephesi tadini bile alamadim. AI'a moskovaya kadar saldir diyorum o kendisi gidip 4 ayda sovyetleri dize getiriyor. Oyunun tek guzel yani arastirma kismi.

EU3 icin bisey demeyecem zira oyunun orjinalini (Magna Mundi olmayani) oynamayali cok uzun sure oldu.

Vic 2 guzel oyun aslinda, ama sikici. Cunku oyunda herseyi ilk 5 dakikada kurduktan sonra yaptiginiz tek sey national focuslari ayarlamak. Hersey otomatik, hersey yavas yavas gelisiyor size yapacak hicbisi birakmiyor oyun. Ekonomi saka gibi zaten hala 1900lara gelince dunya piyalasalari cokuyor. Savaslar bile sikici cunku tech'i en fazla olan garanti kazaniyor.

Yalniz paradox'un sorunu bence cok iddiali gitmeleri. HOI'de super savas simulasyonu yapicaz, "iste lojistik iste hava durumu" dediler yapamadilar. Vic'de "iste gercek bir ekonomik sistem" dediler batirdilar. Bir sistemin gercegine cok yakin biseyi, hem de ayni zamanda gercektekinden daha basit ve anlasilir olacak sekilde, insa etmenin cok zor oldugunu birileri bu adamlara soylemeli...
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi ben panjabla yeni oyun açtım
2 sene sonra filan afganistan bana girdi. benim bölükler patır patır döküdlü ( ilk sorum bu, nası oldu bu adamlarınki dimdik ayakta?)
2. sorum da o savaşı kaybettikten sonra bi eyaleti verdik tabi. sonra ben clergyye yüklendim. tam benim clergy ülke genelinde %2 olmuşken filan bu afganlara girdim ben o eyaleti geri aldım bi baktım o eyaletteki clergy oranı %3.1. şimdi ben o kadar national focus yapıyorum, sliderlarla tarifflerle oynayıp optimum artık oranını buluyorum ama herif benden daha hızlı arttırıyo.
bana bi kaç küçük taktik verin yani, sinirlendim sfkljs
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
arkadaslar victoria 2 de epey ilerledim 1906-7 yillarina geldim fakat bir isyan cikti ki sormayin kendi askerlerim isyanci oldular memleketin her tarafi eksiksiz isyanla kaplandi Ottoman Communist yaziyor isyancilarda hep ve ben isyani bastirdikca yine cikiyor yine cikiyor artik en sonunda isyancilarin hepsini yok ettim ama isyani bastiran askerleriminde bir kisimlari isyanci olmaya basladi ve yine isyan cikti bunun sonu yok mu yardim edin yaa :(
Sosyal ağlarda paylaş

10 kez ard arda bahsettigim gibi genel isyan oldu sadece komunistler degil anarcho liberal fasist falan bir suru ideolojiler birden ard arda patlak veriyolar ordum her seferinde karsi koyacak kadar kalabalik ve guclu ama savas esnasinda da cikiyor ve cok mesgul ediyor ve de askerlerimin icinden de onlarin safina katilanlar oluyor isyan bitince yeni ordu kuruyorum ve tekrar isyan cikinca eski askerler yine onlara katiliyor yenilerden bazilarida oyle yani yeni ordu eskisini temizleme gorevi goruyor sonra tekrar asker yapiyorum sayiyi gerekli miktarda tutmak icin yine isyan cikiyor bu sefer o askerleri yok etmek zorunda kaliyorum kontrolden cikmasi mumkun degil askeri teknolojim ve asker sayim sonuna kadar lehime ama hic cekilmiyo bu
Sosyal ağlarda paylaş

1.3 oynuyorum. hangi reformlara oncelik vereyim? hukumeti gorevden aldim ulke de en cok liberal var diye liberal bir partiyi goreve getirdim ama yok! askerler isyanci oluyor ard arda isyan cikiyor isyan sorunu falan bitmemis bu surumde eski surum de iki uc isyan gordum ama bu surum de isyansiz oyun oynamadim
Sosyal ağlarda paylaş

amerikan iç savaşı üzerine odaklanan ilk (ve umarım son değil, wwi pakedi lazım) genişleme pakedi e3'te duyurulmuş.
said:
The aim is to improve upon mainly the political and economical aspects of the game, with focus on the American Civil War era.

I'll list a few of the features here:

New starting point in 1861, allowing players to experience the US Civil War from the start.
Manufacture reasons to go to war with other countries, all in the name of the great game of power.
Civilize your country with various new reform paths to ultimately become equal to the western nations.
Invest in building infrastructure and factories in other countries to strengthen their ties to you.
Deeper political system with new national focus options and new types of reforms.
A new system of popular movements that can be appeased or suppressed, but if ignored, will become the revolutionaries of tomorrow.
Improved interface, with more information easily available and improving gameplay.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
fede said:

abi ben de mi sorun var ben mi oynuyamıyorum bu oyunu efektif bi şekilde
ne yaparsam yapayım pop yönetimi istediğim gibi olmuyo

1.3 patchinden sonra zaten oyun başladıktan sonra bi 10 yıl filan infantry yapmak yalan small arms alamadığın için. bi sürü gariplik var. 1.2 daha oynanabilirdi lan resmen
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...